Stahujte češtinu do Neverwinter Nights a jeho datadisků

Jeden z největších překladů je ode dneška ke stažení na Doupěti. Překlad jedinečného RPG Neverwinter Nights by se dal bez přehánění zařadit mezi ty nejrozsáhlejší, které u nás kdy vznikly. O to úctyhodnější je fakt, že se jej zhostila skupina fanouškovských překladatelů ve svém vlastním volném čase. Přeloženy jsou nejen texty ve hře, ale i samotná meziherní videa. Ty si vzhledem k velikosti můžete stáhnout odděleně od zbytku překladu.

  

Slovo autora

Tato čeština by nevznikla bez skvělého týmu překladatelů, kteří věnovali spousty hodin ze svého volného času, abyste si všichni mohli zahrát v češtině. A samozřejmě nám velice pomohli naši programátoři PaYoch a PeZ, bez kterých bychom překlad těžko zvládali.

A pokud chcete, můžete si stáhnout také filmy s českými titulky. Jinak najdete v podadresáři cestina v adresáři s NWN soubor movies.txt s překlady filmů. Češtinu samozřejmě budu opravovat, takže pokud narazíte na nějakou chyby, nebojte se mi napsat. Tato verze češtiny je ověřena s patchem 1.30 nebo starším (i s nainstalovaným datadiskem Shadows of Undrentide), ale měla by fungovat i s případnými novějšími patchi.

Pokud hrajete na vyšším rozlišení a fonty vám připadají malé, stáhněte si soubor s většími fonty a rozbalte jej do adresáře override. Přeložit jsme museli přibližně 2700 stran textu, což bylo sice méně než v BG2, ale méně textu než v BG2 je snad v každé hře :-)

A kdo se vlastně zapojil do překladu? Poděkování patří všem, kteří připojili ruku k dílu.:

  • Vůdce překladatelské družiny: Adam Rambousek 
  • Programátoři: PaYoch, PeZ 
  • Překladatelé: Karol "Bonedigger" Čonka, Mirek Pospíšil, Plastic Plazmacid, Tomáš Bubrinka, Filip "Hmota" Musil, BigTom, Ondřej Nečas, Jana "Yanna" Zejmanová, Michal Farník, Petr "Shadow", Jirka Vaclavik, Honza "CyberAngel" Pačuta, 666 Diablo, Ice Cold, Chochol, Jiří Klaudy, Jiří Šourek, Petr Fila, Zbyněk Chytil, Daniel Vyskovsky, Jiří Vraný, Lukáš "Friik!" Kucharczyk, Farflame, Birdman, Bitmag, Picasso, Marek Pavlík, Arathorm, Thalen
  • Korektury: Tomáš Vincourek (zvláště důkladné korektury), CEON, Alois Opavský, HuGo, Jiří Firyt, Tomáš Skála 
  • Úprava filmů: David "DaShi" Mečíř

Adam Rambousek (převzato z www.cestiny.cz)

Download

Download je tentokráte trošku složitější. Základem všeho je soubor s českými titulky pro Neverwinter Nights a zároveň datadisk Shadows of Undrentide, ten existuje ve dvou verzích podle operačního systému.

Download (čeština NwN a SoU pod OS Windows, 3 MB): Doupě

Download (čeština NwN a SoU pod OS Linux, 3,2 MB): Doupě

Majitelé kvalitních připojení (nebo hlubokých peněženek) si pak mohou stáhnout i počeštěné verze meziherních videí (tentokráte pro datadisk i původní hru zvlášť).

Download (videa Neverwinter Nights, 68 MB): Doupě

Download (videa datadisk Shadows of Undrentide, 36 MB): Doupě

Mimo to si můžete stáhnout i zmiňované fonty.

Download (české fonty, 22kB): adamovy.cestiny.cz - jsou zahrnuty v instalaci češtiny

Download (velké české fonty, 43 kB): adamovy.cestiny.cz

Download (font Courier New CE, 36 kB): adamovy.cestiny.cz

V současné době se pracuje na překladu datadisku Hordes of the Underdark. Aktuální betaverzi češtiny naleznete přímo na stránkách autora.

Zdroj a poděkování: Adamu Rambouskovi alias Christofovi

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |19 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Steamu a Black Friday

Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Stea…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2020 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |7 N/A
Martin Nahodil
Konzole