Sokoban – bonbónek pro milovníky logických her

Tato hra není v herním světě žádným nováčkem. Objevila se v různých podobách snad na všech platformách, PC nevyjímaje. Já osobně jsem se s ní setkal na základní škole, kde běhala v nehezké CGA grafice, avšak s výbornou hratelností. Dnes tu máme takový malý Sokobanův návrat, sice technicky nijak dokonalý, ale určitě stejně dobře hratelný jako před lety.
Sokoban – bonbónek pro milovníky logických her
Sokoban – nápad tak jednoduchý, hra, řekl bych, až geniální, tak by mohla znít jedna stručná charakteristika této hry, která jistě mezi logickými hrami historie zaujímá jedno z předních míst.

Jak jsem řekl, Sokoban je hrou čistě logickou. V této hře (a všech jí podobných) máte vždy za úkol dopravit určitý počet nějakých věcí z místa „X“ na místo „Y“. Problém je však v tom, že jste omezeni prostorem, ve kterém se můžete pohybovat. Většinou vám v cestě brání zdi nebo ploty. A to je celý princip hry – je samozřejmé, že na začátku je řešení snadné a zabere několik minut, ale s každým novým levelem roste obtížnost a tak vám vyřešení posledních levelů může zabrat i několik hodin, tedy pokud u hry vydržíte :-).

Sokoban Sokoban

Dnešní hra není výjimkou a drží se všem zaběhnutých pravidel, která jsem popsal výše. Sokobanů jsme tu měli několik, ale já vám představím jednoho, který je doslova a do písmene stvořen pro Windows. Hra se ovládá myší a podporuje funkci DRAG&DROP, neboli chytni a pusť. Takže tedy teoreticky ke hraní hry vám stačí pouze myš.

Hrát můžete na dvě obtížnosti: lehká a těžká. Na každou obtížnost tu máme připraveno mnoho levelů. Na těžkou jich je 375, na lehkou jich je něco kolem 80. O zábavu máte tedy na dlouhou dobu postaráno.

Sokoban Sokoban

Grafika hry je jednoduchá, nic složitého, ale je celkem pěkná a úplně splňuje svůj účel. Po hudební stránce také nic extra nečekejte. Do se vám do uší známé písničky, které jsou ve formátu MID. Zvuky skoro žádné.

Sokoban není hra špatná, jak by se po výčtu technické stránky mohlo zdát. Některé hry prostě nejsou postaveny na špičkové grafice, ale hlavní důraz kladnou na hratelnost, a Sokoban je jednou z těchto her.

Download (1,3 MB) zde, VypalCD zde.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Layers of Fear 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Lay…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

23.  10.  2020 | | 1 N/A