Space Marshals 3: placená zábava | Mobilní recenze

Kdo by nechtěl zachraňovat svět? Teď máte konečně příležitost, jen vás to bude stát mimo hrdinství i nějaké ty skutečné peníze.

Co baví

  • Pohodová hratelnost
  • Uspokojivé přestřelky
  • Očesané o nesmysly
  • Svižný chod

Co vadí

  • Občas zlobí směrové tlačítko
  • Zdarma jen tutoriál a první mise
  • Nutnost přikupovat kapitoly
7/10
Hodnocení

Herní kolotoč se v posledních dnech konečně uklidnil a umožnil nám koncem roku trochu vydechnout. Restů je po bláznivém podzimu více než dost, a tak se v tomto ohledu asi nudí jen málo kdo. I tak se ale jistě najdou tací, kteří své počítače a konzole během vánočních svátků nezvykle šetří a sáhnou raději po nějakém tom mobilním hraní. Ideální do auta či do rohu místnosti během otravné návštěvy. I my jsme na chvíli odložili ovladač a vyzkoušeli jsme poměrně nadějně vyhlížející akci Space Marshals 3 vývojářského týmu Pixelbite.

Do třetice

Skutečnost, že jde už o třetí díl této akční série naznačuje, že o úspěch zde rozhodně nouze není. Aby také ne, když za hrou stojí vývojáři kousků jako Xenowerk či Xenowerk Tactics. Hráči se tak v kůži drsného mariňáka opět vydají na meziplanetární misi, aby zachránili svět. Zmiňovat na tomto místě nějaký příběh asi nemá úplně cenu, neboť ten rozhodně není hlavním lákadlem Space Marshals 3 a slouží spíše pro zasazení do širšího rámce.

Screenshot_20201225_104728_com.pixelbite.sm3.jpg
Pohled z ptačí perspektivy nabízí dobrý přehled o akci

I třetí díl této úspěšné mobilní série staví na osvědčených základech. Opět jde o akční střílečku z ptačí perspektivy, kombinující v sobě taktický souboj a dynamické přestřelky. Bavíme se zde pochopitelně o mobilní hře, je tedy nutné nastavit si trochu jiná měřítka. Na prvním místě je tak především zábava a dynamika akce. Se svým mariňákem budete plnit jednotlivé úkoly v poměrně krátkých misích. Cíle jsou víceméně jednoduché, někoho zlikvidovat, něco získat nebo aktivovat. Vždy pochopitelně na hustě osídleném území nepřítele.

Screenshot_20201225_105755_com.pixelbite.sm3.jpgScreenshot_20201225_112236_com.pixelbite.sm3.jpgScreenshot_20201225_112255_com.pixelbite.sm3.jpg
Po grafické stránce o orgie rozhodně nejde, styl je ale příjemný

Během plnění úkolů jsou k dispozici dva hlavní režimy postupu. Jedním z nich je klasický Rambo styl, tím druhým potom mnohem uspokojivější stealth. Ten čerpá z klasických titulů, avšak v mnohem skromnější podobě. Po přepnutí do defenzivního režimu se váš hrdina přikrčí a můžete se tak pohybovat víceméně neslyšeně. Pozor si je třeba dávat na zorné pole nepřítele. Poté vám již nic nebude bránit zaútočit zezadu a pacholky uspávat. Při samotném prozrazení už pochopitelně nezbývá nic jiného, než se chopit zbraně a střílet jako pominutý.

Natáhnout a pal

Samotné ovládání je v začátcích hry poněkud křečovité, jakmile ho ale dostanete do prstů, stává se z něho uspokojivá zábava. Titul je koncipován na šířku zařízení, přičemž levý palec ovládá pohyb ve všech směrech, pravý palec potom tahem obstarává výstřely. Je třeba si trochu zvykat, ale vše funguje spolehlivě. K dispozici jsou brokovnice, pistole, samopaly i nejrůznější pušky. Házet lze také granáty nebo lákat nepřítele na hod plechovkou.

Screenshot_20201225_214126_com.pixelbite.sm3.jpg
K dispozici jsou brokovnice, pistole, samopaly, pušky nebo např. granáty

Po každé splněné misi lze svého hrdinu vybavit novou zbraní či lepší zbrojí. Nutno poznamenat, že nejde o RPG, ale o klasickou akční zábavu, která je tak svým obsahem zaměřená především na svižnou hratelnost. Po grafické stránce nejde o zrovna zlomový moment mobilních herních dějin, v rámci žánru a vzhledem k pohledu z ptačí perspektivy je celková prezentace rozhodně dostačující.

 

Samotné ovládání je v začátcích hry poněkud křečovité, jakmile ho ale dostanete do prstů, stává se z něho uspokojivá zábava

 

Titul jsme recenzovali na zařízení Huawei P30 Lite a vše jelo jako po másle. Mírné zahřívání je samozřejmostí. Výkonnější Samsung Galaxy S20 se hrou neměl vůbec žádné problémy i na nejvyšší detaily. Mnohem větší problém jsme zaznamenali v rámci splašeného ovládání. Směrové tlačítko pro pohyb se totiž při prstové šermovačce občas pohne někam tak nesmyslně, že jste v daný moment dohráli. Bohužel nepomáhá nic jiného než restart mise.

Teď ovšem přichází ten největší a zásadní problém celého Space Marshals 3, který dost možná odradí 99% hráčů. Titul totiž není tak úplně zdarma. Nebo abychom byli přesnější, při stáhnutí je k dispozici pouze tutoriál a první mise. Za další obsah je pak bohužel nutné zaplatit. Nemusí jít však nutně o problém, přeci jen, někdy je lepší něco málo investovat a hrát bez reklam či otravných mikrotransakcí. Bohužel komplikace to rozhodně je. Za každých deset misí navíc si tak připravte cca 150 Kč. A to není málo.

Ve finále si tak hraní zdarma vlastně moc neužijete. V momentě kdy pochopíte veškeré mechanismy, přijde výzva k první investici. Nekupujete samotné mise, ale jednotlivé kapitoly. Bohužel tak trochu to může zavánět pověstným zajícem v pytli, dopředu totiž rozhodně nevíte, jaký zakoupený obsah vlastně je. Pro nedůvěřivce doporučuje zabrousit na Youtube a nahlédnout, čeho se vlastně lze dočkat.

Tyhle penízky za to budou ale stát, o tom není pochyb, jen mě tak vlastně napadá, jestli bych podobnou částku investoval několikrát za sebou?

Verdikt

Space Marshals 3 je povedená a přímočará akční záležitost, která na nějaký ten den rozhodně dokáže zabavit. Potěší dynamika akce i možnost stealth přístupu, stejně tak jako snaha oprostit titul od zbytečných RPG závaží. Bohužel zdarma je jen jedna klasická mise, za zbytek již budete muset zaplatit. Dáváme tak doporučení, samotné rozhodnutí je už na vás. Ale přiznejme si to, v životě jsme už investovali do větších ptákovin.

Hra byla recenzována na telefonech Huawei P30 Lite, Samsung Galaxy S20 a Huawei P40.      

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry ze začátku tisíciletí. Zahrajte si Call of Duty, Mafii a další legendy

Hry ze začátku tisíciletí. Zahrajte si Call of Dut…

Období po roce 2000 bylo výborné pro nadšence do her. Vznikla celá řada ikonických her, které definovaly, jak hry vypadají v dnešní době.

15.  1.  2022 | |23 N/A
Martin Nahodil
Téma
Největší videoherní obchod historie! Microsoft kupuje Activision Blizzard za 68,7 mld. dolarů

Největší videoherní obchod historie! Microsoft kup…

Tak tohle asi nikdo nečekal… Call of Duty, Diablo, Warcraft nebo Candy Crash Saga budou brzy patřit Microsoftu

18.  1.  2022 | |44 N/A
Lukáš Václavík
Activision BlizzardMicrosoft
Wordle vás naučí hrát si se slovy. Teď už i česky!

Wordle vás naučí hrát si se slovy. Teď už i česky!

Na sociálních sítích se v posledních měsících rozjel trend s menší hrou Wordle, která stále nabírá na popularitě. Přidáte se?

17.  1.  2022 | |6 N/A
Martin Nahodil
Logické
Hry zadarmo, nebo se slevou: zpětná kompatibilita na Xboxu a Relicta zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: zpětná kompatibilita …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  1.  2022 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na exkluzivity pro PS5 a Galactic Civilizations III zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na exkluzivity p…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

14.  1.  2022 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutra…

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

16.  1.  2022 | |108 N/A
Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
TémaFree-to-play
Vybrali jsme nejlepší mobilní hry, které si teď můžete zahrát. Většina je zdarma

Vybrali jsme nejlepší mobilní hry, které si teď mů…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

24.  1.  2022 | |8 N/A
Ladislav Novák
TémaMobily
PC verze God of War už je v rukou moderů. Co říkáte na Krata bez vousů?

PC verze God of War už je v rukou moderů. Co říkát…

Pokud něčím PC komunita vyniká, tak je to schopnost improvizovat.

20.  1.  2022 | |2 N/A
Michal Maliarov
God of WarModifikace