Sony PSP v Evropě - další spekulace o datu vydání a detaily o výkonu

Je až neuvěřitelné, kolik místa jsme věnovali oficiálnímu uvedení nového handheldu Sony PSP v Evropě. Nyní se však zdá, že takovýchto článků bude čím dál tím méně; britský internetový obchod Amazon totiž před pár dny zveřejnil zprávu, v níž je jako datum vydání pro PSP uveden 24. červen. Nakolik je to pravda si zatím ale netroufáme říci, samotná Sony se k tomu tradičně nechce vyjádřit.

  

Další dnešní novinky ze světa PSP už bohužel tak přívětivé nejsou. Tedy jak se to vezme: Sony oficiálně potvrdila, že bude možné zvýšit původní výkon procesoru konzole z 222 MHz až na 333 MHz a to bez jakéhokoliv zásahu do hardwaru - stačí prý drobná úprava kódu přímo ve hře. Zároveň ale hry běžící na vyšším procesoru budou náročnější na baterie. Onou nepřívětivou zprávou je to, že naopak operační paměť bude menší, než se původně plánovalo. Nejedná se sice o nějaké omezení ze strany vývojářů, ale o nesrovnalost ve faktech. Ve většině recenzí, preview či dalších článcích jste se mohli dočíst o paměti ve velikosti 32 MB. To sice je pravda, jenže celých 8 MB je vyhrazeno pro základní systém, programátorům tak zůstává jen 24 MB.  

Zdroj: Amazon, Sony

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |19 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |6 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Steamu a Black Friday

Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Stea…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2020 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce