Soldier Of Fortune

Máte pocit, že už by to zase chtělo nějakou tu novou 3D first person akci? Pak by Vám mohla zvednout klesající hladinu adrenalinu v krvi novinka Soldier Of Fortune, v níž se utkáte jako člen speciální jednotky s nebezpečnými teroristy nejen v new yorkském metru, ale třeba i na střeše vlaku uhánějícího zasněženou sibiřskou pustinou.
Máte pocit, že už by to zase chtělo nějakou tu novou 3D first person akci? Pak by Vám mohla zvednout klesající hladinu adrenalinu v krvi novinka Soldier Of Fortune, v níž se utkáte jako člen speciální jednotky s nebezpečnými teroristy nejen v new yorkském metru, ale třeba i na střeše vlaku uhánějícího zasněženou sibiřskou pustinou.
Čekat na vás bude 26 misí, během kterých budete muset najít čtyři nukleární hlavice, zlikvidovat desítky teroristů a nezkřivit přitom vlas nevinným rukojmím. A aby vám šla práce lépe od ruky, dostanete speciální výbavičku na cesty, která v tomto případě čítá dvanáct následujících zbraní: bojový nůž, dvě 9 mm pistole, dvě brokovnice, tři různé samopaly, pušku pro snipera a pokud by ani to nestačilo, můžete zatopit těm největším opruzům plamenometem, raketometem a nebo jednou speciální zbraní („prý“ podle skutečného prototypu). Ale pozor! Teroristi nejsou taky žádní chudáci a do jejich výzbroje patří nejrůznější typy vozidel a vrtulníky (vzpomeňte si na Half-Life). Když k tomu připočítáme ještě civilisty, kteří se mezi tím vším budou nic netušíc motat, máme tu ne zrovna originální, zato ale slibně vypadající „akcičku“, na které si dali její autoři záležet.
Soldier Of Fortune vyvíjí pro Activison zkušení tvůrci z Raven Software (Heretic I a II, Hexen I a II). Při přípravě hry použili modifikovaný engine ze starého, dobrého a osvědčeného Quakea II, který by si měl dobře poradit i s nerovnostmi terénu, hrou světla a stínů a především s reakcemi protivníků. Každá postava má proto tělo rozděleno do 26. bodů a podle toho, do kterého z nich ji zasáhnete, taky reaguje. Důraz byl zkrátka kladen na realističnost, ke spolupráci byl dokonce přizván bývalý člen speciálních jednotek John Mullins a byl podle něj pojmenován i hrdina celé hry.
Soldier Of Fortune vyjde někdy v prvním čtvrletí letošního roku (koncem zimy – snad té letošní) a abyste si mohli všechno výše popsané užít, budete potřebovat minimálně Pentium 200, 64 MB RAM, Windows 95, 98 nebo NT a samozřejmě 3-D akcelerátor. Pokud vám všechno toto zní slibně, stáhněte si demo a uvidíte...

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

K boji proti lootboxům se připojují další země, nechybí ani ČR

K boji proti lootboxům se připojují da…

20.  9.  2018 | | 29 N/A
Foto režim Spider-Mana je úžasný. Podívejte se, co tvoří hráči ze světa

Foto režim Spider-Mana je úžasný. Podí…

Nejen, že je nový Spider-Man pro PS4 skvělou adaptací komiksu. Ještě přináší i boží foto režim.

13.  9.  2018 | | 8 N/A
Za malý poměr hráček si může herní průmysl sám, říká Alžběta Trojanová

Za malý poměr hráček si může herní prů…

11.  9.  2018 | | 15 N/A
F1 2018: věrohodné pálení pneumatik (recenze)

F1 2018: věrohodné pálení pneumatik (r…

Codemasters jsou mistři závodních her a letošní ročník formulí patří k tomu nejlepšímu. Skoro.

16.  9.  2018 | | 3 N/A
Žádost o ruku ve Spider-Manovi neklapla, pár se rozešel před vydáním

Žádost o ruku ve Spider-Manovi neklapl…

Fanoušek poprosil Insomniac o možnost požádat přítelkyni o ruku velmi originálním způsobem. Vývojář vyhověl a nevědomky vytvořil jeden z nejsmutnějších easter eggů.

12.  9.  2018 | | 3 N/A