Sony hodlá napodobit Wii U

Koncept Wii U je bezpochyby netradiční, podle Sony jej lze však účinně napodobit skrze konektivitu mezi PS3 a Vita. Šéf SCE World Wide Studios, Shuhei Yoshida, dokonce naznačil, že určití vývojáři na této "symbióze" dvou platforem již nějakou dobu pracují.

"Cesta, kterou se Nintendo s Wii U vydalo, je velmi zajímavá," řekl Yoshida v rozhovoru pro Develop. "Byl jsem každopádně překvapený, že neukázali přesně to, o čem se tak dlouho spekulovalo."

"Lidé se již nyní ptají, jestli propojení PS3 a Vity nenabídne něco podobného, ve smyslu využití dvou obrazovek a přítomnosti ovládacích prvků na jedné z nich. Je to velmi zajímavé, budeme s tím muset experimentovat."

"Mezi věci, se kterými vývojáři v rámci Vity experimentují, patří - jak jste ostatně mohli vidět - konektivita Vity a PS3. Tým stojící za Wipeoutem přišel s nápady ohledně vzájemného multiplayeru, jiné týmy napadly způsoby, jak hrát současně na obou platformách."

"Je jen otázkou času, než připravíme SDK, které dovolí vývojářům využít PS3 a Vitu zároveň. Mohou pak přijít s něčím velmi zajímavým."

Wii U přesto drží jednu výhodu - vše nabídne v jednom balení. V případě Sony bude nutné koupit dve konzole zároveň, k čemuž se každý neodhodlá.

Zdroj: Develop

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli uvězněni na Cheater Islandu

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli u…

Podvodníci nyní dostali zvláštní pozornost a mohou se radovat z jejich vlastního a speciálního pekla.

15.  9.  2020 |
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můž…

Spousta lidí v těchto časech volí jako výplň volného času právě hraní her. Jaké dobré kousky aktuálně najdete na platformě PC?

20.  9.  2020 | | 20 N/A
Mafia: Definitive Edition - zahraj tu naši | Recenze

Mafia: Definitive Edition - zahraj tu naši | Recen…

Jedna z nejkultovnějších českých her se vrací v současné generaci. Je to vítané, nebo zbytečné překvapení?

24.  9.  2020 | | 15 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: akce na Resident Evil a tycoonovka zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na Resident Evil …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

25.  9.  2020 | | 4 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 a Watch Dogs 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

18.  9.  2020 |