Soldier Of Fortune - pouze pro dospělé?

Každý kdo hrál letošní akční hit SoF ví, že se tu poměrně radikálním způsobem řeší konflikt s teroristickou organizací. Do rukojmí se tu střílet nesmí, zato na zločincích se jak známo můžete s chutí vyřádit. A právě možnost vykuchání arabského teroristy připadá některým úředníkům jako něco špatného.
Soldier Of Fortune - pouze pro dospělé?
Každý kdo hrál letošní akční hit SoF ví, že se tu poměrně radikálním způsobem řeší konflikt s teroristickou organizací. Do rukojmí se tu střílet nesmí, zato na zločincích se jak známo můžete s chutí vyřádit. A právě možnost vykuchání arabského teroristy připadá některým úředníkům jako něco špatného.

Soldier of FortuneSoldier of Fortune

Zatímco např. v Německu jsou nejrůznější zásahy proti násilí ve hrách (včetně SoF) na denním pořádku, v Severní Americe byl dosud klid. Těm dnům už je ale konec. V hlavním městě kanadské provincie Britská Kolumbie dali úředníci z vrchní prokuratury hlavy dohromady a řekli si, že ukáží výrobcům her, jakou mají moc. Nejspíš při nějaké úporné noční pařbě Soldier Of Fortune zjistili, že tahle střílečka je opravdu moc a moc brutální, a tak se rozhodli zakročit. Přišili SoF „M“ – druhé nejpřísnější věkové omezení pro prodej (od 18 let) a dali tak tuto akční hru do jedné škatule třeba s pornografií. Soldier Of Fortune je teď tedy prodáván na regálech společně s těmi nejdrsnějšími filmy, a to proto, aby se k němu nedostala dítka školou povinná. Kromě toho hrozí každému, kdo by nařízení o distribuci filmu porušil, pobyt ve vězení až na dobu šesti měsíců nebo peněžitá pokuta ve výši 2000 kanadských dolarů.

Soldier of FortuneSoldier of Fortune
Soldier of FortuneSoldier of Fortune
Jistě - SoF zcela bez pochyb násilný a místy až brutální je. Když ale odhlédnu od faktu, že rukojmí se tu střílet nesmí, i pak najdu ještě pár dalších argumentů proti onomu nařízení, které kanadští úředníci uvedli k životu. Zakázané ovoce nejvíc chutná a navíc, většina z těch, kdož mají být nařízením chráněni, už SoF beztak přinejmenším jednou dohrála :-) Takže vrchní prokuratura si mohla ušetřit čas i síly na boj s něčím nebezpečnějším. Třeba se šíleným hokejistou Bertuzzim (nejspíš pařil SoF).
Soldier of FortuneSoldier of Fortune

Raven Software a Activison se k celé záležitosti nevyjádřili. Mají ale 30 denní lhůtu, ve které se mohou proti rozhodnutí odvolat.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 120 N/A
Kingdom Come: Deliverance je úžasná česká hra, se kterou prožijete středověk

Kingdom Come: Deliverance je úžasná če…

Kingdom Come: Deliverance je nejočekávanější hrou roku 2018. Hra se středověkým námětem čerpá z české historie a slibuje doposud nevídaný herní zážitek založený na tvrdé realitě a precizním zpracování.

5.  2.  2018 | | 75 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

11.  2.  2018 | | 12 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

8.  2.  2018 | | 17 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Jak Kingdom Come redefinuje pojetí soubojů z pohledu první osoby

Jak Kingdom Come redefinuje pojetí sou…

Souboje z pohledu první osoby byly vždy kamenem úrazu mnoha her. Warhorse má na to svůj vlastní přístup.

6.  2.  2018 | | 3 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A