Soldier Of Fortune

Máte pocit, že už by to zase chtělo nějakou tu novou 3D first person akci? Pak by Vám mohla zvednout klesající hladinu adrenalinu v krvi novinka Soldier Of Fortune, v níž se utkáte jako člen speciální jednotky s nebezpečnými teroristy nejen v new yorkském metru, ale třeba i na střeše vlaku uhánějícího zasněženou sibiřskou pustinou.
Máte pocit, že už by to zase chtělo nějakou tu novou 3D first person akci? Pak by Vám mohla zvednout klesající hladinu adrenalinu v krvi novinka Soldier Of Fortune, v níž se utkáte jako člen speciální jednotky s nebezpečnými teroristy nejen v new yorkském metru, ale třeba i na střeše vlaku uhánějícího zasněženou sibiřskou pustinou.
Čekat na vás bude 26 misí, během kterých budete muset najít čtyři nukleární hlavice, zlikvidovat desítky teroristů a nezkřivit přitom vlas nevinným rukojmím. A aby vám šla práce lépe od ruky, dostanete speciální výbavičku na cesty, která v tomto případě čítá dvanáct následujících zbraní: bojový nůž, dvě 9 mm pistole, dvě brokovnice, tři různé samopaly, pušku pro snipera a pokud by ani to nestačilo, můžete zatopit těm největším opruzům plamenometem, raketometem a nebo jednou speciální zbraní („prý“ podle skutečného prototypu). Ale pozor! Teroristi nejsou taky žádní chudáci a do jejich výzbroje patří nejrůznější typy vozidel a vrtulníky (vzpomeňte si na Half-Life). Když k tomu připočítáme ještě civilisty, kteří se mezi tím vším budou nic netušíc motat, máme tu ne zrovna originální, zato ale slibně vypadající „akcičku“, na které si dali její autoři záležet.
Soldier Of Fortune vyvíjí pro Activison zkušení tvůrci z Raven Software (Heretic I a II, Hexen I a II). Při přípravě hry použili modifikovaný engine ze starého, dobrého a osvědčeného Quakea II, který by si měl dobře poradit i s nerovnostmi terénu, hrou světla a stínů a především s reakcemi protivníků. Každá postava má proto tělo rozděleno do 26. bodů a podle toho, do kterého z nich ji zasáhnete, taky reaguje. Důraz byl zkrátka kladen na realističnost, ke spolupráci byl dokonce přizván bývalý člen speciálních jednotek John Mullins a byl podle něj pojmenován i hrdina celé hry.
Soldier Of Fortune vyjde někdy v prvním čtvrletí letošního roku (koncem zimy – snad té letošní) a abyste si mohli všechno výše popsané užít, budete potřebovat minimálně Pentium 200, 64 MB RAM, Windows 95, 98 nebo NT a samozřejmě 3-D akcelerátor. Pokud vám všechno toto zní slibně, stáhněte si demo a uvidíte...

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Městská akce Watch Dogs je na PC zdarma, stahujte!

Městská akce Watch Dogs je na PC zdarm…

Pokud jste ještě nedali prvním dílu této série šanci, nyní už nemáte žádný důvod akci nevyzkoušet.

7.  11.  2017 | | 2 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Playstation trofeje začínají mít smysl, dostanete za ně kredity

Playstation trofeje začínají mít smysl…

Pokud patříte mezi lovce trofejí na konzoli Playstation, vaše snažení dost možná nabere výraznější obrysy.

6.  11.  2017 | | 10 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A