Soldier – když kulka hlavu mine

Vzpomínáte si na film Soldier s Kurtem Russellem v hlavní roli, který byl natočen v roce 1998? Jestliže byla vaše odpověď ne, pak vězte, že ani já jsem o tomto snímku nevěděl. Přečetl jsem si tedy alespoň stručný děj filmu. Scénář vzešel z pera autora Blade Runnera, ale film se zdaleka nestal kultovním, jako se to povedlo předchozím titulům.
Soldier – když kulka hlavu mine
Vzpomínáte si na film Soldier s Kurtem Russellem v hlavní roli, který byl natočen v roce 1998? Jestliže byla vaše odpověď ne, pak vězte, že ani já jsem o tomto snímku nevěděl. Přečetl jsem si tedy alespoň stručný děj filmu, protože na jeho náměty se právě nyní dotváří nová akční hra. Scénář vzešel z pera Davida Webb Peoplese (Blade Runner, Unforgiven), ale film se zdaleka nestal kultovním, jako se to povedlo předchozím titulům.

Hlavní postavou je voják Todd hraný výše uvedeným Kurtem Russellem. Todd žije v budoucnosti, vlastně on nežije tak úplně doslova. Je totiž první generací geneticky vytvořených válečníků. Bohužel vývoj jde rychle kupředu a tak je Todd vykopnut do šrotu a nahrazen další vylepšenou generací válečníků. To se mu samozřejmě nelíbí a obrací se po boku vzbouřených osadníků proti vládním silám.

SoldierSoldier

Vývojem hry byla pověřena společnost Sinister Games, kterou známe velice dobře z více než nadprůměrné týmové akce Shadow Company. V Shadow Company jste se museli starat o malou záškodnickou jednotku a provádět ji neprozrazenu nepřátelským územím. Soldier bude naproti tomu arkádová 3-D střílečka, v níž si mozkové závity určitě nepřehřejete. Na začátku hry si zvolíte, zda si budete přát hrát za sličnou Sandru, nebo dáte přednost na ježka ostříhanému Toddovi. Rozdíl mezi nimi by neměl být pouze ve vzhledu, ale především ve fyzických vlastnostech. Todd je silný a vydrží více ran, kdežto Sandra je mrštnější, rychlejší a zranitelnější. Po této volbě vám už nic nebrání v tom, abyste se vrhli do patnácti úrovní odehrávajících se v pěti různých prostředích.

Vaším cílem bude odrazit vládní vojska a pomáhat vzbouřeným osadníkům. Zprvu se podíváte na zaneřáděnou planetu s klasickou postapokalyptickou scenérií (poničená auta, v jejichž vymlácených oknech se prohání studený vítr nesoucí zrnka prachu a kotouče uschlé trávy, ruiny domů a prázdná města, kam se bojí vkročit úderem dvanácté hodiny i ten nejotrlejší robot), budete pokračovat do děsivých bažin a vše ukončíte v Kráterovém Městě. V každém z pěti prostředí budete potkávat rozlišné protivníky, proto se například na mise odehrávající se v močálech bude těšit každý milovník zmutovaných aligátorů a jiných nepříjemných potvůrek. Kromě různě znetvořených zvířat se budeme probojovávat skrze masy geneticky upravených válečníků první i druhé generace, útočných psů a strážních robotů. Úkoly v misích budou různorodé, ale většina misí bude bohužel spočívat v prostřílení se z místa A do místa B. Naštěstí v té menšině misí se můžeme těšit na osvobozování zajatých osadníků, spouštění elektráren, bránění osad a objevování nových technologií.

SoldierSoldier

Po technické stránce vypadá hra vcelku dobře a po dlouhé době se dočkáme hry, v níž převážnou část hrací doby strávíme v pěkně provedených exteriérech. Ze screenshotů je vidět, že engine se nevyhýbá ani kopcovitým krajinám, což výborně zpestřuje hru. Perličkou budou stíny, jejichž směr se bude měnit podle denního období. Hráč bude viděn Tomb Raiderovským pohledem, kterým si také bude moci vychutnávat pohled na střelbu ze šesti přítomných zbraní. Mezi těmito nemnoha zbraněmi najdeme plasmový kanón, brokovnici, útočnou pušku, raketomet, plamenomet a vrhač granátů. Malý počet zbraní bude kompenzovat systém power-upů, díky nimž budete moci zvyšovat dostřel a účinnost výzbroje. Jiné power-upy budou zase zvyšovat hráčovu odolnost, doplňovat zdraví a brnění. Se zbraněmi souvisí i ojedinělý způsob jejich nošení, protože si budete moci vzít pouze jednu zbraň do rukou a vyměnit ji bude možno, pouze až potkáte na své krvavé cestě jinou smrtonosnou hračku. Zda tato myšlenka přispěje k hratelnosti, nebo hru srazí do hlubin, se ukáže až v plné verzi.

Postupem času se budou zlepšovat kromě vašich zbraní i zbraně protivníků a jejich inteligence. Nepřátelé budou rozmisťováni náhodným způsobem, čímž bude zajištěna proměnlivost i při opakovaném hraní. Ve hře samotné se nebudou objevovat filmové pasáže, pouze na konci hry se dočkáme závěrečné části filmu. Počítač, na kterém se rozhodnete hru spustit bude muset mít procesor rychlejší než Intel Pentium II 300MHz, 64 MB RAM a Voodoo 3. Na naše harddisky se má hra dostat letos v srpnu.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 11 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Městská akce Watch Dogs je na PC zdarma, stahujte!

Městská akce Watch Dogs je na PC zdarm…

Pokud jste ještě nedali prvním dílu této série šanci, nyní už nemáte žádný důvod akci nevyzkoušet.

7.  11.  2017 | | 2 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 13 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Playstation trofeje začínají mít smysl, dostanete za ně kredity

Playstation trofeje začínají mít smysl…

Pokud patříte mezi lovce trofejí na konzoli Playstation, vaše snažení dost možná nabere výraznější obrysy.

6.  11.  2017 | | 10 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A