Soutěž o vstupenky na Matrix Reloaded

Pokud máte v úmyslu zajít na netrpělivě očekávané pokračování kultovního snímku Matrix do kina v Brně, pak máte možnost jít díky Doupěti zadarmo a navíc do největšího kina ve městě! Palace Cinemas Velký špalíček nabízí 10 vstupenek jako cenu pro vítěze naší malé soutěže. Takže... musíte si věřit! Žádná lžíce přece neexistuje. Vyberte si červenou pilulku a vrhněte se na naši soutěžní otázku!
Soutěž o vstupenky na Matrix Reloaded

Matrix je dnes již kultovním snímkem nadané dvojice bratrů Wachovských, který nejen změnil způsob, jakým se natáčí akční filmy a vyrábí filmové triky, ale nastolil také nový módní trend, dal vzniknout několika novým pojmům (například „bullet time“) a v neposlední řadě dokázal poprvé v historii kinematografie převést svérázný a úžasný svět japonského anime do hrané podoby, která šokovala celý svět.

Matrix je legenda a ta se nyní ještě rozšíří o pokračování, které má šanci stanout po boku těch několika málo filmových AAA projektů, které druhým dílem překonaly nepřekonatelné (Vetřelci, Terminátor). Pokud se chcete přesvědčit o tom, jaká je pravda ohledně filmu Matrix 2: Reloaded, pak máte díky Doupěti a brněnskému kinu Palace Cinemas Velký špalíček příležitost vyhrát vstupenku, která se může stát vaší červenou pilulkou! Připomeňme si také,že půlnoční předpremiéře filmu (noc z 21. 5. na 22. 5. v 00:05 hodin) předchází ve Špalíčku „Matrix Cineparty“, kterou by si žádný fanoušek neměl nechat ujít.
Co po vás za vstupenku na Matrix 2 chceme? Abyste odpověděli na naši soutěžní otázku, určenou opravdovým fanouškům japonského anime, potažmo Matrixe samotného:

Kterým japonským animovaným filmem se Matrix nejvíce inspiroval – celkovým designem i efektivními bojovými scénami (konkrétně přestřelka mezi drolícími se kamennými sloupy patří mezi ty nejvýraznější)?

Své odpovědi zasílejte do neděle 18. 5. přímo na email šéfredaktora Doupěte martin.zavrel@cpress.cz , vylosování prvních deseti správných odpovědí proběhne stejného dne ve 13:00.

Update 24. 5. 2003:

Správná odpověď na soutěžní otázku byla Ghost In The Shell, tedy nikoliv Akira nebo dokonce Animatrix (který naopak vzniknul na základě filmu Matrix:-)... všem účastníkům soutěže děkujeme za zájem a nesmutněte, pokud jste nevyhráli - brzy tu bude další soutěž o další vstupenky!

Jména výherců:

Josef Buček
Michal Lošťák
Pavel Holec
Jiří Rýdl
Michal Vrtílek
Karel Suchý
Václav Kozdera
Adéla Besedová
Michal Pavlík
David Starý

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

8 největších herních zklamání roku 2017

8 největších herních zklamání roku 201…

Minulý rok přinesl hromadu skvělých her, bohužel však také mnoho zklamání. Těchto osm nás zamrzelo nejvíc.

9.  1.  2018 | | 9 N/A
10 největších herních překvapení roku 2017

10 největších herních překvapení roku …

Každý rok nás něčím zklame, zároveň však mnoha věcmi příjemně překvapí. Rok 2017 byl pro herní svět plný překvapení.

11.  1.  2018 | | 3 N/A
PC v roce 2018: nejočekávanější herní pecky platformy

PC v roce 2018: nejočekávanější herní …

Je tady další várka her, kterým byste v letošním roce měli věnovat pozornost. Bude toho vycházet věru hodně. Zahrajeme si na piráty, upíry nebo třeba stavitele pravěkého parku. A co takhle to celé završit tandemovým útěkem z vězení?

13.  1.  2018 | | 8 N/A
Herní projekt AQP City: když chcete GTA bez GTA

Herní projekt AQP City: když chcete GT…

Grand Theft Auto porodilo nespočet klonů, více i méně úspěšných. AQP ale vypadá jako zcela nový level.

18.  1.  2018 |
Nové hry i na slabém počítači: Vyzkoušejte zdarma Geforce Now pro PC

Nové hry i na slabém počítači: Vyzkouš…

Společnost Nvidia představuje konečně i na PC službu GeForce Now, která vám dovolí hrát i ty nejnovější hry na slabších počítačích.

8.  1.  2018 | | 3 N/A
Nejprodávanější hry roku 2017, které provětraly peněženky

Nejprodávanější hry roku 2017, které p…

Zajímá vás, které hry byly v loňském roce co do prodejnosti nejúspěšnější? My jsme to zjistili za vás.

15.  1.  2018 | | 3 N/A
DAKAR 18 budou pouštní závody v otevřeném světě pro PC, PS4 a Xbox One

DAKAR 18 budou pouštní závody v otevře…

Pokud jste fandové světového závodu Dakar a rallye vám také není cizí, rozhodně zaostřete na připravovaný projekt.

12.  1.  2018 | | 4 N/A
PlayerUnknown

PlayerUnknown's Battlegrounds: v jedno…

Když ze zkušeností v herní branži vycucáte geniálně jednoduchý koncept, občas to může fungovat. Občas až tak, že se z vašeho projektu stane nejhranější titul na světě. Skoro.

12.  1.  2018 | | 8 N/A