Sony u soudu prohrálo, za force feedback musí platit

V září loňského roku byla na japonskou firmu Sony u kalifornského soudu podána žaloba, jejímž hlavním aktérem byla americká společnost Immersion Corp. Ta si údajně patentovala technologii force feedback  (nyní ji využívá více jak 80 firem po celém světě) dříve, než samotné Sony. Společnost ve své žalobě odhadovala škody na 82 milionů dolarů.

Nyní je již znám finální ortel, který dal za pravdu žalující straně a určil, že Sony krom údajných škod bude muset uhradit každoročně i 1,37% z částky, která bude celkově činit obrat firmy na poli herního  průmyslu. Sony tak ročně přijde asi o třicet milionů dolarů. Dále musí japonská firma zveřejnit dokumenty o hospodaření za období 30.6. až 30.9.2004.

Zdroj: Eurogamer


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si t…

Ať už si chcete zahrát sami nebo zvažujete koupit hru jako dárek na Vánoce, bude se vám hodit přehled současných nejatraktivnějších her pro počítače.

11.  11.  2020 | |4 N/A
Martin Nahodil
Nejlepší hryPC
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |5 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Xbox Series S a Series X: vyšší výkon, SSD a sliby do budoucna | Recenze

Xbox Series S a Series X: vyšší výkon, SSD a sliby…

Microsoft vyrukoval se svou nejnovější konzolí Xbox Series X. Ale co když nechcete to nejvýkonnější a nejlepší? I na to společnost myslela.

15.  11.  2020 | |19 N/A
Michal Maliarov
RecenzeKonzole