Splatoon 3 se oproti původním plánům opozdí. Mezi olihně se opět podíváme v září

Nový Splatoon měl na Switch vyjít během léta, ale Nintendo se rozhodlo vydání prohodit s Xenoblade Chronicles 3.

Splatoon 3 a Xenoblade Chronicles 3 si z nějakého důvodu prohodily data vydání. Do fantasy JRPG se pustíme už v létě, do týmové akční střílečky pak 9. září. Stejně jako předchozí díly bude i Splatoon 3 dostupný exkluzivně na Nintendu Switch. 

Koncept nového dílu se nijak zásadně nezmění. Multiplayer bude opět tím hlavním, kdy se proti sobě postaví dva týmy o čtyřech hráčích na rozmanitých mapách. Vyhrává tým, který si svojí barvou zabere větších území. Můžete se těšit na oblíbené mapy z předchozích dílů, ale samozřejmě nebudou chybět nové s tématikou pustiny, ve které se nese celý třetí díl. Kromě toho olihní hrdinové najdou ve své výbavě nové zbraně. 

Ve Splatoon 3 nechybí ani příběhová kampaň. Už ve druhém díle byla výborná a trochu na ni samo Nintendo zapomínalo, ale vypadá to, že tentokrát se jí dostane patřičné pozornosti. Spolu s agentem 3 se postavíte chobotnicovým Octarianům a vydáte se objevovat tajemství záhadného místa zvaného Alterna. Hrát můžete také v kooperaci s módem Salmon Run.

Spolu s oznámením data vydání přišla také novinka pro předplatitele NSO + Expansion Pack. Už nyní si můžete zahrát DLC Octo Expansion pro Splatoon 2 bez nutnosti dalšího placení. V něm na scénu přicházejí již zmiňovaní Octolingové, se kterými si projdete několik desítek nových výzev.

Zdroj: TZ

Váš názor Další článek: Na PlayStation 5 zamíří VRR už tento týden. Hry se přestanou trhat

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,