Space Hockey – mimozemšťané hrají hokej

Hokej je v našich zeměpisných šířkách celkem oblíben. Náš národ je národ hokejistů, budiž toho důkazem všechny ty zlaté medaile z různých šampionátů a mistrovství, které náš národní tým posbíral. Ale dokážete si představit, že by se hrál hokej ve volném prostoru ve vesmíru? Že ne? Já to také nedokázal do té doby, než jsem objevil Space Hockey.
Space Hockey – mimozemšťané hrají hokej
Space Hockey se snaží tvářit jako sportovní hra, konkrétně simulace hokeje. Avšak slovo snaží je zcela na místě, protože zde nepůjde o nějakou 3D pecku podobnou těm z dílen EA Sports, ale o takový mini-hokej, který udělá radost spíše dětem, než těm, kteří mají rádi pořádně rychlou akci na dvou ostrých nožích bruslí.

Již podle názvu můžete soudit, kde se hra odehrává. Ano, je to vesmír a hráči tohoto hokeje budou mimozemšťané, vskutku originální, že? Ti létají volným prostorem v jakýchsi kosmických lodích pro jednu osobu a hrají tuto oblíbenou zimní hru svými hokejkami. Vy se vžijete do role jednoho z nich, zeleného ufonka, a musíte jej dovést v souboji s vašim soupeřem, fialovým ufonkem, do zdárného konce a vyhrát tento intergalaktický turnaj, v němž se bojuje o čest, slávu, peníze a přízeň fanynek, no, neberte to doslova :o).

Space HockeySpace Hockey

Hra začíná tak jako v hokeji, tím, že se svým protihráčem jdete na buly. Po chvilce je odstartováno a vaším úkolem teď je se mistrně ohánět hokejkou ve snaze dát co nejvíce gólů, což by neměl být problém, protože hra je až směšně obtížná, že to zvládne i malé dítě a často ani gól vstřelený z buly do kasy nebude výjimkou. Vaše hrací pole je ohraničeno jakýmisi lasery nebo gumami, prostě něčím, co vás, když do toho narazíte, vrátí zpět. Z tohoto důvodu tak vzniká někdy i pěkný chaos, kdy vy jdete po puku (i když, zde asi po míči, protože je víc než puk je to obyčejný balón), soupeř udělá ladnou smyčku vlevo a vy jak jste rozjetí vletíte do oné gumy, do níž také není problém se zamotat a než se z toho dostanete, soupeř si dojede k vaší brance a zaskóruje.

Grafika hry je pěkná, učiněná pastva pro oči. Stejně tak je to i se zvukem, ten je nadmíru povedený a nejeden jedinec v něm určitě najde zalíbení.

Nebýt oné přílišné jednoduchosti, mohli jsme tu mít docela kvalitní titul, ale tak? Hra dobrá tak možná na odreagování nebo spíše pro děti, které se jejím hraním budou zaručeně bavit.

Download (1,76 MB) zde; VypalCD zde.

Space HockeySpace Hockey

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

17.  6.  2018 | | 2 N/A
V God of War je tajemství, které ještě nikdo neobjevil, tvrdí studio

V God of War je tajemství, které ještě…

Podle kreativního ředitele studia Santa Monica, Coryho Barloga, je v God of War stále ještě ukryté něco, co zatím nikdo z více než pěti milionů hráčů na světě neodhalil.

4.  6.  2018 | | 6 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

17.  6.  2018 | | 1 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Battlefield V se chlubí novým trailerem a slibuje režim Battle Royale

Battlefield V se chlubí novým trailere…

9.  6.  2018 | | 2 N/A
Skvělá akční parodie Totally Accurate Battlegrounds dočasně zdarma

Skvělá akční parodie Totally Accurate …

Je to free, tak proč to nezkusit.

7.  6.  2018 |
Agony: přehnaně odporné (recenze)

Agony: přehnaně odporné (recenze)

Kdo ví, třeba každý z nás jednou skončí v pekle. A pokud to tam vypadá jako v Agony, rozhodně se nemáme na co těšit.

7.  6.  2018 | | 3 N/A
E3 2018: drby a klepy aneb co čekat na největším herním veletrhu

E3 2018: drby a klepy aneb co čekat na…

Letošní E3 bude velké. A bude stát za to.

9.  6.  2018 | | 12 N/A