Sony + IBM + Toshiba = IBM Cell

Jednoduchá rovnice. Spojte tři giganty současného počítačového průmyslu a výsledkem bude nejmodernější technologie, kterou může konkurence jen závidět. IBM Cell je přesně něco takového.

S vývojem nového chipu, jenž právě nese ono označení Cell, to šlo až překvapivě dobře. K údivu všech tak byl představen na International Solid Satate Circuits Conference v San Franciscu přesně, jak se plánovalo. Cell je složen z osmi samostatných jader, přičemž každé se může pyšnit taktem o velikosti 4 GHz. To je, opět v řeči čísel, přibližně desetinásobný výkon, kterého momentálně dosahují ty nejvýkonnější PC na trhu. Výhodou nového chipu by dále měla být i velikost, v tomto případě spíše malost. 90nm výrobní technologie dokáže divy.

IBM Cell však své využití najde i v konzolovém světě; stane se totiž základem chystané novinky ze stáje Sony - PlayStation 3. Ostatní technické specifikace asi běžným uživatelům moc neřeknou, výjimečně vás tedy radši odkážu na originál zprávy, kde najdete všechno pěkně pohromadě.

Zdroj: 1up.com


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |18 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |5 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite Dangerous zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite D…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  11.  2020 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce