South Park: Kick the Baby! aneb Zastřel si Kennyho podruhé

Před nějakou dobou na Doupěti vyšla hra jménem South Park: The Real Armageddon od českého týmu ALBIsoft. Dnes vám můžeme nabídnout něco, co by se dalo nazvat druhým dílem. No, možná by bylo lepší slovo remake. Jde tu totiž „jen“ o předělání hry z dosu na windows a přidání skvělých vychytávek, jež ze hry dělají do slova a do písmene zábavu na dlouhou dobu.
South Park: Kick the Baby! aneb Zastřel si Kennyho podruhé
Hry na téma South Park jsou věčné. Důkazem toho byť další titul z dílny českých autorů nazvaný příznačně South Park: Kick the Baby! (SPKTB). Tato hra je jakýmsi pokračováním hry South Park: The Real Armageddon, jejíž recenzi jste si před časem mohli na Doupěti přečíst. Všem, kteří tak doposud neučinili, to jen doporučím, protože dnes tu popíšu jen víceméně seznam změn a celkový dojem ze hry.

South Park: Kick the Baby!South Park: Kick the Baby!

V minulém dílu této skvělé hry jste měli za úkol střílet pouze Kennyho, to však začalo býti po nějaké době dosti stereotypní a proto autor přišel s celkem zajímavým nápadem – do hry zakomponoval dva různé módy, jak hru lze hrát:

Mód první – Kick the Baby
Klasika z minulého dílu – musíte sestřelit co největší počet Kennyů (safra, zas je tu to hrozné nesklonné slovo :-). V tomto módu musíte projít skrze 10 levelů (+ 1 bonusový). V každém z nich musíte dosáhnout předem stanoveného počtu bodů, jenž vám zaručí postup do dalšího kola. Na hru máte časový limit jednu minutu.

Mód druhý – Kennyhunter
Tento mód je oproti prvnímu kratší a jednodušší. A jde tu v podstatě o styl hry podobný Moorhuhnu, kdy za daný časový limit (2 minuty) musíte zastřelit co nejvíce Kennyů a odkopnout co největší počet Iků (takové malé batole). Ale nejde, abyste odkopli Kennyho a zastřelili Ika, v tomto případě by jste vaše skóre oloupili o 50 bodů.

Zde bych si dovolil mít jednu připomínku: nevím, proč se mód, kde máte střílet Kennyho jmenuje Kick the Baby a mód, kde máte odkopávat mimino Kennyhunter. Asi chybička se vloudila…

South Park: Kick the Baby!South Park: Kick the Baby!

To, co musím však vyzvednout je grafická a hudební stránka hry – ta je naprosto dokonalá, hlavně ta hudební, ta se mi líbila moc. Po celou dobu hry vám hrají do uší zremixované taneční skladby, které jsou, a teď se podržte, zpívány samotnými postavičkami. Tento výběr se rozhodně povedl.

SPKTB je rozhodně dobrá hra, která si zaslouží vaši pozornost. Ať už pro to, že vyšla z českých zlatých ručiček nebo jen z toho důvodu, že hře není vlastně ani co vytknout.

Download (4,81 MB) zde; VypalCD zde.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A