Soldier Of Fortune

Máte pocit, že už by to zase chtělo nějakou tu novou 3D first person akci? Pak by Vám mohla zvednout klesající hladinu adrenalinu v krvi novinka Soldier Of Fortune, v níž se utkáte jako člen speciální jednotky s nebezpečnými teroristy nejen v new yorkském metru, ale třeba i na střeše vlaku uhánějícího zasněženou sibiřskou pustinou.
Máte pocit, že už by to zase chtělo nějakou tu novou 3D first person akci? Pak by Vám mohla zvednout klesající hladinu adrenalinu v krvi novinka Soldier Of Fortune, v níž se utkáte jako člen speciální jednotky s nebezpečnými teroristy nejen v new yorkském metru, ale třeba i na střeše vlaku uhánějícího zasněženou sibiřskou pustinou.
Čekat na vás bude 26 misí, během kterých budete muset najít čtyři nukleární hlavice, zlikvidovat desítky teroristů a nezkřivit přitom vlas nevinným rukojmím. A aby vám šla práce lépe od ruky, dostanete speciální výbavičku na cesty, která v tomto případě čítá dvanáct následujících zbraní: bojový nůž, dvě 9 mm pistole, dvě brokovnice, tři různé samopaly, pušku pro snipera a pokud by ani to nestačilo, můžete zatopit těm největším opruzům plamenometem, raketometem a nebo jednou speciální zbraní („prý“ podle skutečného prototypu). Ale pozor! Teroristi nejsou taky žádní chudáci a do jejich výzbroje patří nejrůznější typy vozidel a vrtulníky (vzpomeňte si na Half-Life). Když k tomu připočítáme ještě civilisty, kteří se mezi tím vším budou nic netušíc motat, máme tu ne zrovna originální, zato ale slibně vypadající „akcičku“, na které si dali její autoři záležet.
Soldier Of Fortune vyvíjí pro Activison zkušení tvůrci z Raven Software (Heretic I a II, Hexen I a II). Při přípravě hry použili modifikovaný engine ze starého, dobrého a osvědčeného Quakea II, který by si měl dobře poradit i s nerovnostmi terénu, hrou světla a stínů a především s reakcemi protivníků. Každá postava má proto tělo rozděleno do 26. bodů a podle toho, do kterého z nich ji zasáhnete, taky reaguje. Důraz byl zkrátka kladen na realističnost, ke spolupráci byl dokonce přizván bývalý člen speciálních jednotek John Mullins a byl podle něj pojmenován i hrdina celé hry.
Soldier Of Fortune vyjde někdy v prvním čtvrletí letošního roku (koncem zimy – snad té letošní) a abyste si mohli všechno výše popsané užít, budete potřebovat minimálně Pentium 200, 64 MB RAM, Windows 95, 98 nebo NT a samozřejmě 3-D akcelerátor. Pokud vám všechno toto zní slibně, stáhněte si demo a uvidíte...

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 122 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

včera | | 15 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

včera | | 18 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |