Sokoban tisíckrát jinak a opět originálně

Když správný japonský vlastenec zaslechne jméno Sokoban, což je pro Japonce něco jako pro nás známý idol dnešních dětí Ferda Mravenec (práce všeho druhu), orosí se mu oko a on v pozoru a se vzpomínkou ve svém východním srdci zavzpomíná na geniální tahovou hru, která se v této zemi zrodila a jejíchž padesát levelů tak nehorázně dlouho hrál.
Sokoban tisíckrát jinak a opět originálně
Visual Sokoban (VS) je pokus o remake (nebudu vás napínat), a to remake mimořádně úspěšný, kdy se podařilo jak skvěle oprášit starý námět, tak jej vylepšit po všech stránkách. Smysl hry zůstává stále stejný, dotlačit bedny na místo kam patří s co nejmenším počtem tahů (i když, někdy je člověk rád, že nějaké to kolo vůbec dokončí). No a protože život není peříčko, náš skladník může bedny jenom tlačit a to vždy jenom jednu. Problémy z toho pramenící jsou evidentní, bedny jsou rozstrkané po celé místnosti v těch nejzapadlejších rozích a dotlačit je tak, aby nikde žádná neuvízla je opravdovým uměním, speciálně v pozdějších levelech.

SokobanSokoban

Začneme dnes výjimečně od záporů, protože ten je tu v podstatě jen jeden a to ten, že hra zatím (ach ty betaverze) neobsahuje žádné zvuky a hudbu, ale mezi námi, ono to vůbec nevadí, navíc, silně pochybuji, že by počítače na tisknutí faktur, příp. účtování byly standardně vybavovány Sound Blasterem… Navíc, šéfovi by jistě bylo podezřelé, že stále slyší šoupání beden a pokud by nedejbože přišel i na zdroj mohl by vám říct, že když se vám to posunování beden tak strašně MOC líbí, že nebude problém vám zajistit patřičnou rekvalifikaci, abyste se mohli i v jeho firmě pěkně skladníkovsky vyřádit.

Čím vás tedy VS ohromí? Především je to počet levelů ve hře přístupných, něco přes tisíc levelů kde se klidně ty největší úchylnosti řeší i na tisíce tahů, což dá jistě zabrat na nejednu šichtu v kanceláři či nudný večer doma (kdy vaši druhou polovičku „bolí hlava“, však to znáte…).

Další kvalitou hry je absolutně skvělá a roztomilá grafika, pokud se vám totiž figurka Duke Nuke´ema běhající po skladišti a tlačící bedny nebude pozdávat, můžete si klidně stáhnout některý z padesáti oficiálních skinů, což je vlastně padesát různých grafických prostředí. S klidem můžu říct, že si vybere i ta nejrýpavější dušička, protože tyto skiny mají náměty mimořádně různorodé, najdeme tu např. comicsy, avantgardní umění, punk, všelijaké přírodní motivy, severské, čistě geometrické a pro fandy nechybí ani grafické kabátky ze spousty dalších Sokobaních her.

SokobanSokoban

Hra je k dispozici na adrese visual.sokoban.net. Pokud byste měli pocit, že něco nejde stáhnout nebo načíst, narazil jsem na takovou zajímavost, stránka někdy nejde načíst pokud se nečte jenom z ní! Tj. pokud např. stahujete verzi 2, zavřete si ostatní okna, pokud totiž při stahování Sokoban zjistí, že je aktivní ještě něco, většinou spadne i se stahováním, nechápu, ale dá se to přežít, navíc, něco přes 300 kB se dá stáhnout i modemem v relativně solidním čase.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Městská akce Watch Dogs je na PC zdarma, stahujte!

Městská akce Watch Dogs je na PC zdarm…

Pokud jste ještě nedali prvním dílu této série šanci, nyní už nemáte žádný důvod akci nevyzkoušet.

7.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

9.  11.  2017 | | 31 N/A