Sony má na krku další žalobu kvůli Blu-Ray

Kanadská společnost Certicom, zabývající se zejména kryptografií a bezpečným přenosem dat, podala žalobu na společnost Sony, která podle této žaloby údajně porušila práva získaná patenty. Původně se chtěly obě společnosti dohodnout na licencování, podle zástupců Certicomu však jednání nebyla dostatečně rychlá.

V krátké době dochází k dalšímu podání žaloby proti společnosti Sony ve spojitosti s technologií Blu-Ray. Ta totiž používá k zabezpečenému přenosu dat principu kryptografie nad eliptickými křivkami, který má údajně patentován společnost Certicom. Konkrétně by se mělo jednat o specifikace formátů Advanced Access Content System a Digital Transmission Content Protection, které jsou využívány u dešifrování obsahu disků Blu-Ray a přenosu dat na výstupní zařízení. Patent tak prý porušuje větší počet zařízení, mimo jiné samozřejmě konzole PS3, ale i veškerá technika s Blu-Ray technologií.

Zajímavostí žaloby je, že byla podána ve východním Texasu, ačkoliv žádná ze společností nemá s tímto státem nic společného. Je tomu tak proto, že narozdíl od amerického průměru téměř šedesáti procent vyhraných patentových pří z pohledu žalobců je v tomto státě úspěšnost žalob o dvacet procent vyšší. Podle slov společnosti Certicom je žaloba výsledkem pomalého jednání ze strany společnosti Sony, když se obě strany nedokázaly dohodnout na licencování technologií. Žalující samozřejmě požaduje vysoké odškodné a další náhrady nepovoleného využívání patentů.

Zdroj: Gamespot


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hráč Soulcaliburu VI zaskočil internet ještěrem s gigantickým přirozením

Hráč Soulcaliburu VI zaskočil internet…

Kreativita některých lidí při editaci vlastních postav nezná mezí. U Soulcaliburu se to ale trošku zvrhlo.

20.  10.  2018 | | 2 N/A
Je potřeba mít hardware nové generace, říká Sony o Playstation 5

Je potřeba mít hardware nové generace,…

Společnost Sony potvrdila, že již pracuje na další generaci herního hardwaru.

10.  10.  2018 | | 24 N/A
Sony dnes startuje program odměn pro členy PS Plus

Sony dnes startuje program odměn pro č…

Ten rozšiřuje řadu výhod pro členy PS Plus o další skvělé slevy a nabídky od našich lokálních partnerů.

14.  10.  2018 |
7 tipů na bláznivé hry, které překvapí i zabaví

7 tipů na bláznivé hry, které překvapí…

Což takhle dát si oddych? Což takhle zahrát si něco trochu méně seriózního?

10.  10.  2018 | | 2 N/A
10 tipů na skvělé deskovky, které můžete hrát o samotě

10 tipů na skvělé deskovky, které může…

Co dělat v případě, že máte chuť zahrát si nějakou deskovku, ale zrovna nemáte po ruce žádné kamarády? Směle se můžete pustit do některé z her, které obsahují solitérní mód. A že se nejedná jen takovou z nouze ctnost, ale plnohodnotnou zábavu!

včera | | 5 N/A