Stalo se 31.5. - Alan Wake jako na Steamu

Japonská společnost Bandai oznámila započetí produkce her pro nadcházející next-gen konzoli Nintendo Revolution. Podle zprávy na FujiSankei Business se bude jednat o tituly Gundam, Digimon a .hack (dot hack). Stejnou podporu by mělo poskytnout Namco, jenž se spolu s Bandai spojí v NamcoBandai Holdings a vytvoří tak třetí největší herní společnost v Japonsku.

Finští Remedy spekulují o možnosti distribuce svého titulu Alan Wake pomocí internetové služby podobné systému Steam. Petri Järvilehto, designový vedoucí projektu, se nechal slyšet, že taková možnost existuje ale stále se o ní ve vedení společnosti diskutuje. Pokud Alan Wake přeci jen bude ke stáhnutí z internetu, rozhodně prý nepůjde o jedinou možnost jak hru získat - krabicové verze se tedy také dočkáme.

Velmi zajímavý článek, který rozhodně stojí za přečtení za předpokladu, že vládnete anglickým jazykem, se nalézá zde. V něm hovoří Hideo Kojima o nadcházejících next-gen konzolích a přirovnává je k různým druhům večeří. Použitá analogie je vtipně vysvětlená v článku a při čtení se velmi dobře pobavíte. Co je důležité, a co z rozhovoru vyplývá, je fakt, že Kojima příliš nevěří v ambiciózní Sony PS3.

Nové informace o Duke Nukem Forever naleznete na oficiálních fórech společnosti 3D Realms. Hra bude používat silného engine Meqon pro zpracování fyziky. Setkáme se s 15 typy nepřátel, stejně tak si minimálně jednou zabojujeme s pořádným bossem (Battlelord se vrací). A kdy se DNF konečně objeví? Kdo ví, šeptá se cosi o příští E3.

T72 je gold. Po dlouhých přípravách dovršila hra T72: Balkans on fire svůj vývoj až do gold fáze. CD se hrou už se lisují, manuály tisknou a my si můžeme počkat na přelom června a července, kdy má přijít na pulty obchodů.

Fonix Voice pro Xbox 360. Společnost Microsoft oznámila, že se domluvila se společností Fonix Games na použití jejich technologie Fonix Voice na rozeznávání hlasových příkazů pro Xbox 360 a hry pro tuto konzoli.

Ground Zero opožděno. S politováním jsme přijali oznámení, že se nadějná strategie Ground Zero: Genesis of a New World opozdí proti předpokládanému datu vydání. Snad se tvůrcům podaří dokončit hru i se zpožděním úspěšně.

Pokud rádi čtete BLOGY herních vývojářů či jiných zajímavých osob kolem herního průmyslu, určitě si nenechte ujít "osobní deník (nejen) o videohrách" Honzy Modráka s názvem Play Forever. Z aktuálních postů jmenujme E3 Speciál (nejlepší hry, střípky) a Pravda o herních obchodech.

Download:

T72 - intro
velikost: 10 MB
 
Magicball 2 - demo
velikost: 9 MB
 
Black Hawk Down - video
velikost: 35 MB

Coded Arms - video
velikost: 4 MB
 
Asherons Call 2: Legions - video
velikost: 18 MB

Váš názor Další článek: Galerie: The Roots v obrazech

Témata článku: , , , , , , , , ,