Sony i Microsoft odložili ochranu filmů

Podle neoficiálních dohod společností Sony a Microsoft s předními holywoodskými studii bude ochrana standardu Image Constraint Token (ICT) odložena minimálně do roku 2010, možná se pak objeví na trhu až o dva roky později.

ICT je docela zvláštní forma ochrany, která sníží rozlišení filmu na polovinu v případě, že nebude přehráván prostřednictvím výstupu HDMI. Ten by údajně měl být odolný vůči kopírování, takže s jeho pomocí poběží filmy v rozlišení 1920 na 1080 pixelů. Jedním z mnoha důvodů je jistě nepřítomnost HDMI portu u konzole Xbox 360 a jeho přítomnost pouze u nejdražší verze konzole PS3. Protože se rozhodla nevydávat filmy s danou ochranou filmová studia Sony a Universal, dá se předpokládat, že je budou ostatní následovat.

Petr Kolář komentuje: Jsme úžasní zastánci legálnosti software, ochrany intelektuálního vlastnictví a všeho podobného, teda pokud se nám to hodí. Takto by se dala současná situace se značnou dávkou nadsázky vysvětlovat. Na druhou stranu, k čemu by bylo dělat filmy s ochranou, které si stejně nikdo nepřehraje, protože nebude mít doma konektory HDMI. Při troše zamyšlení tak člověk dojde k tomu, že kroky obou společností jsou logické.

Zdroj: Gamasutra


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |18 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |5 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite Dangerous zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite D…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  11.  2020 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce