South Park: The Real Armageddon – zastřel si svého Kennyho!

Tento týden se v plných hrách zaměříme jen na domácí tvorbu a přineseme vám několik her, které jsou dítky českých autorů. Dnešní hra na téma South Park není výjimkou. Půjde o akci ve stylu Moorhuhn a jejím autorem je Pavel Kopecký, kterého můžete znát hlavně díky ALBIsoftu, pod kterým vytvořil několik her jako je například Buřtík nebo 7th Heaven.
South Park: The Real Armageddon – zastřel si svého Kennyho!
Jak je vidět, téma South Park je mezi hráči i mezi vývojáři dosti oblíbené. Vznikly, vznikají a určitě vzniknou ještě desítky her inspirované tímto seriálem. Není vynechán skoro žádný žánr – máme tu akce, arkády, sporty. Jen na nějakou adventuru nebo rpg si ještě počkáme:-). Dnes vám představíme hru spadající do první jmenované kategorie, mezi akční hry. Bude to další klon veleúspěšného Moorhuhnu.

Hlavní menu hry nám nabídne tři volby – nová hra, skok do určitého levelu pomocí hesla a konec hry. Začneme tedy novou hrou. Hned po kliknutí na tuto volbu se na vás začnou valit všichni naši čtyři přátelé, Kenny McCormick, Stan Marsh, Eric Cartman, Kyle Broflovski, ty nikomu nemusím dlouze představovat. Vaším úkolem je zabít Kennyho. Ale jen jeho, protože zabití některého z jeho přátel se vám vymstí – pokud jich zabijete více, než je povoleno, hra končí a vy musíte začít pěkně od znova.

South Park: The Real ArmageddonSouth Park: The Real Armageddon

Hra obsahuje celkem šest levelů, ale ty nejsou nějak těžké, a tak není problém hru dohrát tak za 15 minut. Autor se při jejich tvorbě moc nepředvedl, protože co se originality týče, jsou tu všehovšudy dvě pozadí, na kterých se hra odehrává a ty se opakují po celou dobu hraní. V každém z těchto levelů máte z úkol zabít předem stanovený Kennyů (safra, to se snad ani nedá vyskloňovat). Čím vyšší je číslo levelu, tím jich musíte zabít více a také tím méně pokusů máte na to, že se spletete a zabijete omylem někoho jiného.

V dolní části obrazovky máte pruh s informacemi. Tady je uvedeno vaše skóre, odpočítávání času, stav vaší munice. Toho času jsem měl vždy dost a nikdy se nestalo, že by mi došel, ale domnívám se však, že jakmile dosáhne nuly, hra končí. K zabíjení tu máte jednu zbraň, kterou musíte po vystřelení všech šesti nábojů nabít.

South Park: The Real ArmageddonSouth Park: The Real Armageddon

Po grafické stránce hra nijak nevyniká, ale nelze ji upřít hratelnost a zábavnost, ta se však v posledních levelech trochu už mísí se stereotypem. Hudba, která vám hraje do uší po dobu hry, je ve formátu MID a zvuk jsem našel jen jeden – ten se ozývá při nabíjení pušky.

Shrneme-li celou hru do jedné věty, čeká vás skvěle hratelná akce v trochu horším provedení.

Download (650 kB) zde; VypalCD zde.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Red Dead Redemption 2: zážitek nové generace (recenze)

Red Dead Redemption 2: zážitek nové ge…

Je vůbec nutné uvádět jednu z nejočekávanějších her letošního roku?

1.  11.  2018 | | 20 N/A
Nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát nebo přát k Vánocům

Nejlepší hry pro PC, které si teď může…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

10.  11.  2018 | | 2 N/A
Hráči vyrazili na Divoký západ, nafotili nádherné snímky z herního hitu

Hráči vyrazili na Divoký západ, nafoti…

Red Dead Redemption 2 je stejně jako každá hra Rockstaru jako stvořená pro típání krásných pohlednic.

2.  11.  2018 |
Legendární WarCraft 3 se vrací. Byla oznámena předělávka Reforged

Legendární WarCraft 3 se vrací. Byla o…

Čtvrtý díl se bohužel nechystá, fanoušci Warcraftu ale dostali pěkný dárek od Blizzardu.

3.  11.  2018 | | 24 N/A
Sid Meier

Sid Meier's Civilization: Nový úsvit -…

Jednou z očekávaných deskoherních novinek letošního podzimu byla bezpochyby nová Civilizace s přídomkem Nový úsvit. Jak se nástupce dnes už legendární Sid Meier´s Civilization povedl?Prozradíme vám, že v konkurenci strategických her se rozhodně neztratí, ale více už v naší recenzi.

4.  11.  2018 | | 1 N/A