Space Hockey – mimozemšťané hrají hokej

Hokej je v našich zeměpisných šířkách celkem oblíben. Náš národ je národ hokejistů, budiž toho důkazem všechny ty zlaté medaile z různých šampionátů a mistrovství, které náš národní tým posbíral. Ale dokážete si představit, že by se hrál hokej ve volném prostoru ve vesmíru? Že ne? Já to také nedokázal do té doby, než jsem objevil Space Hockey.
Space Hockey – mimozemšťané hrají hokej
Space Hockey se snaží tvářit jako sportovní hra, konkrétně simulace hokeje. Avšak slovo snaží je zcela na místě, protože zde nepůjde o nějakou 3D pecku podobnou těm z dílen EA Sports, ale o takový mini-hokej, který udělá radost spíše dětem, než těm, kteří mají rádi pořádně rychlou akci na dvou ostrých nožích bruslí.

Již podle názvu můžete soudit, kde se hra odehrává. Ano, je to vesmír a hráči tohoto hokeje budou mimozemšťané, vskutku originální, že? Ti létají volným prostorem v jakýchsi kosmických lodích pro jednu osobu a hrají tuto oblíbenou zimní hru svými hokejkami. Vy se vžijete do role jednoho z nich, zeleného ufonka, a musíte jej dovést v souboji s vašim soupeřem, fialovým ufonkem, do zdárného konce a vyhrát tento intergalaktický turnaj, v němž se bojuje o čest, slávu, peníze a přízeň fanynek, no, neberte to doslova :o).

Space HockeySpace Hockey

Hra začíná tak jako v hokeji, tím, že se svým protihráčem jdete na buly. Po chvilce je odstartováno a vaším úkolem teď je se mistrně ohánět hokejkou ve snaze dát co nejvíce gólů, což by neměl být problém, protože hra je až směšně obtížná, že to zvládne i malé dítě a často ani gól vstřelený z buly do kasy nebude výjimkou. Vaše hrací pole je ohraničeno jakýmisi lasery nebo gumami, prostě něčím, co vás, když do toho narazíte, vrátí zpět. Z tohoto důvodu tak vzniká někdy i pěkný chaos, kdy vy jdete po puku (i když, zde asi po míči, protože je víc než puk je to obyčejný balón), soupeř udělá ladnou smyčku vlevo a vy jak jste rozjetí vletíte do oné gumy, do níž také není problém se zamotat a než se z toho dostanete, soupeř si dojede k vaší brance a zaskóruje.

Grafika hry je pěkná, učiněná pastva pro oči. Stejně tak je to i se zvukem, ten je nadmíru povedený a nejeden jedinec v něm určitě najde zalíbení.

Nebýt oné přílišné jednoduchosti, mohli jsme tu mít docela kvalitní titul, ale tak? Hra dobrá tak možná na odreagování nebo spíše pro děti, které se jejím hraním budou zaručeně bavit.

Download (1,76 MB) zde; VypalCD zde.

Space HockeySpace Hockey

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 120 N/A
Kingdom Come: Deliverance je úžasná česká hra, se kterou prožijete středověk

Kingdom Come: Deliverance je úžasná če…

Kingdom Come: Deliverance je nejočekávanější hrou roku 2018. Hra se středověkým námětem čerpá z české historie a slibuje doposud nevídaný herní zážitek založený na tvrdé realitě a precizním zpracování.

5.  2.  2018 | | 75 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

11.  2.  2018 | | 12 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

8.  2.  2018 | | 17 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Jak Kingdom Come redefinuje pojetí soubojů z pohledu první osoby

Jak Kingdom Come redefinuje pojetí sou…

Souboje z pohledu první osoby byly vždy kamenem úrazu mnoha her. Warhorse má na to svůj vlastní přístup.

6.  2.  2018 | | 3 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A