Sony i LEGO investují miliardy do Epic Games. Má to pomoci rozšířit herní metaverse

Epic v nejbližších letech šlápne do pedálů interaktivní zábavy s čerstvou finanční injekcí.

Epic Games na svém blogu oznamuje, že právě dostal další finanční injekci od společností Sony a Kirkbi, holdingové a investiční společnosti The Lego Group. Obě firmy investovali 1 miliardy dolarů na vývoj a podporu sociální zábavní platformy, která spojí digitální a fyzický svět. 

"Jakožto zábavní společnost rádi investujeme do Epicu, abychom prohloubili náš vztah na poli metaverse. Místě, kde uživatelé i tvůrci můžou sdílet svůj čas a zájmy. Jsme si jisti, že bohaté zkušenosti Epicu včetně jejich revolučního enginu, a naše znalosti technologií ještě urychlí snahu o vývoj digitálních zážitků pro fanoušky a hráče," nechal se slyšet Kenichiro Yoshida, CEO společnosti Sony. 

Samotná investice nyní čeká na schválení všech podmínek, rozhodně jde ale o zajímavou informací, která Epic rozhodně nakopne směrem k dalšímu vývoji.

Diskuze (1) Další článek: Kingdom Hearts IV se graficky výrazně liší od předchozích dílů. Chystá se také mobilní spin-off

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Aktuality

24. března | S dnešním vydáním Resident Evil 4 oznámil Capcom také první přídavek zdarma. Akční mód Mercenaries vyjde už 7. dubna. 
23. března | Akční rogue-like Have a Nice Death vyšla v plné verzi na PC a Nintendo Switch. Od hráčů si zatím odnáší jen slova chvály. Vyzkoušejte, jaké to je být samotnou Smrtí. 
22. března | Kde se ve městě Redfall vzali upíři? Do zápletky připravované novinky studia Arkane nahlíží nový trailer. Hra pak vychází 2. května na PC a Xbox Series S|X. 

Dubnový Computer

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak AI mění svět

Megatest 15 procesorů

Velké srovnání IPTV

Nejlepší základní desky pro PC