Sony, Microsoft i Nintendo tlačí vydavatele na změny v lootboxech

Lootboxy i mechaniky s překvapením budou od nynějška muset na platformách Sony, Microsoftu i Nintenda uvádět procentuální pravděpodobnosti na zisk předmětů.
Sony, Microsoft i Nintendo tlačí vydavatele na změny v lootboxech

Vydavatelé her, které mají v sobě zabudované lootboxy budou muset povinně uvádět, jaké jsou pravděpodobnosti na zisk určitých předmětů. Požadovat tento údaj se totiž rozhodli výrobci všech nejvýznamnějších konzolí. Microsoft, Sony i Nintendo se na tomto kroku shodují a provozovatelé her, které mají lootboxy tak v podstatě nemohli jinak, než na krok přistoupit.

EA se loot boxů nevzdá, raději půjde před soud

EA se loot boxů nevzdá, raději půjde před soud

Podle asociace pro zábavní software je nesmírně důležité, aby si herní průmysl udržoval vztah se svými zákazníky, který je založený na důvěře. Velká trojka přišla s čerstvými pravidly "která budou požadovat, aby tvůrci a vydavatelé her s placenými lootboxy vždy uváděli vzácnost a pravděpodobnosti toho, že získáte virtuální předměty,". Tyto údaje navíc budou muset být uváděné ve snadno přístupné a srozumitelné formě.

EA hájilo před britským parlamentem lootboxy ve svých hrách

EA hájilo před britským parlamentem lootboxy ve svých hrách

 

Tyto novinky jsou naplánované na příští rok a bude zajímavé sledovat, jaké změny to do herního světa přinese a jak moc konkrétní budou muset být pravděpodobnosti. Třeba FIFA již podobnou mechaniku zavedenou má, ale není ani zdaleka tak jasná, jak by bylo žádoucí. Uvádí totiž třeba pravděpodobnost hráčů nad určité hodnocení, ale pravděpodobnost získání dražších hráčů je stále menší a není to nikde uvedené. Šlo by tak jenom o uvedení pravděpodobnosti na tři, čtyři různé vzácnosti předmětu, i když ve skutečnosti i v rámci těchto kategorií budou rozdíly. 

Británie potvrdila, že lootboxy nepatří do gamblingu

Británie potvrdila, že lootboxy nepatří do gamblingu

Jak přesně nakonec bude nová podmínka fungovat se ale dozvíme až ve chvíli její implementace do her. Lootboxy každopádně dostávají alespoň mírné omezení, které jim zase o kousek přistřihne křídla poté, co Velká Británie odmítla je označit za hazard.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |19 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |6 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Steamu a Black Friday

Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Stea…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2020 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce