Sony předvedlo Gran Turismo Sport v rozlišení 8K, zvládne to i konzole PS5?

Že závodní hry nemohou vypadat ještě lépe? To si pište že ano.

V tuto chvíli máme na špičce závodních žánru hry jako Gran Turismo Sport a Forza Horizon 4, které jsou graficky nejvypiplanější tituly, jež si můžete zahrát. Budoucnost žánru a vůbec herního průmyslu je ale hodně lákavá a vypadá to, že nám Sony představilo její ochutnávku. 

Realismus na dosah: Gran Turismo Sport je o krok dál (galerie)

Realismus na dosah: Gran Turismo Sport je o krok dál (galerie)

Na letošním technologickém veletrhu InterBEE ukázala společnost zbrusu nový displej CLDS, neboli Crystal LED Display System, který je schopný zobrazit 8K rozlišení při rychlosti 120 snímků. Pro prezentaci byla vybrána hra Gran Turismo Sport, jejíž vývojáři už dříve tvrdili, že je "8K Ready". To znamená, že je hra schopná tohoto rozlišení dosáhnout, jelikož jsou modely vytvořeny ve velmi vysoké kvalitě. 

Mnozí ihned začali spekulovat, zda náhodou neběžela hra na dev-kitu konzole Playstation 5, což je ale vysoce nepravděpodobné. Ostatně Sony pouze ukázala nový displej, který by mohl v budoucnu hravě zvládnout alespoň 4K rozlišení při stabilních 60 snímcích, což už by PS5 nabídnout mohlo. 

To se každopádně dozvíme někdy v příštím roce, kdy se alespoň teaser na konzoli očekává. 


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Dr Disrespect dostal permaban, na Twitch.tv si už nezastreamuje

Dr Disrespect dostal permaban, na Twitch.tv si už …

Slavný streamer byl vyhozen ze své domovské platformy, zákaz má být trvalý.

28.  6.  2020 | | 6 N/A
Venku jsou nové spekulace o levnějším Xboxu: co přinese Series S?

Venku jsou nové spekulace o levnějším Xboxu: co př…

Objevily se nové informace o podobě a ceně menšího Xboxu. Že Microsoft chystá více konzolí v minulosti naznačil sám Phil Spencer. Skoro všechny dřívější úniky se vyplnily.

20.  6.  2020 | | 2 N/A
Hry a zdraví: proč je pro vás hraní her lepší, než si myslíte

Hry a zdraví: proč je pro vás hraní her lepší, než…

To, že hry jsou blahodárná činnost nám hráčům jistě nikdo nemusí vysvětlovat. Avšak tu a tam se hodí mít v záloze pár článků s důkazy, které jasně vysvětlí, proč u těch her prosedíme tolik času. Pojďme se tedy společně podívat na vědecky prokázané pozitivní důsledky hraní her a odhalme část toho, co nám za ty roky daly.

29.  6.  2020 | | 13 N/A
Zadarmo nebo se slevou: letní slevy na Steamu a Stranger Things 3 zdarma

Zadarmo nebo se slevou: letní slevy na Steamu a St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

26.  6.  2020 |
10 nejstrašidelnějších her z minulosti, které si dnes můžete zahrát

10 nejstrašidelnějších her z minulosti, které si d…

Pokud se u her rádi bojíte, připravili jsme pro vás seznam titulů, které zaručeně fungují. Pro některé z nich bylo potřeba sáhnout hluboko do propadliště dějin.

24.  6.  2020 | | 4 N/A