Sony: Kotick jen dělá povyk

Japonský gigant se ústy Howarda Stringera konečně vyjádřil k výhružce Bobbyho Koticka z Activisionu, jenž minulý měsíc prohlásil, že pokud nedojde ke zlevnění třetího Playstationu, je dost dobře možné, že Activision vyškrtne tuto konzoli ze seznamu podporovaných platforem. Kotick se přitom neváhal přijít s tvrzením, že se vývoj PS3 her zkrátka nevyplatí.

Sony sice o pár dnů později na hozenou rukavici zareagovala, avšak jen opatrným prohlášením, z něhož jsme se v podstatě nic nedozvěděli. Trochu světla do politiky této firmy tak vnesl až Howard Stringer, jenž šéfa Activisionu víceméně přirovnal k psu, který štěká, ale nekouše.

"Jen rád dělá ramena [Kotick]," uvedl na včerejší tiskové konferenci Stringer. "Stejně jako vyvíjí tlak na mě, vyvíjím i já tlak na něj. To je podstata obchodu." Při otázce, zda-li se mu zdá logické držet tak dlouho stejnou cenu PS3 pak Stringer vcelku logicky odpověděl: "Na každém prodaném Playstationu bych tratil, to je podle vás logické?"

Jakkoliv to Sony může popírat, zákulisní šeptanda v souvislosti s plánovaným zlevněním čím dál tím častěji skloňuje konec letošního roku, jenž se pro tento krok jeví pravděpodobným i většině analytiků. Nehledě na to, že případnou změnu cenu dost možná nepřímo vyprovokuje uvedení tenčího brášky - PS3 Slim - na němž prý v Sony již nějakou tu chvíli pracují.

Zdroj: Eurogamer

Související články
  1. Sony se vyjádřila k hrozbě Activisionu
  2. Zatratí Activision konzole Sony?

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zah…

Občas to vyjde tak, že na hry po vánočních nákupech už prostě nezbude žádný zlaťák. Jak tedy trávit dlouhé zimní večery, když už máte všechno dohrané? Vybrali jsme pár kousků, za které nemusíte dát ani korunu, a i tak se budete královsky bavit.

13.  12.  2017 | | 19 N/A
Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a World in Conflict zcela zdarma

Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a Wo…

Nadílka od Ubisoftu bude v podobě her, které určitě moc dobře znáte. Těšíte se?

5.  12.  2017 | | 2 N/A
Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

6.  12.  2017 | | 21 N/A
Nejlepší hry pro Playstation 4: deset tipů, které zaručeně dobře zabaví

Nejlepší hry pro Playstation 4: deset …

Letos se pro Playstation urodila spousta herních pecek, v našem vánočním rádci proto z většiny najdete exkluzivní tituly. Nezapomněli jsme ale ani na multiplatformní hry.

30.  11.  2017 |
7 tipů na nejbrutálnější hry historie, co vám zaručeně spraví chuť

7 tipů na nejbrutálnější hry historie,…

Je libo násilí a hektolitry krve? I to se občas šikne. Pojďte se tedy s námi podívat na ty nejbrutálnější hry, které spatřily světlo světa.

4.  12.  2017 | | 3 N/A
Herní agenda: pochmurný listopad plný božích her

Herní agenda: pochmurný listopad plný …

Konec roku se blíží a hráčská komunita se stále těší z nových AAA titulů. Ne v každém případě to ale vyjde a v minulém měsíci jsme zaznamenali pár průšvihů, které se dostaly i mimo herní svět. Nebudeme ale listopad brát tak negativně. Přece jenom se v něm objevilo pár světlých chvil, které byste rozhodně neměli minout.

2.  12.  2017 |
Vybrali jsme nejlepší herní notebooky pod stromeček, zahraje si každý

Vybrali jsme nejlepší herní notebooky …

Pořádný herní notebook seženete za 25 tisíc. Vybrali jsme však i levnější stroje s nutnými kompromisy, nebo naopak děla s cenou ke sta tisícům

9.  12.  2017 | | 11 N/A
The Bureau: XCOM Declassified je na Humble Bundle dočasně zdarma

The Bureau: XCOM Declassified je na Hu…

Máte zájem o opomíjenou hru The Bureau: XCOM Declassified? Máte možnost, je dočasně zdarma!

2.  12.  2017 | | 2 N/A