Sony potichu vyrobilo novou revizi PS5. Je o 300 gramů lehčí

Sony už po necelém roce vyrábí upravený PlayStation 5

Ač ještě miliony hráčů čekají na vyřízení předobjednávek PlayStationu 5, Sony už mezitím stačilo vyrobit novou revizi konzole. Od tohoto týdne by měla být dostupná v rodném Japonsku. Podmiňovací způsob používáme proto, že i v zemi výrobce jde o nedostatkové zboží.

Nová revizi se podle všeho zatím týká jen digitální edice bez optické mechaniky. Z webu Sony šly vyčíst jen dvě změny. Šroub pro stojánek nutný k vertikálnímu postavení má už hlavu, kterou lze utáhnout ručně. Z balení tak zmizel „šroubovák“ ve tvaru mince.

Sony ale také srazilo hmotnost konzole o 300 gramů na 3,6 kg. PlayStation 5 si přitom zachoval stejné rozměry, takže dieta musela proběhnout na straně komponent. Z rozborek první revize sice víme, že výrobce využil chladiče různých výrobců, ale za takovou redukci musí být něco většího.

Už od jara se spekuluje, že Sony spěchá na nový výpočetní čip, který by si AMD u TSMC nechalo vyrábět novou 6nm litografií slibující o 18 % vyšší denzitu. Tranzistory jsou tedy menší (a tím i celý čip), přestože si zachová stejnou spotřebu i výkon. Taková změna už by mohla vést i k úpravě základní desky i samotného chlazení, Sony po ročních zkušenostech a zpětné vazbě hráčů mohla při jednom navrhnout i další úpravy.

To už ale vyloženě spekulujeme. Případné změny budou muset potvrdit až rozborky nové revize.

Zdroj: Sony Japan via PSU

Diskuze (1) Další článek: Sledujte přímý přenos herní akce EA Play Live

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Zadejte tajný kód a můžete hrát. V telefonech s Androidem je ukrytá fotbalová hra Mini Cup

Zadejte tajný kód a můžete hrát. V telefonech s Androidem je ukrytá fotbalová hra Mini Cup

** Google si občas ve vyhledávači připraví skryté animace či hry ** Tentokrát se týká fotbalového mistrovství světa ** Stačí do vyhledávače v mobilu zadat dvojici slov...

Martin Chroust
VyhledávačSmartphonyMobilní hry
Facebook má nejspíš vaše telefonní číslo, i když jste mu ho nikdy nedali. Tímto tajným nástrojem ho můžete smazat

Facebook má nejspíš vaše telefonní číslo, i když jste mu ho nikdy nedali. Tímto tajným nástrojem ho můžete smazat

**Meta poskytuje nástroj na vymazání telefonních čísel a e-mailových adres z Facebooku a Instagramu **V minulosti Mark Zuckebrg popřel, že by Facebook vytvářel stínové profily **Metě teď můžete sebrat klíčové iddentifikátory, pořád o vás ale nejspíš ví mnoho dalšího

Petr Urban
MetaSledováníSociální sítě
Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2

Aktuality

17:19 | Dnes ve 22:00 našeho času proběhne představení závěrečné událostí aktuální sezóny ve Fortnite. Epic na něj láká krátkým teaserem. 
2. prosince | Během The Game Awards pravděpodobně uvidíme novou ukázku z připravované bojovky Tekken 8. Vydání se zatím odhaduje na příští rok pro PlayStation 5. 
2. prosince | Na předávání The Game Awards nás čeká oznámení novinky od vydavatelství 505 Games. QR kód z jejich teaseru odkazuje na stránku Na předávání The Game Awards nás čeká oznámení novinky od vydavatelství 505 Games. QR kód z jejich teaseru odkazuje na stránku
1. prosince | Barevná akce Splatoon 3 přivítala velkou aktualizaci, v rámci které přibývají nové mapy, zbraně, vybavení i věci do katalogu. Pro všechny majitele hry je dostupná zdarma. 

Prosincový Computer

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 4 000 Kč

Velký test herních notebooků

Jak zkrotit sociální sítě

Vše o senzorech v hodinkách