Spacebar - v boji proti alkoholu a opilství!

Společnost Phenomedia se do historických análů nezapomenutelně zapsala svou originální sérií Moorhuhn. Těšit se z ní můžeme nejen na obrazovkách našich PC, ale také displejích kapesních počítačů či mobilních telefonů. Dnes si představíme novou variaci této hry od stejnojmenné firmy, sázející na poněkud netradiční téma - boj proti alkoholu a opilství! Zařadíte se do skupinky abstinentů?
Spacebar - v boji proti alkoholu a opilství!

Alkohol je věc nemilá, zejména pak v rukou neškolených pracovníků a neopatrných dětí. Může vést k mnoha ošklivým nehodám, od prostého zranění až k smrti za volantem, způsobeným několika promile alkoholu v krvi. Jeho požívání má však i své světlé stránky - uvolňuje se atmosféra, lidé se baví a zapomíná se na staré křivdy. Ať tak či onak, seznam záporů chtě nechtě převládá. A bojovat proti závislosti na této formě drog, o to se snaží také nová hra Spacebar.

Jak jsem již naznačil v úvodním textíku k tomuto článku, Spacebar nepřináší nový koncept ani převratné novinky. Podle předpokladů tak užívá zažitého stylu svého slavnějšího předchůdce a sourozence, herní série Moorhuhn, kterou máme možnost na svých PC vídat v mnoha variacích a edicích - jarní, letní, podzimní či zimní, je jich opravdu velké množství, ve kterém se dokáže vyznat jen odborník na slovo vzatý.

 

V titulu Spacebar se tak vydáte na návštěvu vesmírného baru. Těžko říci, proč zarytý odpůrce jakéhokoliv alkoholu zavítá právě sem - ale polemika na toto téma by jistě připomínala dlouhou to rozvahu nad nesmrtelností brouka. Jste tedy zde a vaším úkolem není nic jiného, než zlikvidovat všude poletující alkohol a pro sebe tak získat co možná nejvíc bodů.

Hra se ovládá pomocí myši, což jistě není žádné překvapení. V prostředí hospůdky na vás čeká hned trojice barmanů, rozhazujících alkohol (a také některé další pochutiny) na všude poletující tácky. Vaším úkolem je zlikvidovat sklenice s tímto nebezpečným mokem, zároveň však nezničit tácek, na kterém je umístěna - tím byste přišli o jistě cenné body. Malým zpestřením jsou kromě několika bonusů také poletující rakety či kosmonauti, které lze čas od času spatřit z okna místnosti.

Jak je vidno, a hra to do puntíku potvrzuje, ani ten největší moralista není proti alkoholu imunní. A tak se může čas od času stát (podotýkám v silně výjimečné situaci), že jedna sklenice přilétne až pod váš ctěný nosík. Coby hlavní hrdina pak stěží odoláte pokušení a znovu tak ztratíte 10 000 bodů ze svého soukromého konta. Naštěstí máte možnost včas sklenici odstřelit. Na hru máte dohromady 100 sekund, po uplynutí tohoto časového limitu se vám vypočtou body a výsledné skóre se potažmo zapíše do příslušné tabulky. Své nejlepší výsledky můžete také zveřejnit na Internetu.

 

Ještě než vyřknu závěrečný verdikt věnuji několik řádků také zpracování hry. Jak je vidno z přiložených obrázků, grafika je opravdu výtečná. Skvěle zvolené futuristicky laděné prostředí vesmírného baru je zřejmě tou nejvhodnější lokací, do jaké mohli autoři svůj počin zasadit. Slova chvály nutno směřovat také na ozvučení - zvuky i hudba jsou velmi dobré.

A jsme u samého závěru. S čistým svědomím mohu titul Spacebar doporučit všem vyznavačům prapůvodních Moorhuhnů, stejně jako hráčům, kteří se rádi krátce a nezávazně pobaví.

Homepage: http://www.alles-im-griff.ch/e/spacebar.html
Systémové požadavky: Pentium 200 MHz, 16 MB RAM
Výrobce: Phenomedia AG
Velikost: 4,2 MB

Download: Sunrise.ch

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: co hrát na cestách?

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: c…

Hrajete rádi na mobilním telefonu? Nechte si od nás doporučit několik kousků pro letošní rok.

17.  4.  2018 | | 8 N/A
4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřitelným smyslem pro detail

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřit…

Far Cry 5 nás v mnohém příjemně překvapil, především ale nabídl nádherné pískoviště na hraní. A nic to nepodpořit tak, jako 4K rozlišení.

11.  4.  2018 | | 18 N/A
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

21.  4.  2018 | | 36 N/A
God of War: severská výprava (recenze)

God of War: severská výprava (recenze)

Populární rubač bohů se vrací, aby nám dokázal, že neztratil nic ze svého lesku. Jak dopadl Kratos nové generace?

20.  4.  2018 | | 32 N/A
Herní agenda: dubnová nálož pecek

Herní agenda: dubnová nálož pecek

Březen nás navnadil na začínající jarní sezónu plnou skvělých titulů a duben pokračuje ve stejném duchu. Opět se nám na herním trhu objevila různorodá sorta her, mezi kterými si jistě dokážete vybrat ať už hrajete na jakékoliv platformě.

18.  4.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077 na ostro: frakce, hrdinové a pestrý svět

Cyberpunk 2077 na ostro: frakce, hrdin…

Kromě pěkného CG filmečku jsme stále z Cyberpunku 2077 neviděli vůbec nic. S přibližující se E3 se ale začaly objevovat opravdu zajímavé informace. Co všechno o megalomanském projektu víme?

22.  4.  2018 | | 7 N/A
Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, trvalo to necelý měsíc

Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, t…

Ubisoft si své hry snaží hlídat, hackeři jsou ale neúprostní.

16.  4.  2018 | | 11 N/A
Battle Royale napříč hrami: kde všude najdete masové boje?

Battle Royale napříč hrami: kde všude …

Trend jménem Battle Royale stále pokračuje a vypadá to, že herní svět jen tak neopustí. Hry v tomto žánru mají neuvěřitelné množství hráčů a snad ještě více jich ho sleduje na platformách Twitch a Youtube. Na této vlně se snaží svézt téměř každý a my se podíváme, co se nám to tady vyrojilo.

20.  4.  2018 | | 5 N/A