Sony: Kotick jen dělá povyk

Japonský gigant se ústy Howarda Stringera konečně vyjádřil k výhružce Bobbyho Koticka z Activisionu, jenž minulý měsíc prohlásil, že pokud nedojde ke zlevnění třetího Playstationu, je dost dobře možné, že Activision vyškrtne tuto konzoli ze seznamu podporovaných platforem. Kotick se přitom neváhal přijít s tvrzením, že se vývoj PS3 her zkrátka nevyplatí.

Sony sice o pár dnů později na hozenou rukavici zareagovala, avšak jen opatrným prohlášením, z něhož jsme se v podstatě nic nedozvěděli. Trochu světla do politiky této firmy tak vnesl až Howard Stringer, jenž šéfa Activisionu víceméně přirovnal k psu, který štěká, ale nekouše.

"Jen rád dělá ramena [Kotick]," uvedl na včerejší tiskové konferenci Stringer. "Stejně jako vyvíjí tlak na mě, vyvíjím i já tlak na něj. To je podstata obchodu." Při otázce, zda-li se mu zdá logické držet tak dlouho stejnou cenu PS3 pak Stringer vcelku logicky odpověděl: "Na každém prodaném Playstationu bych tratil, to je podle vás logické?"

Jakkoliv to Sony může popírat, zákulisní šeptanda v souvislosti s plánovaným zlevněním čím dál tím častěji skloňuje konec letošního roku, jenž se pro tento krok jeví pravděpodobným i většině analytiků. Nehledě na to, že případnou změnu cenu dost možná nepřímo vyprovokuje uvedení tenčího brášky - PS3 Slim - na němž prý v Sony již nějakou tu chvíli pracují.

Zdroj: Eurogamer

Související články
  1. Sony se vyjádřila k hrozbě Activisionu
  2. Zatratí Activision konzole Sony?

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

V Minecraftu postavíte cokoliv, podívejte se na Paříž z 19. století

V Minecraftu postavíte cokoliv, podíve…

Minecraft nás svými možnostmi nepřestává překvapovat. Nejzajímavější projekty jsou však stále ty, které simulují reálná města.

17.  7.  2018 | | 8 N/A
Nejkrásnější konzolové hry: když na výkonu nezáleží (galerie)

Nejkrásnější konzolové hry: když na vý…

Kdo říkal, že na hezké hry potřebujete jen to nejvýkonnější PC?

15.  7.  2018 | | 5 N/A
Rozšíření do KC Deliverance opět láká na krásy českých lesů

Rozšíření do KC Deliverance opět láká …

Je čas vrátit se do českých luhů a hájů a okusit krásy našeho středověku.

12.  7.  2018 | | 2 N/A
KC Deliverance: From the Ashes: znáte Jindru, všechno spraví! (recenze)

KC Deliverance: From the Ashes: znáte …

První DLC do Kingdom Come: Deliverance konečně spatřilo světlo světa a neslibuje málo. Máte se stát rychtářem a spravovat vlastní vesničku. Přesto nás DLC vůbec nenadchlo.

10.  7.  2018 | | 5 N/A
Tipy na nejlepší gaučovky: k čemu sednout s partou přátel

Tipy na nejlepší gaučovky: k čemu sedn…

Parta kamarádů, velký gauč, jedna obrazovka. Mysleli jste si, že gaučový multiplayer už je mrtvý? Kde že. Stačí dobře hledat a my jsme to udělali za vás.

21.  7.  2018 | | 2 N/A