Staňte se legendou, zve nás hraný trailer na sci-fi Destiny

Diskuze čtenářů k článku

Smash!  |  05. 09. 2014 19:26

Perfektní. . fanoušek Halo jsem už několik let, takže s Bungie už mám opravdu letité zkušenosti. Jejich hry mě už od počátku oslovovali především svojí vizáží, osobně si proto myslím, že co se výtvarné tvorby týče, o slově "design" má Bungie jako tvůrce her rozhodně co vyprávět.
Potom co dosud Halo představuje, pokud ne alespoň ve svém specifickém výtvarném pojetí, je docela udivující co ve srovnání s ním Destiny právě teď předvádí. .
Uznávám, že komerční "masáže" mě nikdy zrovna 2x nelákaly. Spousta povyku a reklama, to jde mimo mě, davová psychóza mě fakt nebere.
Ale. . stejně tu je to "ale", protože. . Destiny je pro mě chutná kombinace všeho co mám jako hráč i fanoušek mnoha věcí moc rád, od prvků z Halo, Mass Effectu a jiných RPG her, Různých Sci-Fi a filmů jako Star-Wars, Star-Trek, zkrátka všechno to dobré, všechno co mám rád mě jde zde nabízeno v jednom.
Hrál jsem Betu, takže jen zhodnocuji to, co tahle hra pro začátek ukázala a předvedla, a to jsem logicky neviděl vše. .
Opět, od krásného designu, typického pro Bungie až po různé herní možnosti a překonávání samotných prostorů se mě v této hře líbí téměř vše, každý aspekt. Velikost prostoru je jedna z klíčových věcí která mě na tom všem oslovuje, v Destiny je velké a propracované prostředí, se spoustami různých objektů, překážek, uliček a chodeb, otvorů a schodišť kde můžete celé hodiny bloudit, sbírat předměty, zabíjet nepřátele, potkávat přátele (třeba celé klany) atd. Prostředí je rozděleno do několika planet, - Venuše, - Země, - Měsíc (Není planeta), - Mars a - Reef (Reef by měla být zatím nezveřejněná lokace, resp. to co zbylo z planety Neptun).
Každé z těchto prostředí je nejméně několik desítek kilometrů velké propletené místo, pocit podobný tomu z GTA je tedy na místě.
Navíc každá z těchto obrovských lokací má i své další rozdílné prostředí které vnucují představu úplně jiného světa. Různé jeskyně, opuštěné komplexy, podzemní prostory a pod.

Dále jsou zde spousty různých vozidel a vznášedel se kterými můžete jezdit jako osamocení lovci, jako byli ve středověku rytíři na koních, to je jen hrstka zábavy v celém kusu ledovce, kterým Destiny je.

Vesmírné lodě, které vás dopravují na různé planety můžete měnit také, později má každý hráč svoji vlastní loď, a během hraní se svými přáteli tak můžete vidět hned několik lodí letících na orbitu.

Můžete si upravovat svoji vytvořenou postavu, různé její šaty a zbroj. Můžete vylepšovat i měnit vzhled svých zbraní, barvu, způsob jejich střelby, typ zaměřování atd. Vaše postava je vytvořena dle vaší počáteční volby, která proběhne jen jednou, na začátku hry a je nevratná.
Můžete mít celkem 3 vytvořené, na sebe nezávislé postavy, každou jinou, s vlastním uloženým postupem a zdolaným levelem. Vaše postava je během tvorby odkázána být mužem nebo ženou. . jednou ze tří existujících ras, které ve světě Destiny jsou.
- Člověk, - Awoken (Mimozemská bytost) a - Exo (Cyborg, robot)
Musíte si taktéž vybrat jednu ze tří bojových skupin. Každá skupina představuje jiný talent, jiný strom dovedností a s cela odlišný design.
- Titan (Těžký, obrněný) - Hunter (S kapucí, pláštěm) - Warlock (Mág, kouzelník)
Každá ze tří těchto bojových skupin vás staví do rozdílné herní role, vaše schopnosti jsou rozděleny do 2 až 3 dalších kategorií které vás po dosažení určitého levelu opravňují být jejich nositeli.
Např. - Warlock může být později Voidwalker nebo dále ještě lepší Sunsinger. Takový - Hunter zase může být Gunslinger nebo později Bladedancer. Každá z těchto uvedených kategorií je v podstatě vašim dalším vývojovým XP stromem ze kterého získáváte odlišné dovednosti a další zvláštní pohyby.

Vaši nepřátelé jsou rozděleni rovnou do několika ras, - Fallen (Čtyřrucí piráti) - Hive (Nemrtvá monstra, kolektivní vědomí) - Cabal (Velcí, obrnění, s obřími štíty) a poslední - Vex (Roboti, cestovatelé v čase, kolektivní vědomí).
Mezi těmito rasami panují rozdílné vztahy, někteří mezi sebou vzájemně bojují, jiní ne, jsou zde 4 rasy, záleží proto na dané kombinaci.
Může se vám stát, že narazíte na blížící se hlasitou střelbu, dvě odlišné nepřátelské jednotky, nebo rovnou celé jejich skupiny, které proti sobě horlivě bojují. . je na vašem rozhodnutí zda-li se je pokusíte naučit kázně, nebo je ponecháte jejich vlastní zábavě.
Každá nepřátelská jednotka má XP odpovídající levelu vaší postavy, můžete ale potkat i jednotky s mnohem vyššími levely, které (ne-jen) pro vás, ale i pro celou skupinu hráčů mohou představovat velký "oříšek".
V určitých lokacích se navíc můžete setkat s náhodnými skupinovými událostmi, které se aktivují s cela nahodile (můžete se sice pokusit vyčkávat na předvídatelném místě, ale je zde příliš mnoho ovlivnitelných faktorů) herní doba - čas, počet hráčů v okolí atd. Vše hraje roly.

V Betě jsem trávil několik desítek hodin, na vydání plné verze se proto opravdu těším! Ne-jen, že plná verze hry bude díky Betě přece jen stabilnější, ale hlavně bude ucelená. Vřele doporučuji všem "fajnšmekrům".

 |   |  Odpovědět
Zasílat názory e-mailem: Zasílat názory Můj názor

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |