Space Hockey – mimozemšťané hrají hokej

Hokej je v našich zeměpisných šířkách celkem oblíben. Náš národ je národ hokejistů, budiž toho důkazem všechny ty zlaté medaile z různých šampionátů a mistrovství, které náš národní tým posbíral. Ale dokážete si představit, že by se hrál hokej ve volném prostoru ve vesmíru? Že ne? Já to také nedokázal do té doby, než jsem objevil Space Hockey.
Space Hockey – mimozemšťané hrají hokej
Space Hockey se snaží tvářit jako sportovní hra, konkrétně simulace hokeje. Avšak slovo snaží je zcela na místě, protože zde nepůjde o nějakou 3D pecku podobnou těm z dílen EA Sports, ale o takový mini-hokej, který udělá radost spíše dětem, než těm, kteří mají rádi pořádně rychlou akci na dvou ostrých nožích bruslí.

Již podle názvu můžete soudit, kde se hra odehrává. Ano, je to vesmír a hráči tohoto hokeje budou mimozemšťané, vskutku originální, že? Ti létají volným prostorem v jakýchsi kosmických lodích pro jednu osobu a hrají tuto oblíbenou zimní hru svými hokejkami. Vy se vžijete do role jednoho z nich, zeleného ufonka, a musíte jej dovést v souboji s vašim soupeřem, fialovým ufonkem, do zdárného konce a vyhrát tento intergalaktický turnaj, v němž se bojuje o čest, slávu, peníze a přízeň fanynek, no, neberte to doslova :o).

Space HockeySpace Hockey

Hra začíná tak jako v hokeji, tím, že se svým protihráčem jdete na buly. Po chvilce je odstartováno a vaším úkolem teď je se mistrně ohánět hokejkou ve snaze dát co nejvíce gólů, což by neměl být problém, protože hra je až směšně obtížná, že to zvládne i malé dítě a často ani gól vstřelený z buly do kasy nebude výjimkou. Vaše hrací pole je ohraničeno jakýmisi lasery nebo gumami, prostě něčím, co vás, když do toho narazíte, vrátí zpět. Z tohoto důvodu tak vzniká někdy i pěkný chaos, kdy vy jdete po puku (i když, zde asi po míči, protože je víc než puk je to obyčejný balón), soupeř udělá ladnou smyčku vlevo a vy jak jste rozjetí vletíte do oné gumy, do níž také není problém se zamotat a než se z toho dostanete, soupeř si dojede k vaší brance a zaskóruje.

Grafika hry je pěkná, učiněná pastva pro oči. Stejně tak je to i se zvukem, ten je nadmíru povedený a nejeden jedinec v něm určitě najde zalíbení.

Nebýt oné přílišné jednoduchosti, mohli jsme tu mít docela kvalitní titul, ale tak? Hra dobrá tak možná na odreagování nebo spíše pro děti, které se jejím hraním budou zaručeně bavit.

Download (1,76 MB) zde; VypalCD zde.

Space HockeySpace Hockey

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Layers of Fear 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Lay…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

23.  10.  2020 | | 1 N/A