Sony: Kotick jen dělá povyk

vytisknout velikost písma
Sony: Kotick jen dělá povyk

Japonský gigant se ústy Howarda Stringera konečně vyjádřil k výhružce Bobbyho Koticka z Activisionu, jenž minulý měsíc prohlásil, že pokud nedojde ke zlevnění třetího Playstationu, je dost dobře možné, že Activision vyškrtne tuto konzoli ze seznamu podporovaných platforem. Kotick se přitom neváhal přijít s tvrzením, že se vývoj PS3 her zkrátka nevyplatí.

Sony sice o pár dnů později na hozenou rukavici zareagovala, avšak jen opatrným prohlášením, z něhož jsme se v podstatě nic nedozvěděli. Trochu světla do politiky této firmy tak vnesl až Howard Stringer, jenž šéfa Activisionu víceméně přirovnal k psu, který štěká, ale nekouše.

"Jen rád dělá ramena [Kotick]," uvedl na včerejší tiskové konferenci Stringer. "Stejně jako vyvíjí tlak na mě, vyvíjím i já tlak na něj. To je podstata obchodu." Při otázce, zda-li se mu zdá logické držet tak dlouho stejnou cenu PS3 pak Stringer vcelku logicky odpověděl: "Na každém prodaném Playstationu bych tratil, to je podle vás logické?"

Jakkoliv to Sony může popírat, zákulisní šeptanda v souvislosti s plánovaným zlevněním čím dál tím častěji skloňuje konec letošního roku, jenž se pro tento krok jeví pravděpodobným i většině analytiků. Nehledě na to, že případnou změnu cenu dost možná nepřímo vyprovokuje uvedení tenčího brášky - PS3 Slim - na němž prý v Sony již nějakou tu chvíli pracují.

Zdroj: Eurogamer

Související články
  1. Sony se vyjádřila k hrozbě Activisionu
  2. Zatratí Activision konzole Sony?

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

10 podzimních herních hitů, které prostě musíte mít

10 podzimních herních hitů, které pros…

Okurková sezóna již tradičně zavítala v letních měsících i do herního průmyslu. Toto období ale za chvíli končí. S počátkem podzimu se na nás zase jednou spustí lavina očekávaných titulů, které mnohdy mají ambice dosáhnout na post letošní hry roku. Co by vás v této záplavě AAA her mělo zajímat?

10.  8.  2017 | | 12 N/A
Nejnovější úprava dělá ze hry GTA 5 pastvu pro oči

Nejnovější úprava dělá ze hry GTA 5 pa…

Grand Theft Auto 5 má za sebou již spoustu grafických modifikací. Ta nejnovější ale nastavuje novou laťku grafických orgií.

4.  8.  2017 | | 2 N/A
7 herních pecek, které vás dostanou svou atmosférou

7 herních pecek, které vás dostanou sv…

Některé hry vám dokážou proniknout pod kůži tak hluboko, že tam zůstanou navždy. Jaké kdysi oslnily nás?

5.  8.  2017 | | 15 N/A
4K obrázky z Battlefieldu téměř nerozeznáte od reality

4K obrázky z Battlefieldu téměř neroze…

Battlefield 1 stále patří mezi nejlépe vypadající hry současnosti. A z některých 4K pohlednic není těžké vyvodit, proč.

13.  8.  2017 | | 12 N/A
Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Je libo hokej? Nový ročník nejslavnější hokejové ligy světa klepe na dveře a spolu s ním i nový díl NHL od EA Sports. Jaké jsou první dojmy z betaverze?

11.  8.  2017 | | 4 N/A
Vypiplaný Escape From Tarkov aneb jak východní tvorba udává směr (galerie)

Vypiplaný Escape From Tarkov aneb jak …

Možná jste o hře nikdy neslyšeli. Možná už se ji nemůžete dočkat. Ať je to jak chce, Tarkov nemůžete minout z jednoho důvodu - realismus.

9.  8.  2017 | | 4 N/A
10 důvodů, proč s kamarády vyzkoušet MMO hry

10 důvodů, proč s kamarády vyzkoušet M…

MMO je zkratkou anglického Massively Multiplayer Online, což je označení her pro obrovskou masu online hráčů. Je to neutuchající fenomén, do kterého se ale mnozí zdráhají proniknout. Tady máte 10 důvodů, proč byste si měli nějakou MMO hru zahrát. Hned.

14.  8.  2017 | | 3 N/A
Nejnovější aktualizace pro Playstation 4 konečně přinese češtinu

Nejnovější aktualizace pro Playstation…

Sony chystá na svou konzoli PS4 zbrusu novou aktualizaci s pořadovým číslem 5.0 a ta přinese celou řadu novinek. Pro našince je tu ale podstatná hlavně ta jedna.

10.  8.  2017 |