Sony a Toshiba se hádají o nástupci DVD

Není tomu tak dávno, co se japonské společnosti Sony a Toshiba začaly dohadovat o budoucnosti nástupců DVD formátu, respektive o jejich sjednocení pro next-gen platformy. Ze všech stran se sice ozývaly hlasy, že "se to snad konečně podaří", dnes už však víme, že dohoda se minimálně v nejbližší době neuskuteční.

S oznámením o neúspěšných vyjednáváních přišlo Sony. Jako důvod firma uvedla pouze prostou větu o tom, že jednání nepřinesla žádný výsledek, a tak se v nich nebude pokračovat. Sony si tak nadále bude prosazovat svůj Blu-Ray formát, zatímco Toshiba HD-DVD. Obě společnosti vévodí trhu s DVD, ve vzduchu tedy visí otázka, který z uvedených formátů se uchytí lépe a stane se nástupcem DVD.

Tato situace velmi připomíná osmdesátá léta, v nichž Sony chtělo prosadit svůj Betamax - konkurenta dnes překonaných VHS kazet. Betamax se ale nakonec neuplatnil díky vysoké ceně a také kvůli odmítavému postavení Sony vůči pornogarfickým materiálům. Sony ovšem nepřipouští, že by se něco podobného mělo opakovat - už jen z toho důvodu, že Blu-Ray formát bude využívat připravovaná konzole PS3.

Zdroj: GamesIndustry

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět grafickým skvostem

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět g…

Jestli něco Ubisoft umí, pak jsou to pestré světy, lákající k focení.

16.  1.  2021 | |11 N/A
Daniel Pánek
Assassin's Creed ValhallaGalerie
10 největších překvapení minulé generace, která nás potěšila

10 největších překvapení minulé generace, která ná…

Končící éra Xbox One a PS4 přinesla mnoho velkých změn. Jaké nás nejvíce překvapily?

18.  1.  2021 | |6 N/A
Vojtěch Matušinský
Téma
Hry zadarmo nebo se slevou: další lednové slevy a Star Wars zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: další lednové slevy a …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

15.  1.  2021 | |2 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce