Sony ukázalo bližší pohled na konzoli PlayStation 5 a její vnitřnosti

O nadcházejícím PlayStationu toho Sony z nějakého důvodu stále spoustu tají, i když už má na trh dorazit za měsíc. Dnes jsme zase o něco chytřejší díky videu, ve kterém se podíváme na vnitřnosti konzole.

Listopad už se blíží a s ním i nová generace konzolí. Sony nám dnes v novém videu ukázalo, jak budou vypadat vnitřnosti pátého PlayStationu. Jak uvádí inženýr hardwaru Masajasu Ito v posledním příspěvku na PS.Blogu, na tvorbě konzole pracují už od roku 2015. 

Playstation 5: vše, co víme o nové herní konzoli od Sony

Playstation 5: vše, co víme o nové herní konzoli od Sony

Nejdříve přichází pohled na vnější části. Na přední straně PlayStationu 5 najdete porty USB-C a USB-A. Zezadu pak kromě napájecího vstupu, HDMI a LAN vstupu nechybí další dvojice USB-A. Po předvedení toho, jak se zachází s podstavcem konzole, který využijete jak při vertikální, tak při horizontální poloze, se Jasuhiro Ótori konečně dostává dovnitř konzole. 

Pro uživatele bude velmi jednoduché odejmout bílé strany konzole. Díky tomu budete mít snadný přístup k lapačům prachu a snadno tak můžete konzoli čistit. Také už víme, jak to bude vypadat s rozšířením úložného prostoru konzole. Pod krytem je volný prostor, kam budete moci disk s rozhraním M.2 a podporou PCIe 4.0 umístit.

Hlouběji byste se sami pouštět neměli, protože vám hrozí riziko ztráty záruky. Nicméně pokud vás zajímá jak vypadá základní deska nebo chlazení konzole, vše najdete ve druhé polovině videa. Díky těmto vnitřnostem prý dosáhli toho, že je pátý PlayStation velmi tichý, což by byla příjemná změna oproti PS4 Pro. 


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A