Sound Blaster Live! Ware3

O SB Live! se toho před nějakou dobou dost namluvilo. SB Live! byl po právu vynášen do nebes. Po víc než po půl roce hlasy dávno už utichly. Vydání SB Live! Ware3 téměř nikdo nekomentoval. A přitom SB Live! Ware3 nejsou obyčejné pár kilobytové drivery, na které jsme zvyklí u jiného hardwaru. Je to celkový upgrade programového vybavení k SB Live!, který si rozhodně zaslouží nějaký delší komentář.
Jestli má cenu si těchto 48 mega stahovat nebo jinak shánět se vám pokusí poradit tenhle článek. 48 MB je dost, ale je v nich zahrnutý i upgrade Creative PlayCenter a dalších utilitek. Drivery samotné zabírají něco přes dvacet mega. Tento článek bude víc než cokoliv jiného srovnání s předchozí verzí SB Live! Ware2. Srovnání s Ware1 by bylo zbytečné, protože Ware2 se od jedničky velmi liší, mnohem víc než trojka od dvojky. Srovnávána bude freewarová verze, měla by existovat i o něco lepší komerční verze. A ještě jedna poznámka : Nemyslete si, že vám po instalaci bude hrát SB Live! mnohem lépe než předtím a že tím ze SB Live! uděláte novou kartu. To samozřejmě ne, jenom ovládání bude zase o něco víc user friendly než posledně. Ale zase tím nechci říct, že SB Live! Ware3 zlepšují pouze interface, to je pouze jediná část, na níž jsou změny pozorovatelný.

Creative Launcher
To je taková ta věcička, co vám vytvoří druhou lištu ve Windows. Z ní se dají ovládat veškeré funkce a programy, které SB Live! nabízí. Zároveň je to náhražka ovládání hlasitosti ze system tray menu. Na ní se toho od velkých změn z Ware2 moc nezměnilo, pouze přibylo pár nových utilitek, o kterých až za chvíli, a ty staré byly trochu rozházené. Ještě přibyla zuřivě blikající Update ikonka na system tray menu, která nejde bohužel nijak vypnout. Ale jinak se Launcher změnil k lepšímu (i když jenom o trošičku) a vypadá stále velmi frajersky.

Creative PlayCenter
Tento velmi pěkný a i funkčně vybavený přehrávač MP3 nebo CD měl ve svých předchozích vydáních pár mušek, které mu bránily ve vystřídání nějaké ze stálic přehrávačového nebe - tedy WinAmpa nebo Soniqua. Nabízí velmi slušný a přehledný design. Co se týče funkcí i stylu, tak je velmi podobný WinAmpu. Jeho jediná (ale zase podstatná) výhoda je v už zabudovaném ovládání Creative Environmental Audio, což jsou ty známé efekty, které SB Live! proslavili. Ale jak jsem řekl, má i pár chyb. To, že je velmi konfliktní a že na spoustě počítačů nefunguje (mě například nehraje audio CD, jinému známému zas pro změnu nefunguje vůbec). Další chybou je nemožnost otevření určité písničky během přehrávání alba - v takovém případě musíte na ní přeskákat, což v několika stovkovém není to pravé. Nebýt ale těchto chybek, tak bych ho preferoval před WinAmpem.

Creative LAVA!
Tento prográmek je úzce spojen s Playcenterem. Někomu možná v něm scházel ekvalizér. A právě Lava! je jakýmsi opravdu velkým pluginem. Lava! se ale opravdu s tím, co nabízí ostatní, srovnávat nedá. Umí do rytmu rozhýbat náročné fullscreen animace, které vypadají opravdu úchvatně. Má jich několik přednastavených a dojem, který vytváří, je s těmi malinkými od konkurence neporovnatelný. Ale to si bere svou daň v náročnosti - na pouhé sledování už potřebujete velmi nadupaný počítač, na práci s na pozadí jedoucí Lavou! rovnou zapomeňte. Ale je to pěkné a efektivní.

Creative Surround Mixer
Ten prodělal od Ware2 opravdu mnoho změn. Byl rozdělen na čtyři přehledný části. Hlavní je ta klasická s nastavením hlasitosti, která nahrazuje to, co mají levné karty na system tray menu. Pak je tam obrazovka s nastavením efektů a surroundu. Na další obrazovce si nastavíte repráky a konečně na poslední se nachází ekvalizér. Ten nemá s Lavou! nic společného a vypadá stejně jako ty "prosté" z WinAmpa. Ještě si můžete nastavit různé presety, což rovněž taky potěší.

Live! Task
To je část lišty. V ní jednoduše nastavíte "I want to" a vyberete si, co chcete provádět. Na výběr máte ze spousty věcí - poslouchat hudbu, hrát s EAXem, zpracovávat zvuk atd. Po vybrání se vám vždy odkryjí další podmenu.

Tak a to je všechno. Tohle jsou všechny viditelné změny (převážně k lepšímu), které vám SB Live! Ware3 nabídne. Jak jsem už řekl, zvukové vlastnosti se o moc nezlepší, ale to jednak ani není třeba, protože už jsou takhle dost dobré. A navíc, co by jste taky chtěli od pouhého softwaru ;).

Když si SB Live! Ware3 nainstalujete, tak určitě chybu neuděláte. Ale nečekejte nic velkého nebo budete zklamaní.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 11 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Městská akce Watch Dogs je na PC zdarma, stahujte!

Městská akce Watch Dogs je na PC zdarm…

Pokud jste ještě nedali prvním dílu této série šanci, nyní už nemáte žádný důvod akci nevyzkoušet.

7.  11.  2017 | | 2 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 14 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Playstation trofeje začínají mít smysl, dostanete za ně kredity

Playstation trofeje začínají mít smysl…

Pokud patříte mezi lovce trofejí na konzoli Playstation, vaše snažení dost možná nabere výraznější obrysy.

6.  11.  2017 | | 10 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A