Soukromá válka? Proč ne!?

Public Wars jsou novou strategickou 3D akcí od ruského týmu TS Group. Jedná se o dalšího člena dnes již zavedeného žánru, kdy se stáváte velitelem menší jednotky profesionálních zabijáků a plníte nejrůznější úkoly. Nejde zde ani tak o střílení, jako spíše o taktiku boje. Abyste měli lepší představu - dalšími podobnými hrami jsou např. Delta Force či Spec Ops.
Soukromá válka? Proč ne!?
Hra Private Wars je vyvíjena již od jara roku 1998. V průběhu tvorby byl najat jeden z členů speciálního ruského zásahového týmu, který měl dodat hře realističtější pojetí. V průběhu roku 1999 se také objevily jakési zprávy, že Private Wars budou vydány ve dvou verzích - Private Wars a Private Wars Countdown, což měl a být jakási odlehčená verze. Od tohoto záměru však bylo nakonec upuštěno a Private Wars by měly nakonec vyjít někdy v těchto měsících. Ruští vývojáři již ohlašovali několik termínů, kdy měla hra vyjít, ovšem žádný z nich se nepodařilo dodržet, doufejme, že tentokrát ta polovina roku 2000 vyjde. Už jen proto, co hra slibuje.

Hned zezačátku tu máme něco docela originálního - než se necháte najmout, budete si muset usmlouvat cenu, za kterou bude akce provedena. Tím se otevírá cesta k jakési prestiži - čím více úspěšných misí budete mít na kontě, tím vyšší cena vám bude nabízena a tím výše budete moci stoupat v požadavcích. Dále pokračujeme klasicky - vybereme a vybavíme tým. Na výběr bude z více než 30 rekrutů, každý z nich pyšnící se svými vlastními "specifikacemi" (specializace, původ, motivace, metody, omezení, a mnohé další). V tomto ohledu je hra velmi podobná stařičké Jagged Alliance. Další podobnost s touto hrou je v tom, že někteří ze zabijáků mohou mít různé vztahy k některým dalším zabijákům, údajně například voják z Irska by mohl odmítnout pracovat s vojákem z Velké Británie. Vojákovy statistiky (schopnosti) se samozřejmě budou po každé úspěšné misi zvyšovat.

Velice zajímavě vypadá výběr misí. Jen namátkou - Jižní Amerika (kolumbijská drogová laboratoř), Kazachstán (opuštěná jaderná základna), Afghánistán (hory), Rusko (noční Moskva, raketová základna Novaya Zemlya), Japonsko, Kaspické moře (vrtná plošina) a další. Přepravovat se budete moci jak po zemi, pomocí padáku (přičemž by mělo být možné při "letu" střílet!), tak i například helikoptérou. Misí by mělo být něco mezi 15 a 30 (hah, jak přesné;), plus možná i nějaké ty bonusové (letmé zmínky o sólo sniperské misi a sólo závěrečné misi v Hollywoodu jeden na jednoho). Všechny lokace budou propracovány do nejmenšího detailu. Dočkáme se takových efektů, jako sníh, proměnlivý sluneční svit, mlha či déšť. Samozřejmostí se stala změna dne a noci.

Příslibem potenciálně dobré zábavy pro všechny typy hráčů je i to, že hra bude obsahovat tři módy - Arcade, Simulation a Turn-based. Arcade mód bude podobný spíše klasické 3D střílečce, kdy bude voják moci být zasažen několikrát, přepravovat několik zbraní najednou, a k tomu za sebou táhnout trakař se zásobníky, sbírat "power-upy" - prostě znáte to. Simulační mód bude naprosto věrně simulovat malý konflikt s tím, že vás s největší pravděpodobností zabije první kulka, že se vám v kritické chvíli zasekne zbraň, že vám těsně před postupem do další lokace dojdou náboje. Prostě vše, co by si mohl pravověrný vojenský fanda přát. Turn-based mód bude už pouze jakési vylepšení, které vám dovolí prohlédnout si celou situaci z izometrického pohledu a pomalu ale jistě celou akci plánovat.

Dále zmíním už pouze několik zajímavostí - mělo by být možné ovládat své vojáky (kterých bude v jedné misi pravděpodobně maximálně osm) hlasem. To zní opravdu velice zajímavě. Dále - na výběr bude přes 70 druhů zbraní, od klasických pistolí, přes pušky, samopaly, kulomety po minomety, raketomety, granátomety a další kdovícomety. K dispozici bude samozřejmě i další vojenské vybavení jako neprůstřelné vesty, výbušniny, nejrůznější elektronické vybavení, dalekohledy, a další roztomilé věcičky.

Rozhodně je na co se těšit.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Playstation má speciální nabídku na Černý pátek, konzole i hry s velkou slevou

Playstation má speciální nabídku na Če…

Sony oznamuje, že v právě probíhající akci Black Friday nabízí ještě atraktivnější cenové podmínky svých produktů.

21.  11.  2017 |
Hrajeme Star Wars Battlefront II: hvězdné války ve 4K

Hrajeme Star Wars Battlefront II: hvěz…

Zapli jsme Xbox One X a rozhodli se vyzkoušet, jak vypadají Hvězdné Války ve 4K. A víte co? Vypadá to parádně!

15.  11.  2017 | | 6 N/A