Spider-Man – Co tohle je? Olympiáda superchlápků!

Hra podle komiksu? Těch už tady bylo a většinou nedopadly moc dobře. Neversoft se však rozhodli porušit tradici a pozvali si samotného boha skoro všech Marvelovských komiksů Stana Lee a nahromadili do jedné hry hrdiny asi z pěti dalších komiksových sérií včetně překvápka na závěr, kdy nás navštíví i sám pan Superúchyl – Captain America.
Spider-Man – Co tohle je? Olympiáda superchlápků!
Žánr: akční
Card: 1 blok
Multiplayer: Ne
Dual Shock: Ano
Výrobce: Neversoft
Distributor: Activision

Hra podle komiksu? Těch už tady bylo a většinou nedopadly moc dobře. Neversoft se však rozhodli porušit tradici a pozvali si samotného boha skoro všech Marvelovských komiksů Stana Lee a nahromadili do jedné hry hrdiny asi z pěti dalších komiksových sérií včetně překvápka na závěr, kdy nás navštíví i sám pan Superúchyl – Captain America. Přítomnost komiksových celebrit a přehršle superchlápků ale ještě nezaručují kvalitní hru. To si asi všichni v Neversoftu dobře uvědomili a tak hře věnovali trochu upravený engine z Tony Hawk´s Skateboarding, díky kterému vypadají skopičiny pavoučího muže opravdu efektně.

SpidermanSpiderman

Můžete dělat opravdu všechno, co dělá Spider-Mana Spider-Manem. Plazíte se po stropech, přelétáváte z mrakodrapu na mrakodrap, svazujete nepřátele pavučinovým vláknem a všechno to vypadá až neuvěřitelně efektně. Pro komiksové fanatiky je připraveno opravdu hodně bonusů v podobě sbírky nejznámějších Spideyho komiksů plus podrobné informace o všech postavách, vystupujících ve hře.

SpidermanSpiderman

Není třeba dodávat, že pro fanoušky Spider-Mana je tahle hra absolutní povinností. Pro všechny ostatní to bude alespoň na chvíli dobrá zábava a tady se dostáváme k jedinému, ale zato dost velkému mínusu Spideyho Playstationových skopičin.

SpidermanSpiderman

Hra je totiž až nepochopitelně krátká. Neversoft vymysleli perfektní engine, přitáhli story přímo do Stana Lee a na hudební doprovod si pozvali Apollo 440. To všechno kvůli asi čtyřem hodinám čisté hry a to je opravdu hodně málo. Hra se dá sice hrát stále dokola, přičemž získáváte nové speciální schopnosti (tak trochu na způsob Metal Gear Solid), ale nemyslím si, že i největší fanatiky to bude bavit víc, než dvakrát. Každopádně se těším, co vytvoří Neversoft příště (samozřejmě kromě Tony Hawk´s Skateboarding, to je tutovka), protože tak dobrá hra podle komiksu tady ještě nebyla.

Grafika: 8/10
Zvuky: 8/10
Hudba: 8/10
Hratelnost: 9/10
Moc pěkná ale příliš krátká hra.
Celkové hodnocení: 6/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising Storm zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

9.  10.  2020 |