Spacebar - v boji proti alkoholu a opilství!

Společnost Phenomedia se do historických análů nezapomenutelně zapsala svou originální sérií Moorhuhn. Těšit se z ní můžeme nejen na obrazovkách našich PC, ale také displejích kapesních počítačů či mobilních telefonů. Dnes si představíme novou variaci této hry od stejnojmenné firmy, sázející na poněkud netradiční téma - boj proti alkoholu a opilství! Zařadíte se do skupinky abstinentů?
Spacebar - v boji proti alkoholu a opilství!

Alkohol je věc nemilá, zejména pak v rukou neškolených pracovníků a neopatrných dětí. Může vést k mnoha ošklivým nehodám, od prostého zranění až k smrti za volantem, způsobeným několika promile alkoholu v krvi. Jeho požívání má však i své světlé stránky - uvolňuje se atmosféra, lidé se baví a zapomíná se na staré křivdy. Ať tak či onak, seznam záporů chtě nechtě převládá. A bojovat proti závislosti na této formě drog, o to se snaží také nová hra Spacebar.

Jak jsem již naznačil v úvodním textíku k tomuto článku, Spacebar nepřináší nový koncept ani převratné novinky. Podle předpokladů tak užívá zažitého stylu svého slavnějšího předchůdce a sourozence, herní série Moorhuhn, kterou máme možnost na svých PC vídat v mnoha variacích a edicích - jarní, letní, podzimní či zimní, je jich opravdu velké množství, ve kterém se dokáže vyznat jen odborník na slovo vzatý.

 

V titulu Spacebar se tak vydáte na návštěvu vesmírného baru. Těžko říci, proč zarytý odpůrce jakéhokoliv alkoholu zavítá právě sem - ale polemika na toto téma by jistě připomínala dlouhou to rozvahu nad nesmrtelností brouka. Jste tedy zde a vaším úkolem není nic jiného, než zlikvidovat všude poletující alkohol a pro sebe tak získat co možná nejvíc bodů.

Hra se ovládá pomocí myši, což jistě není žádné překvapení. V prostředí hospůdky na vás čeká hned trojice barmanů, rozhazujících alkohol (a také některé další pochutiny) na všude poletující tácky. Vaším úkolem je zlikvidovat sklenice s tímto nebezpečným mokem, zároveň však nezničit tácek, na kterém je umístěna - tím byste přišli o jistě cenné body. Malým zpestřením jsou kromě několika bonusů také poletující rakety či kosmonauti, které lze čas od času spatřit z okna místnosti.

Jak je vidno, a hra to do puntíku potvrzuje, ani ten největší moralista není proti alkoholu imunní. A tak se může čas od času stát (podotýkám v silně výjimečné situaci), že jedna sklenice přilétne až pod váš ctěný nosík. Coby hlavní hrdina pak stěží odoláte pokušení a znovu tak ztratíte 10 000 bodů ze svého soukromého konta. Naštěstí máte možnost včas sklenici odstřelit. Na hru máte dohromady 100 sekund, po uplynutí tohoto časového limitu se vám vypočtou body a výsledné skóre se potažmo zapíše do příslušné tabulky. Své nejlepší výsledky můžete také zveřejnit na Internetu.

 

Ještě než vyřknu závěrečný verdikt věnuji několik řádků také zpracování hry. Jak je vidno z přiložených obrázků, grafika je opravdu výtečná. Skvěle zvolené futuristicky laděné prostředí vesmírného baru je zřejmě tou nejvhodnější lokací, do jaké mohli autoři svůj počin zasadit. Slova chvály nutno směřovat také na ozvučení - zvuky i hudba jsou velmi dobré.

A jsme u samého závěru. S čistým svědomím mohu titul Spacebar doporučit všem vyznavačům prapůvodních Moorhuhnů, stejně jako hráčům, kteří se rádi krátce a nezávazně pobaví.

Homepage: http://www.alles-im-griff.ch/e/spacebar.html
Systémové požadavky: Pentium 200 MHz, 16 MB RAM
Výrobce: Phenomedia AG
Velikost: 4,2 MB

Download: Sunrise.ch

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Herní agenda: říjnová smršť hitů

Herní agenda: říjnová smršť hitů

Se začátkem října se vrací i naše pravidelná agenda těch největších hitů, které vás s nadcházejícím měsíci čekají. Podzimní sezóna je v plném proudu a není týden, kdy by nevyšel alespoň jeden očekávaný titul. Pojďme se tedy na to společně podívat.

30.  9.  2018 | | 1 N/A
Je potřeba mít hardware nové generace, říká Sony o Playstation 5

Je potřeba mít hardware nové generace,…

Společnost Sony potvrdila, že již pracuje na další generaci herního hardwaru.

10.  10.  2018 | | 20 N/A
Assassin

Assassin's Creed Odyssey: hippokratick…

A co z toho, že to ani není asasín? Bavit se budete báječně!

3.  10.  2018 | | 3 N/A
Fotografové vyrazili do Řecka, nafotili nádherné snímky v AC Odyssey

Fotografové vyrazili do Řecka, nafotil…

Stejně jako Origins i Odyssey nabízí propracovaný fotorežim. A umělecké kousky na sebe nenechaly dlouho čekat!

8.  10.  2018 | | 7 N/A
7 tipů na bláznivé hry, které překvapí i zabaví

7 tipů na bláznivé hry, které překvapí…

Což takhle dát si oddych? Což takhle zahrát si něco trochu méně seriózního?

10.  10.  2018 | | 2 N/A