Square Enix spolknul Taito

Společnost Square Enix již před měsíce předesílala snahu o ovládnutí firmy Taito. Snaha byla nakonec korunována až nečekaným úspěchem.

Původní plán Square Enix počítal se skoupením dvou třetin akcií herního konkurenta, ale díky laskavé nabídce dvanácti procent ceny navrch se dostal až na vlastnictví 93,7 % všech akcií. Taito se tak s platností od 28. září stává součástí Square Enix a hráče může těšit, že název, stejně jako veškeré projekty, Taito zůstává zachován.

Doupě komentuje: Taito jako značka má pro Square Enix velký význam, neboť společnost je tvůrcem slavných titulů jako Space Invaders, Puzzle Bobble a Rakugaki Kingdom. Ty jsou tak pro Square Enix zachovány a může jich využít k potěše hráčů i s původním týmem.

Zdroj: Gamasutra

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |18 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |6 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite Dangerous zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite D…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  11.  2020 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce