Sony hodlá napodobit Wii U

Koncept Wii U je bezpochyby netradiční, podle Sony jej lze však účinně napodobit skrze konektivitu mezi PS3 a Vita. Šéf SCE World Wide Studios, Shuhei Yoshida, dokonce naznačil, že určití vývojáři na této "symbióze" dvou platforem již nějakou dobu pracují.

"Cesta, kterou se Nintendo s Wii U vydalo, je velmi zajímavá," řekl Yoshida v rozhovoru pro Develop. "Byl jsem každopádně překvapený, že neukázali přesně to, o čem se tak dlouho spekulovalo."

"Lidé se již nyní ptají, jestli propojení PS3 a Vity nenabídne něco podobného, ve smyslu využití dvou obrazovek a přítomnosti ovládacích prvků na jedné z nich. Je to velmi zajímavé, budeme s tím muset experimentovat."

"Mezi věci, se kterými vývojáři v rámci Vity experimentují, patří - jak jste ostatně mohli vidět - konektivita Vity a PS3. Tým stojící za Wipeoutem přišel s nápady ohledně vzájemného multiplayeru, jiné týmy napadly způsoby, jak hrát současně na obou platformách."

"Je jen otázkou času, než připravíme SDK, které dovolí vývojářům využít PS3 a Vitu zároveň. Mohou pak přijít s něčím velmi zajímavým."

Wii U přesto drží jednu výhodu - vše nabídne v jednom balení. V případě Sony bude nutné koupit dve konzole zároveň, k čemuž se každý neodhodlá.

Zdroj: Develop

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejkrásnější konzolové hry: když na výkonu nezáleží (galerie)

Nejkrásnější konzolové hry: když na vý…

Kdo říkal, že na hezké hry potřebujete jen to nejvýkonnější PC?

15.  7.  2018 | | 5 N/A
DOOM: Desková hra - akční nářez na vašem stole (recenze)

DOOM: Desková hra - akční nářez na vaš…

Na poli počítačových her je DOOM skutečnou legendou. V této recenzi se ale podíváme na jeho mladšího deskoherního sourozence. Nutno říct, že rodinné jméno se mu ve světě deskových her podařilo adaptovat se ctí.

7.  7.  2018 | | 6 N/A
Rozšíření do KC Deliverance opět láká na krásy českých lesů

Rozšíření do KC Deliverance opět láká …

Je čas vrátit se do českých luhů a hájů a okusit krásy našeho středověku.

12.  7.  2018 | | 2 N/A
KC Deliverance: From the Ashes: znáte Jindru, všechno spraví! (recenze)

KC Deliverance: From the Ashes: znáte …

První DLC do Kingdom Come: Deliverance konečně spatřilo světlo světa a neslibuje málo. Máte se stát rychtářem a spravovat vlastní vesničku. Přesto nás DLC vůbec nenadchlo.

10.  7.  2018 | | 5 N/A
Nové obrázky ze závodů F1 2018 vás vezmou do víru dění

Nové obrázky ze závodů F1 2018 vás vez…

Další závody formulí od Codemasters se blíží a tvůrci nám uvolnili čerstvou várku obrázků.

3.  7.  2018 |