Square-Enix se rozpovídal o svém next-gen enginu

Pořádné technologické demonstrace bychom se měli dočkat koncem příštího roku.

Pamatujete si ještě na Luminous Studio, next-gen engine Square-Enixu, který má nahradit Crystal Tools? Psali jsme o něm téměř před rokem. Japonský gigant se rozhodl, že nastal čas připomenout světu jeho existenci a podělit se o několik nových detailů.

Luminous Studio je kompletním řešením podobně jako Unreal Engine či Unity. O jeho vývoj se postarala japonská divize Square-Enixu, nicméně tvůrci se nezdráhali projekt konzultovat s dánským IO Interactive či kanadským Eidosem Montreal a využít nějaký ten "zdroják" z jejich enginů.

real_location.jpg rendered_location.jpg

Skutečnost (vlevo) vs. Luminous Studio

Technologie je zatím kompatibilní jen s Playstationem 3, Xboxem 360 a PC, ovšem pracuje se také na kompatibilitě s Wii a 3DS, které nemají programovatelné shadery. Engine je postaven na DirectX 11, což by v budoucnu mělo umožnit hladký přesun na konzole nové generace.

Velkou prioritou jsou animace. Tvůrci věří, že se v budoucnu dostane osvětlení, stínování a modelování na takovou úroveň, že by nekvalitní a nepřirozené animace zážitek jen kazily. Také se máme těšit na propracovanou umělou inteligenci.

asset_browser.jpg shader_editor.jpg

Asset Browser a Shader Editor

V současnosti firma neplánuje prodávat licence třetím stranám, engine však zpřístupní externím vývojářům, kteří budou pro Square-Enix pracovat. Řádné technologické demonstrace bychom se měli dočkat koncem příštího roku nebo začátkem roku 2013.

Zdroj: Andriasang

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway Empire zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

11.  9.  2020 |
Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uchem uvnitř

Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uc…

Ubisoft už trápí bugy i v reálném životě.

10.  9.  2020 | | 5 N/A
Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli uvězněni na Cheater Islandu

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli u…

Podvodníci nyní dostali zvláštní pozornost a mohou se radovat z jejich vlastního a speciálního pekla.

15.  9.  2020 |
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můž…

Spousta lidí v těchto časech volí jako výplň volného času právě hraní her. Jaké dobré kousky aktuálně najdete na platformě PC?

20.  9.  2020 | | 20 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 a Watch Dogs 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

18.  9.  2020 |