Sony předvedlo Gran Turismo Sport v rozlišení 8K, zvládne to i konzole PS5?

Že závodní hry nemohou vypadat ještě lépe? To si pište že ano.

V tuto chvíli máme na špičce závodních žánru hry jako Gran Turismo Sport a Forza Horizon 4, které jsou graficky nejvypiplanější tituly, jež si můžete zahrát. Budoucnost žánru a vůbec herního průmyslu je ale hodně lákavá a vypadá to, že nám Sony představilo její ochutnávku. 

Realismus na dosah: Gran Turismo Sport je o krok dál (galerie)

Realismus na dosah: Gran Turismo Sport je o krok dál (galerie)

Na letošním technologickém veletrhu InterBEE ukázala společnost zbrusu nový displej CLDS, neboli Crystal LED Display System, který je schopný zobrazit 8K rozlišení při rychlosti 120 snímků. Pro prezentaci byla vybrána hra Gran Turismo Sport, jejíž vývojáři už dříve tvrdili, že je "8K Ready". To znamená, že je hra schopná tohoto rozlišení dosáhnout, jelikož jsou modely vytvořeny ve velmi vysoké kvalitě. 

Mnozí ihned začali spekulovat, zda náhodou neběžela hra na dev-kitu konzole Playstation 5, což je ale vysoce nepravděpodobné. Ostatně Sony pouze ukázala nový displej, který by mohl v budoucnu hravě zvládnout alespoň 4K rozlišení při stabilních 60 snímcích, což už by PS5 nabídnout mohlo. 

To se každopádně dozvíme někdy v příštím roce, kdy se alespoň teaser na konzoli očekává. 


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |18 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |5 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite Dangerous zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite D…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  11.  2020 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce