Soul Sacrifice Delta: další porce zoufalství (recenze)

Abyste něco získali, musíte něco jiného obětovat. V případě Soul Sacrifice stačí obětovat čas a získáte spoustu zábavy.

Zásadní informace úvodem: Soul Sacrifice Delta nepředstavuje pokračování podařeného akčního RPG, ale jen jeho vylepšení a rozšíření. Delta v sobě obsahuje vše, co originál, přičemž vylepšuje soubojový systém, přináší spoustu nových misí, nové potvory a tak dále.

 

Popisovaný svět a útrapy kouzelníků jsou tak nádherně depresivní

 

Je toho dostatek, aby majitelé původní verze investovali nemalou částku do „datadisku“? To si nejsem úplně jistý. Nicméně nezpochybnitelným faktem zůstává, že v podobě Delty se Soul Sacrifice dočkalo své definitivní verze.

Čekání na smrt

Původní verze uhranula svým temným a bizarním nádechem. Jako ubohá lidská troska jste čekali v kleci na svůj konec – obětování mocnému mágoviMagusarovi. Naštěstí se vám dostala do rukou speciální magická kniha, která vypráví osudy člena kouzelnické gildy.

Soul Sacrifice Delta 01.jpgSoul Sacrifice Delta 02.jpgSoul Sacrifice Delta 03.jpg

Zážitky nejen čtete, ale přímo je prožíváte. V podstatě jde o krátké questy, jejichž plněním vaše postava získává magické schopnosti a zkušenosti, které vám mají pomoci se stát z pouhé oběti rovnocenným soupeřem.

Základní příběhová linka Soul Sacrifice je sice dost přímočará a vyprávění prostřednictvím textů v knize je poměrně levná metoda, nicméně má svůj styl a texty jsou výtečně napsané. Navíc popisovaný svět a útrapy kouzelníků jsou tak nádherně depresivní, až se srdce ustrne. Delta příběh moc nemění, ale přidává spoustu nových dílků skládačky. Obsahově v podstatě přihodí ještě jednou to, co nabízela základní verze, takže máte co dělat pěkných pár desítek hodin.

Svižnější a bohatší

Základní herní mechaniky zůstaly bez výraznějších změn, jen byly opět rozšířeny a vypilovány. Například možnosti vizuální úpravy vaší postavy jsou výrazně bohatší. Rozdělení na krátké mise zůstalo, stejně jako hlavní herní myšlenka – oběti. Souls Sacrifice je ve své podstatě third person mlátičkou, ovšem obětování jí dává nový rozměr. Po porážce každého protivníka se před vás klade volba, zda ho obětujete nebo zachráníte.

Soul Sacrifice Delta 04.jpgSoul Sacrifice Delta 05.jpgSoul Sacrifice Delta 06.jpg

Obětováním si zvýšíte útočnou sílu, zachráněním zase navýšíte svůj počet životů. Delta přidává novou možnost – Fate. Prostě necháte svoji oběť svému osudu. Na to se váže nový systém frakcí, kde získáváte různé bonusy podle vašeho herního stylu.

Už tak bohatý herní systém se tak navíc ještě navyšuje, protože tu pochopitelně nechybí ani ty stovky kouzel, mezi kterými si musíte zvolit šest aktivních. Kouzla mají své elementy, dají se vylepšovat a tak dále.Vše tu už bylo v původní verzi, která si díky své komplexnosti, ale zároveň snadné srozumitelnosti získala své fanoušky.

Pro Deltu platí to samé, přičemž se díky vybroušenému soubojovému systému stává ještě zábavnějším. Tvůrci si pohráli s časováním útoků i plynulosti pohybů, takže je Delta o něco svižnější, přičemž si ovšem zachovala svoji příjemně stoupající křivku obtížnosti.

Ta pravá verze

Bohužel hra nerezignovala na grindování, kterému se při snaze si sestavit to nejničivější sestavu kouzel nevyhnete. Stejně tak umělou inteligencí řízení parťáci dokáží občas vytočit k vzteku (ve vedlejších misích se ovšem opět můžete nahradit až třemi živými kamarády).

Soul Sacrifice Delta 07.jpgSoul Sacrifice Delta 08.jpgSoul Sacrifice Delta 09.jpg

Nicméně to jsou v podstatě jen drobnosti oproti té náloži zábavy, kterou Soul Sacrifice Delta nabízí. Vizuální stránka vypadá zase o něco lépe, stylový hudební podkres nádherně buduje atmosféru a Soul Sacrifice je prostě radost hrát.

Dostupné pro: Vita
Žánr: RPG | Akční RPG
Výrobce: Marvelous AQL | Webové stránky hry
Začátek prodeje: 14. května 2014
  • Nádherně depresivní
  • Komplexní herní prvky
  • Dlouhá herní doba
  • V podstatě jen datadisk
  • AI parťáků
  • Nevyhnete se grindování

Pokud jste původní verzi nehráli, Deltu vřele doporučuji. A pokud jste ji hráli? To záleží, zda jste ochotni si koupit to samé, ovšem s pořádnou porcí navíc. Musíte se rozhodnout sami.

hce counter

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Unikly prosincové PS Plus hry. Zahrajeme si akční řežby na všechny způsoby

Unikly prosincové PS Plus hry. Zahrajeme si akční …

V prosinci to vypadá, že se majitelé účtů PS Plus mají na co těšit.

26.  11.  2021 |
Michal Maliarov
Hry zdarmaPlayStation
Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutra…

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

22.  11.  2021 | |91 N/A
Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
TémaFree-to-play
Vybrali jsme herní klávesnice a myši pod stromeček. Ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme herní klávesnice a myši pod stromeček…

Dobrá klávesnice a myš jsou pro hraní na PC nezbytně nutné. Vybrali jsme osvědčené modely, se kterými neuděláte chybu.

30.  11.  2021 | |10 N/A
Michal Maliarov
Herní myšHerní klávesnice
Hry zadarmo, nebo se slevou: Black Friday a lovecký theHunt zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: Black Friday a loveck…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2021 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
16 tipů na nejlepší deskové hry pod stromeček. Od párty her až po strategie

16 tipů na nejlepší deskové hry pod stromeček. Od …

Deskové hry nejsou jen pro nerdy, zvládnou zabavit celou rodinu. Vybrali jsme nejzajímavější deskovky hlavně mezi novinkami, ale i stálicemi, napříč kategoriemi od her pro občasné hráče až po ty náročnější.

22.  11.  2021 | |3 N/A
Vojtěch Malý
Deskové hry
15 tipů na nejlepší pecky pro herní konzole, které si můžete zahrát mezi svátky

15 tipů na nejlepší pecky pro herní konzole, které…

Nejen na PC, ale i na konzolích bylo letos co hrát. Kromě velkých kousků došlo i na pár menších překvapení, které vás přes svátky bez problému zabaví.

27.  11.  2021 | |4 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Komunita už se vrhla na GTA Trilogy. Modeři opravují textury a další detaily

Komunita už se vrhla na GTA Trilogy. Modeři opravu…

Není to tak dlouho po vydání a modeři už mají žně.

28.  11.  2021 | |2 N/A
Michal Maliarov
GTA San AndreasModifikace
Nejlepší herní sluchátka pod stromeček: skvělý zvuk, prostor, ale i dobrý mikrofon

Nejlepší herní sluchátka pod stromeček: skvělý zvu…

Dobrá herní sluchátka dokážou umocnit zážitky ze hry svým zvukem a podáním prostoru. Díky mikrofonu pak poslouží i jako nástroj pro komunikaci ve hře. Vybrali jsme osvědčené herní headsety, které se teď vyplatí koupit.

včera | |11 N/A
Michal Maliarov
Sluchátka