Sony ukázalo vnitřnosti nové virtuální reality pro PlayStation 5

PlayStation VR2 vychází už příští středu. Sony nám kromě toho, co najdete v balení, nyní ukázalo také vnitřnosti samotného headsetů i ovladačů Sense. V prvním videu Takamasa Araki z týmu mechanického designu vysvětluje, jak se jeho týmu podařilo dosáhnout správného balancu a symetrie vnitřní infrastruktury. Nezapomíná se ani na ergonomii, systém chlazení a čočky, které mají společně zajistit pohodlné hraní. Zároveň má být headset velmi lehký. 

V základu vypadá rozebrání PS VR2 velmi jednoduše, což se hodí, pokud bude potřeba headset vyčistit. Čím hlouběji půjdete, tím je postup složitější, takže musíte být o to víc opatrní, pokud se do něčeho takového budete pouštět. 

Druhé video se zaměřuje na ovladače Sense, které mají hraní ve VR posunout na novou úroveň díky haptické odezvě a adaptivním spouštím. Pokud víte, jak funguje Dualsense, tak rovnou víte, co očekávat od těchto ovladačů. Takeši Igaraši z designerského týmu pro periferie vysvětluje, jak funguje trackování ovladačů a detekce doteku prstů. 

PS VR2 se už brzy dostane i do našich. Zatím to z popisů vypadá velmi dobře, ale závěry si samozřejmě necháme až na vlastní testy. Prozatím největším negativem zůstává cena, která se u nás pohybuje okolo 15 000 Kč, což je ale stále v porovnání s konkurenčními headsety přijatelná částka. 

Zdroj: PS.Blog

Váš názor Další článek: Minecraft se v letošním velkém updatu rozroste o třešňový biom, archeologii a nové zvířátko

Témata článku: , , , , , , , , , , , ,