Soukromá válka? Proč ne!?

Public Wars jsou novou strategickou 3D akcí od ruského týmu TS Group. Jedná se o dalšího člena dnes již zavedeného žánru, kdy se stáváte velitelem menší jednotky profesionálních zabijáků a plníte nejrůznější úkoly. Nejde zde ani tak o střílení, jako spíše o taktiku boje. Abyste měli lepší představu - dalšími podobnými hrami jsou např. Delta Force či Spec Ops.
Soukromá válka? Proč ne!?
Hra Private Wars je vyvíjena již od jara roku 1998. V průběhu tvorby byl najat jeden z členů speciálního ruského zásahového týmu, který měl dodat hře realističtější pojetí. V průběhu roku 1999 se také objevily jakési zprávy, že Private Wars budou vydány ve dvou verzích - Private Wars a Private Wars Countdown, což měl a být jakási odlehčená verze. Od tohoto záměru však bylo nakonec upuštěno a Private Wars by měly nakonec vyjít někdy v těchto měsících. Ruští vývojáři již ohlašovali několik termínů, kdy měla hra vyjít, ovšem žádný z nich se nepodařilo dodržet, doufejme, že tentokrát ta polovina roku 2000 vyjde. Už jen proto, co hra slibuje.

Hned zezačátku tu máme něco docela originálního - než se necháte najmout, budete si muset usmlouvat cenu, za kterou bude akce provedena. Tím se otevírá cesta k jakési prestiži - čím více úspěšných misí budete mít na kontě, tím vyšší cena vám bude nabízena a tím výše budete moci stoupat v požadavcích. Dále pokračujeme klasicky - vybereme a vybavíme tým. Na výběr bude z více než 30 rekrutů, každý z nich pyšnící se svými vlastními "specifikacemi" (specializace, původ, motivace, metody, omezení, a mnohé další). V tomto ohledu je hra velmi podobná stařičké Jagged Alliance. Další podobnost s touto hrou je v tom, že někteří ze zabijáků mohou mít různé vztahy k některým dalším zabijákům, údajně například voják z Irska by mohl odmítnout pracovat s vojákem z Velké Británie. Vojákovy statistiky (schopnosti) se samozřejmě budou po každé úspěšné misi zvyšovat.

Velice zajímavě vypadá výběr misí. Jen namátkou - Jižní Amerika (kolumbijská drogová laboratoř), Kazachstán (opuštěná jaderná základna), Afghánistán (hory), Rusko (noční Moskva, raketová základna Novaya Zemlya), Japonsko, Kaspické moře (vrtná plošina) a další. Přepravovat se budete moci jak po zemi, pomocí padáku (přičemž by mělo být možné při "letu" střílet!), tak i například helikoptérou. Misí by mělo být něco mezi 15 a 30 (hah, jak přesné;), plus možná i nějaké ty bonusové (letmé zmínky o sólo sniperské misi a sólo závěrečné misi v Hollywoodu jeden na jednoho). Všechny lokace budou propracovány do nejmenšího detailu. Dočkáme se takových efektů, jako sníh, proměnlivý sluneční svit, mlha či déšť. Samozřejmostí se stala změna dne a noci.

Příslibem potenciálně dobré zábavy pro všechny typy hráčů je i to, že hra bude obsahovat tři módy - Arcade, Simulation a Turn-based. Arcade mód bude podobný spíše klasické 3D střílečce, kdy bude voják moci být zasažen několikrát, přepravovat několik zbraní najednou, a k tomu za sebou táhnout trakař se zásobníky, sbírat "power-upy" - prostě znáte to. Simulační mód bude naprosto věrně simulovat malý konflikt s tím, že vás s největší pravděpodobností zabije první kulka, že se vám v kritické chvíli zasekne zbraň, že vám těsně před postupem do další lokace dojdou náboje. Prostě vše, co by si mohl pravověrný vojenský fanda přát. Turn-based mód bude už pouze jakési vylepšení, které vám dovolí prohlédnout si celou situaci z izometrického pohledu a pomalu ale jistě celou akci plánovat.

Dále zmíním už pouze několik zajímavostí - mělo by být možné ovládat své vojáky (kterých bude v jedné misi pravděpodobně maximálně osm) hlasem. To zní opravdu velice zajímavě. Dále - na výběr bude přes 70 druhů zbraní, od klasických pistolí, přes pušky, samopaly, kulomety po minomety, raketomety, granátomety a další kdovícomety. K dispozici bude samozřejmě i další vojenské vybavení jako neprůstřelné vesty, výbušniny, nejrůznější elektronické vybavení, dalekohledy, a další roztomilé věcičky.

Rozhodně je na co se těšit.

Jízdní řády Bileto

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Foto režim Spider-Mana je úžasný. Podívejte se, co tvoří hráči ze světa

Foto režim Spider-Mana je úžasný. Podí…

Nejen, že je nový Spider-Man pro PS4 skvělou adaptací komiksu. Ještě přináší i boží foto režim.

13.  9.  2018 | | 8 N/A
K boji proti lootboxům se připojují další země, nechybí ani ČR

K boji proti lootboxům se připojují da…

20.  9.  2018 | | 28 N/A
Za malý poměr hráček si může herní průmysl sám, říká Alžběta Trojanová

Za malý poměr hráček si může herní prů…

11.  9.  2018 | | 15 N/A
F1 2018: věrohodné pálení pneumatik (recenze)

F1 2018: věrohodné pálení pneumatik (r…

Codemasters jsou mistři závodních her a letošní ročník formulí patří k tomu nejlepšímu. Skoro.

16.  9.  2018 | | 3 N/A
Žádost o ruku ve Spider-Manovi neklapla, pár se rozešel před vydáním

Žádost o ruku ve Spider-Manovi neklapl…

Fanoušek poprosil Insomniac o možnost požádat přítelkyni o ruku velmi originálním způsobem. Vývojář vyhověl a nevědomky vytvořil jeden z nejsmutnějších easter eggů.

12.  9.  2018 | | 3 N/A