Soukromá válka? Proč ne!?

Public Wars jsou novou strategickou 3D akcí od ruského týmu TS Group. Jedná se o dalšího člena dnes již zavedeného žánru, kdy se stáváte velitelem menší jednotky profesionálních zabijáků a plníte nejrůznější úkoly. Nejde zde ani tak o střílení, jako spíše o taktiku boje. Abyste měli lepší představu - dalšími podobnými hrami jsou např. Delta Force či Spec Ops.
Soukromá válka? Proč ne!?
Hra Private Wars je vyvíjena již od jara roku 1998. V průběhu tvorby byl najat jeden z členů speciálního ruského zásahového týmu, který měl dodat hře realističtější pojetí. V průběhu roku 1999 se také objevily jakési zprávy, že Private Wars budou vydány ve dvou verzích - Private Wars a Private Wars Countdown, což měl a být jakási odlehčená verze. Od tohoto záměru však bylo nakonec upuštěno a Private Wars by měly nakonec vyjít někdy v těchto měsících. Ruští vývojáři již ohlašovali několik termínů, kdy měla hra vyjít, ovšem žádný z nich se nepodařilo dodržet, doufejme, že tentokrát ta polovina roku 2000 vyjde. Už jen proto, co hra slibuje.

Hned zezačátku tu máme něco docela originálního - než se necháte najmout, budete si muset usmlouvat cenu, za kterou bude akce provedena. Tím se otevírá cesta k jakési prestiži - čím více úspěšných misí budete mít na kontě, tím vyšší cena vám bude nabízena a tím výše budete moci stoupat v požadavcích. Dále pokračujeme klasicky - vybereme a vybavíme tým. Na výběr bude z více než 30 rekrutů, každý z nich pyšnící se svými vlastními "specifikacemi" (specializace, původ, motivace, metody, omezení, a mnohé další). V tomto ohledu je hra velmi podobná stařičké Jagged Alliance. Další podobnost s touto hrou je v tom, že někteří ze zabijáků mohou mít různé vztahy k některým dalším zabijákům, údajně například voják z Irska by mohl odmítnout pracovat s vojákem z Velké Británie. Vojákovy statistiky (schopnosti) se samozřejmě budou po každé úspěšné misi zvyšovat.

Velice zajímavě vypadá výběr misí. Jen namátkou - Jižní Amerika (kolumbijská drogová laboratoř), Kazachstán (opuštěná jaderná základna), Afghánistán (hory), Rusko (noční Moskva, raketová základna Novaya Zemlya), Japonsko, Kaspické moře (vrtná plošina) a další. Přepravovat se budete moci jak po zemi, pomocí padáku (přičemž by mělo být možné při "letu" střílet!), tak i například helikoptérou. Misí by mělo být něco mezi 15 a 30 (hah, jak přesné;), plus možná i nějaké ty bonusové (letmé zmínky o sólo sniperské misi a sólo závěrečné misi v Hollywoodu jeden na jednoho). Všechny lokace budou propracovány do nejmenšího detailu. Dočkáme se takových efektů, jako sníh, proměnlivý sluneční svit, mlha či déšť. Samozřejmostí se stala změna dne a noci.

Příslibem potenciálně dobré zábavy pro všechny typy hráčů je i to, že hra bude obsahovat tři módy - Arcade, Simulation a Turn-based. Arcade mód bude podobný spíše klasické 3D střílečce, kdy bude voják moci být zasažen několikrát, přepravovat několik zbraní najednou, a k tomu za sebou táhnout trakař se zásobníky, sbírat "power-upy" - prostě znáte to. Simulační mód bude naprosto věrně simulovat malý konflikt s tím, že vás s největší pravděpodobností zabije první kulka, že se vám v kritické chvíli zasekne zbraň, že vám těsně před postupem do další lokace dojdou náboje. Prostě vše, co by si mohl pravověrný vojenský fanda přát. Turn-based mód bude už pouze jakési vylepšení, které vám dovolí prohlédnout si celou situaci z izometrického pohledu a pomalu ale jistě celou akci plánovat.

Dále zmíním už pouze několik zajímavostí - mělo by být možné ovládat své vojáky (kterých bude v jedné misi pravděpodobně maximálně osm) hlasem. To zní opravdu velice zajímavě. Dále - na výběr bude přes 70 druhů zbraní, od klasických pistolí, přes pušky, samopaly, kulomety po minomety, raketomety, granátomety a další kdovícomety. K dispozici bude samozřejmě i další vojenské vybavení jako neprůstřelné vesty, výbušniny, nejrůznější elektronické vybavení, dalekohledy, a další roztomilé věcičky.

Rozhodně je na co se těšit.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

včera | | 2 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

17.  6.  2018 | | 1 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Battlefield V se chlubí novým trailerem a slibuje režim Battle Royale

Battlefield V se chlubí novým trailere…

9.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióznějšího RPG dneška

Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióz…

Největší herní svátek roku sice už pomalu končí, ale pro nás je to teprve začátek. Postupně vám přineseme informace o valné většině představených her. Přednost mají samozřejmě ty větší tituly, a proto se dnes podíváme na Cyberpunk 2077 od CD Projekt RED.

16.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzurovanou, účelnou nahotu

Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzur…

Tvůrci Cyberpunku 2077 potvrdili, že v jejich hře bude mimo jiné i nahota, kterou do ní umístili z dobrých důvodů a její cenzurování by uškodilo tomu, co chtějí sdělit.

18.  6.  2018 | | 9 N/A
Playstation 5 využije speciálně navržený grafický čip Navi od AMD

Playstation 5 využije speciálně navrže…

Playstation 5 se musí pochlubit celou řadou nejmodernějších technologií a díky Forbesu můžeme nahlédnout na pravděpodobný hardware o něco dříve.

15.  6.  2018 |
E3: Assassin

E3: Assassin's Creed Odyssey bude mít …

Ubisoft se po oznámení nového Assassin's Creed Odyssey s ničím moc nepáral a hráčům předhodil rovnou pět různých edic, z nichž nejdražší bude stát 240 euro.

12.  6.  2018 | | 9 N/A