Stahujte původní Command & Conquer zdarma

31. října je datem, kdy byl před dvanácti lety uveden do prodeje první díl strategického nezmaru Command & Conquer. Jak pořádně oslavit výročí? Electronic Arts nevsadili na opulentní párty pro několik vyvolených celebrit, ale dovolují slavit celé herní obci – uvolnili originální verzi prvního dílu Command & Conquer ke stažení zcela zdarma. Jedná se o tu samou verzi, která byla před dvěma roky přibalena ke speciální edici First Decade a je kompatibilní se systémem Windows XP. Stahovat lze z níže uvedených odkazů.

Pro stáhnutí prvního CD (GDI) klidněte zde

Pro stáhnutí druhého CD (NOD) klidněte zde

Instrukce k instalaci pod Windows XP v angličtině

Poznámka: Jak vysvětlují instrukce ke spuštění pod Windows XP, je nutné kromě vypálení obrazů CD dodržet následující kroky

1. Před instalací kliknout pravým tlačítkem na soubor install.exe na CD, vybrat Vlastnosti, záložku Kompatibilita a zaškrtnout zatržítko Tento program spustit v režimu kompatibility pro Windows 95.

2. Nainstalovat hru, ale při dotazu, zda provést instalaci nové verze DirectX, odznačit políčko pro jeho nainstalování (důležité!).

3. Stáhnout patch z adresy ftp://ftp.westwood.com/pub/ccgold (soubor CCGOLDXPPATCH.ZIP), rozbalit jej a zkopírovat knihovnu thipx32.dll do instalačního adresáře hry (obvykle c:\westwood\c&c95).

4. Ve stejném adresáři kliknout pravým tlačítkem na soubor c&c95.exe a stejně jako vprvním kroku vybrat režim kompatibility pro Windows 95. Dále je nutné zaškrtnout volby Zakázat vizuální motivy a Vypnout rozšířené textové služby pro tento program.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A