Stahujte původní Command & Conquer zdarma

31. října je datem, kdy byl před dvanácti lety uveden do prodeje první díl strategického nezmaru Command & Conquer. Jak pořádně oslavit výročí? Electronic Arts nevsadili na opulentní párty pro několik vyvolených celebrit, ale dovolují slavit celé herní obci – uvolnili originální verzi prvního dílu Command & Conquer ke stažení zcela zdarma. Jedná se o tu samou verzi, která byla před dvěma roky přibalena ke speciální edici First Decade a je kompatibilní se systémem Windows XP. Stahovat lze z níže uvedených odkazů.

Pro stáhnutí prvního CD (GDI) klidněte zde

Pro stáhnutí druhého CD (NOD) klidněte zde

Instrukce k instalaci pod Windows XP v angličtině

Poznámka: Jak vysvětlují instrukce ke spuštění pod Windows XP, je nutné kromě vypálení obrazů CD dodržet následující kroky

1. Před instalací kliknout pravým tlačítkem na soubor install.exe na CD, vybrat Vlastnosti, záložku Kompatibilita a zaškrtnout zatržítko Tento program spustit v režimu kompatibility pro Windows 95.

2. Nainstalovat hru, ale při dotazu, zda provést instalaci nové verze DirectX, odznačit políčko pro jeho nainstalování (důležité!).

3. Stáhnout patch z adresy ftp://ftp.westwood.com/pub/ccgold (soubor CCGOLDXPPATCH.ZIP), rozbalit jej a zkopírovat knihovnu thipx32.dll do instalačního adresáře hry (obvykle c:\westwood\c&c95).

4. Ve stejném adresáři kliknout pravým tlačítkem na soubor c&c95.exe a stejně jako vprvním kroku vybrat režim kompatibility pro Windows 95. Dále je nutné zaškrtnout volby Zakázat vizuální motivy a Vypnout rozšířené textové služby pro tento program.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejkrásnější konzolové hry: když na výkonu nezáleží (galerie)

Nejkrásnější konzolové hry: když na vý…

Kdo říkal, že na hezké hry potřebujete jen to nejvýkonnější PC?

včera | | 4 N/A
DOOM: Desková hra - akční nářez na vašem stole (recenze)

DOOM: Desková hra - akční nářez na vaš…

Na poli počítačových her je DOOM skutečnou legendou. V této recenzi se ale podíváme na jeho mladšího deskoherního sourozence. Nutno říct, že rodinné jméno se mu ve světě deskových her podařilo adaptovat se ctí.

7.  7.  2018 | | 5 N/A
Hrajeme Battlefield 5: zasněžená válečná vřava je pastvou pro oči

Hrajeme Battlefield 5: zasněžená váleč…

Ještě, než k vám dorazí naše plnohodnotné dojmy, se můžete podívat na osobní pohlednice našich vojáků z bitevní vřavy.

1.  7.  2018 | | 7 N/A
Rozšíření do KC Deliverance opět láká na krásy českých lesů

Rozšíření do KC Deliverance opět láká …

Je čas vrátit se do českých luhů a hájů a okusit krásy našeho středověku.

12.  7.  2018 | | 2 N/A
KC Deliverance: From the Ashes: znáte Jindru, všechno spraví! (recenze)

KC Deliverance: From the Ashes: znáte …

První DLC do Kingdom Come: Deliverance konečně spatřilo světlo světa a neslibuje málo. Máte se stát rychtářem a spravovat vlastní vesničku. Přesto nás DLC vůbec nenadchlo.

10.  7.  2018 | | 5 N/A