Sportovní hry v propadlišti dějin, které nám chybí | Speciál

V dnešním speciálu se zaměříme na sportovní hry, které se již nedělají i přesto, že mnoha hráčům se po nich notně stýská.
Sportovní hry v propadlišti dějin, které nám chybí | Speciál

Asi každý z nás má ve svém životě pro něco slabost. Já od malička miluji sport. Miluji hry. A tím pádem tuplovaně zbožňuji sportovní hry. Jako malý kluk jsem si jich mohl užít opravdu dosyta. Hrál jsem vážně cokoliv. Od golfu, přes kriket až po klasiku jako fotbal či hokej. Adaptací oblíbených a vlastně i nepříliš populárních sportovních disciplín byla hromada a někteří se dokonce pouštěli do opravdu neotřelých pokusů o adaptaci rozmanitých sportů. Ach, to byly časy. Nyní už ale tak působivé mnohé sportovní hry nejsou a i některé doposud žijící hry, série či sporty ve videohrách pomalu ale jistě umírají. Berte tedy tento výčet jako takový můj malý výlet do minulosti a postesk nad tím, že velké sportovní hry vlastně postupem času vytlačily ty menší. Jestli patříte mezi sportovní nadšence, dost možná si na některé také vzpomenete.

Olympijské hry a atletika

Svého času Olympijské hry prostě a jednoduše táhly. Celý svět se těšil na tuto událost a spolu s ní také přicházely hry počítačové, které měly i lidem doma u obrazovek dát možnost se alespoň na chvíli cítit, jako kdyby byli špičkovými sportovci. Z atletiky můžeme pamatovat například Track and Field. Hru od společnosti Konami, na kterou si jistě vzpomenou majitelé starých konzolí z časů před Playstationem a dalšími moderními zařízeními. 

Na tento titul později Konami navázalo také například na PS1, kde se International Track and Field stalo jeho duchovním nástupcem. V tomto případě bylo možné vybírat z jedenácti disciplín, v nichž naprostou většinou dominovala atletika. K ní se přidalo ještě plavání a základním principem, tak jako u předchůdce, bylo hlavně zběsilé mačkání tlačítek.

Pak už ale dorazily hry, které měly přímo olympijské licence. A nebyla to pouze atletika a podobné sporty. Dočkali jsme se letních i zimních olympijských her. Hry s olympijskou tématikou se dočkaly úspěchů především mezi hráči, kteří si je zamilovali. Kriticky zpravidla příliš oceňované nebyly. Přece jenom byly jejich principy většinu času na stejné brdo a nešlo o zvláště unikátní herní kousky. I přesto si alespoň v mém srdci našly tyto hry svoje speciální místo a i dnes si na ně poměrně často zavzpomínám. Především bych asi zmínil Atény 2004, které pro mne byly ze sportovního hlediska v reálném životě i z hlediska zábavnosti tím nejlepším ze svojí doby. Doposud poslední olympijskou hrou, která se snažila o realistický zážitek byl Londýn 2012, který později ještě následovalo Tokio 2020, ale to už hrálo na arkádovou notu.

Diskuze (1) Další článek: Gran Turismo 7 se odkládá na rok 2022, viníkem je opět koronavirus

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Webové mapy nám děsně lžou. Skutečnost vypadá úplně jinak a řekneme vám proč

Webové mapy nám děsně lžou. Skutečnost vypadá úplně jinak a řekneme vám proč

** Na většině map vypadá Rusko větší než ve skutečnosti ** A co teprve takové Grónsko, které je reálně 14× menší než Afrika ** Za vše může kartografická projekce a její historický vývoj

Jakub Čížek
MapyHistorie
Hry zadarmo, nebo se slevou: letní slevy na Steamu a Hood: Outlaws & Legends zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: letní slevy na Steamu a Hood: Outlaws & Legends zdarma

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Prodělaný covid? Jako když mozek zestárne o dvacet roků

Prodělaný covid? Jako když mozek zestárne o dvacet roků

** Zdoláním nákazy covid nekonč, následky mohou přetrvávat ještě řadu měsíců ** Práci mozku může choroba poznamená podobně, jako kdyby člověk zestárnul o dvacet let ** V IQ testech se to projeví poklesem o deset bodů

Jaroslav Petr
SARS-CoV-2COVID-19Mozek