Sokoban – bonbónek pro milovníky logických her

Tato hra není v herním světě žádným nováčkem. Objevila se v různých podobách snad na všech platformách, PC nevyjímaje. Já osobně jsem se s ní setkal na základní škole, kde běhala v nehezké CGA grafice, avšak s výbornou hratelností. Dnes tu máme takový malý Sokobanův návrat, sice technicky nijak dokonalý, ale určitě stejně dobře hratelný jako před lety.
Sokoban – bonbónek pro milovníky logických her
Sokoban – nápad tak jednoduchý, hra, řekl bych, až geniální, tak by mohla znít jedna stručná charakteristika této hry, která jistě mezi logickými hrami historie zaujímá jedno z předních míst.

Jak jsem řekl, Sokoban je hrou čistě logickou. V této hře (a všech jí podobných) máte vždy za úkol dopravit určitý počet nějakých věcí z místa „X“ na místo „Y“. Problém je však v tom, že jste omezeni prostorem, ve kterém se můžete pohybovat. Většinou vám v cestě brání zdi nebo ploty. A to je celý princip hry – je samozřejmé, že na začátku je řešení snadné a zabere několik minut, ale s každým novým levelem roste obtížnost a tak vám vyřešení posledních levelů může zabrat i několik hodin, tedy pokud u hry vydržíte :-).

Sokoban Sokoban

Dnešní hra není výjimkou a drží se všem zaběhnutých pravidel, která jsem popsal výše. Sokobanů jsme tu měli několik, ale já vám představím jednoho, který je doslova a do písmene stvořen pro Windows. Hra se ovládá myší a podporuje funkci DRAG&DROP, neboli chytni a pusť. Takže tedy teoreticky ke hraní hry vám stačí pouze myš.

Hrát můžete na dvě obtížnosti: lehká a těžká. Na každou obtížnost tu máme připraveno mnoho levelů. Na těžkou jich je 375, na lehkou jich je něco kolem 80. O zábavu máte tedy na dlouhou dobu postaráno.

Sokoban Sokoban

Grafika hry je jednoduchá, nic složitého, ale je celkem pěkná a úplně splňuje svůj účel. Po hudební stránce také nic extra nečekejte. Do se vám do uší známé písničky, které jsou ve formátu MID. Zvuky skoro žádné.

Sokoban není hra špatná, jak by se po výčtu technické stránky mohlo zdát. Některé hry prostě nejsou postaveny na špičkové grafice, ale hlavní důraz kladnou na hratelnost, a Sokoban je jednou z těchto her.

Download (1,3 MB) zde, VypalCD zde.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát nebo přát k Vánocům

Nejlepší hry pro PC, které si teď může…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

10.  11.  2018 | | 4 N/A
Nejlepší hry pro mobily: 11 tipů na zaručenou zábavu do kapsy

Nejlepší hry pro mobily: 11 tipů na za…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Poradíme vám ty nejlepší!

17.  11.  2018 | | 5 N/A
Hráči fotí v Battlefieldu 5: obrázky lákají do bitevní vřavy (galerie)

Hráči fotí v Battlefieldu 5: obrázky l…

Co si budeme povídat, Frostbite engine je prostě to nejlepší, co střílečky z pohledu první osoby v dnešní době mohou mít.

15.  11.  2018 | | 9 N/A
Fallout 76 se na Metacriticu sotva přehoupl přes hodnocení 30%

Fallout 76 se na Metacriticu sotva pře…

Nový Fallout hráče opravdu nepotěšil.

15.  11.  2018 | | 14 N/A
Call Of Duty: Black Ops 4 - měsíc poté aneb hráči vs fakta (galerie)

Call Of Duty: Black Ops 4 - měsíc poté…

Uplynulo teprve pár týdnů, ale již nyní jsou některé skutečnosti evidentní.

7.  11.  2018 | | 2 N/A