Soldier of Fortune: Payback oficiálně i s detaily

Minulý týden jsme čtenáře informovali o připravovaném pokračování brutální série akcí Soldier of Fortune, které mapovaly osudy nájemných zabijáků příslušející k militantní organizaci The Shop. Třetí díl představí nového hrdinu jménem Thomas Mason, žoldáka od kulkami ohlodané kosti, který se zúčastní klasické války lokálních armád soupeřících o nerostné suroviny. Idylku běžného dne při eskortování konvoje naruší přepadové komando nepřátel – je jedno, ze které jsou frakce, hlavně že poteče krev, což je hlavní premisa jak titulu Payback, tak celé řady Soldier of Fortune.

Ačkoliv se již dle tiskové zprávy bude jednat o přímočarou střílečku házející protivníky na obrazovku širokou lopatou na odklízení sněhu, hlavní přednost bude stejně jako v minulých dílech skryta v neskrývané brutalitě. Titul byl již nyní oznámkován věkovou restrikcí M, jež jeho publikum nekompromisně filtruje na dospělé. Důvodem je jednak na třicet zbraní k narušení soudržnosti kostry nepřátelských vojáků (samopaly, útočné a odstřelovací pušky, granáty apod.), stejně jako propracovaný model zásahových zón. Otázkou zůstává, s čím novým tvůrci přijdou – detailní zásahový model byl v roce 2000, kdy vyšel první díl, něčím uchvacujícím, ovšem ne tak v dnešní době.

Výrazným prvkem se má stát multiplayer, jenž zahrne komplexní systém správy uživatelských účtů, žebříčků nejlepších hráčů a speciálního módu žoldácké kariéry. Nájemní zabijáci se budou moci měřit v módech Deathmatch, Team Deathmatch, Elimination, Team Elimination, Capture the Flag nebo Demolition. Bude zajímavé sledovat, zda dokáže hra po letech navázat na odkaz minulých dílů.

Související informace (Soldier of Fortune: Pay Back):
Platforma: PC, Xbox 360, PS3
Žánr: FPS
Výrobce: Cauldron (
http://www.cauldron.sk/)
Vydavatel: Activision (
http://www.activision.com/)
Předpokládané datum vydání: Listopad 2007

Zdroj: TZ