Sony odstraňuje Cyberpunk 2077 z PS Store a nabízí vrácení peněz

Sony se k dění okolo špatně fungujícího Cyberpunku 2077 staví velmi striktně a hru stahuje ze svého obchodu.

Cyberpunk 2077 mizí z PS Store a hráči, kteří ho na PlayStationu zakoupili budou mít možnost požádat o vrácení peněz. Sony Interactive Entertainment toto rozhodnutí učinilo poté, co hra především na základní PS4 běžela velmi špatně a mnozí hráči hlásili nespočet bugů, doskakování textur, náhle se objevující NPC či tristní umělou inteligenci a další chyby. Japonská společnost se tak k situaci postavila velmi striktně a CD Projekt nyní bude muset dát vše do pořádku, aby se hra polského studia mohla na PS Store vrátit. 

Cyberpunk 2077: jedinečný zážitek ve městě, které nikdy nespí | Recenze

Cyberpunk 2077: jedinečný zážitek ve městě, které nikdy nespí | Recenze

"SIE se snaží zajistit vysokou úroveň spokojenosti zákazníků, a proto budeme majitelům Cyberpunku 2077, kteří pořídili hru na PS Store, nabízet vrácení peněz. Hra bude také odstraněna z našeho obchodu do odvolání," vyjadřuje se Sony ke stažení Cyberpunku z nabídky. O vrácení peněz je možné požádat na tomto odkazu. CD Projekt Red později  ve vyjádření potvrdil, že k tomuto rozhodnutí došlo po vzájemné diskusi mezi studiem a Sony. 

Pokud i vy vlastníte Cyberpunk 2077 na konzolích Playstation, nemusíte se bát, že byste o hru po jejím odstranění přišli. Hráči, kteří nepožádají o vrácení peněz budou moci i nadále Cyberpunk používat jako doposud. Stažení z obchodu se tak vztahuje výhradně na jeho zakoupení. 

Základní PS4 a Xbox One mají s Cyberpunkem velké problémy

Základní PS4 a Xbox One mají s Cyberpunkem velké problémy

Cyberpunk byl přitom nejočekávanější hrou roku. Dosáhl neuvěřitelných osmi milionů předobjednávek, které mu zaručily nejúspěšnější start v historii počítačových her. CD Projekt Red se následně i za konzolové verze omluvil a oznámil, že hráčům bude vracet peníze. V tu dobu však společnost zřejmě neměla žádnou dohodu s vlastníky platforem, protože právě u Sony hráči často naráželi na politiku refundů, která je velmi přísná. Je tak možné, že stažení hry z PS Store je i reakcí na to, že CD Projekt v tomto ohledu v podstatě obešel Sony a slíbil hráčům něco, co následně žádali právě po japonské společnosti. 


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět grafickým skvostem

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět g…

Jestli něco Ubisoft umí, pak jsou to pestré světy, lákající k focení.

16.  1.  2021 | |11 N/A
Daniel Pánek
Assassin's Creed ValhallaGalerie
Tipy na 7 překvapivých herních hitů, od kterých nikdo nic nečekal

Tipy na 7 překvapivých herních hitů, od kterých ni…

Od následujících her si hráči příliš neslibovali, přesto všechny dokázaly překvapit.

12.  1.  2021 | |10 N/A
Ladislav Novák
Téma
Hry zadarmo nebo se slevou: novoroční akce a Crying Suns zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: novoroční akce a Cryin…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

8.  1.  2021 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce