South Park: The Real Armageddon – zastřel si svého Kennyho!

Tento týden se v plných hrách zaměříme jen na domácí tvorbu a přineseme vám několik her, které jsou dítky českých autorů. Dnešní hra na téma South Park není výjimkou. Půjde o akci ve stylu Moorhuhn a jejím autorem je Pavel Kopecký, kterého můžete znát hlavně díky ALBIsoftu, pod kterým vytvořil několik her jako je například Buřtík nebo 7th Heaven.
South Park: The Real Armageddon – zastřel si svého Kennyho!
Jak je vidět, téma South Park je mezi hráči i mezi vývojáři dosti oblíbené. Vznikly, vznikají a určitě vzniknou ještě desítky her inspirované tímto seriálem. Není vynechán skoro žádný žánr – máme tu akce, arkády, sporty. Jen na nějakou adventuru nebo rpg si ještě počkáme:-). Dnes vám představíme hru spadající do první jmenované kategorie, mezi akční hry. Bude to další klon veleúspěšného Moorhuhnu.

Hlavní menu hry nám nabídne tři volby – nová hra, skok do určitého levelu pomocí hesla a konec hry. Začneme tedy novou hrou. Hned po kliknutí na tuto volbu se na vás začnou valit všichni naši čtyři přátelé, Kenny McCormick, Stan Marsh, Eric Cartman, Kyle Broflovski, ty nikomu nemusím dlouze představovat. Vaším úkolem je zabít Kennyho. Ale jen jeho, protože zabití některého z jeho přátel se vám vymstí – pokud jich zabijete více, než je povoleno, hra končí a vy musíte začít pěkně od znova.

South Park: The Real ArmageddonSouth Park: The Real Armageddon

Hra obsahuje celkem šest levelů, ale ty nejsou nějak těžké, a tak není problém hru dohrát tak za 15 minut. Autor se při jejich tvorbě moc nepředvedl, protože co se originality týče, jsou tu všehovšudy dvě pozadí, na kterých se hra odehrává a ty se opakují po celou dobu hraní. V každém z těchto levelů máte z úkol zabít předem stanovený Kennyů (safra, to se snad ani nedá vyskloňovat). Čím vyšší je číslo levelu, tím jich musíte zabít více a také tím méně pokusů máte na to, že se spletete a zabijete omylem někoho jiného.

V dolní části obrazovky máte pruh s informacemi. Tady je uvedeno vaše skóre, odpočítávání času, stav vaší munice. Toho času jsem měl vždy dost a nikdy se nestalo, že by mi došel, ale domnívám se však, že jakmile dosáhne nuly, hra končí. K zabíjení tu máte jednu zbraň, kterou musíte po vystřelení všech šesti nábojů nabít.

South Park: The Real ArmageddonSouth Park: The Real Armageddon

Po grafické stránce hra nijak nevyniká, ale nelze ji upřít hratelnost a zábavnost, ta se však v posledních levelech trochu už mísí se stereotypem. Hudba, která vám hraje do uší po dobu hry, je ve formátu MID a zvuk jsem našel jen jeden – ten se ozývá při nabíjení pušky.

Shrneme-li celou hru do jedné věty, čeká vás skvěle hratelná akce v trochu horším provedení.

Download (650 kB) zde; VypalCD zde.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Layers of Fear 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Lay…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

23.  10.  2020 | | 1 N/A