Staňte se leteckým esem v tahové strategii Sid Meier's Ace Patrol

Část první kampaně je zdarma, zbytek si budete muset dokoupit.

Právě dnes se objevila na App Store nová zajímavá hra: Sid Meier's Ace Patrol. Pokud se v herním světě trochu vyznáte, jméno Sid Meier vám nebude neznámé – jde o tvůrce takových legendárních her, jako je třeba Civilization, Pirates! nebo Alpha Centauri. Meierovo jméno v názvu hry není jen reklamní vějičkou, protože Sid prý hru vymyslel, designoval i se podílel na programování.

A co vlastně Ace Patrol je? V podstatě jde o tahovou strategii s letadly z první světové války. Na mapě složené ze šestiúhelníků volíte manévry svých letadel a snažíte se sestřelit protivníky z oblohy dřív, než se to podaří jim. Vaši piloti sbírají zkušenosti, mezi misemi je můžete učit nové manévry a vylepšovat letadla.

A to je v podstatě vše. Principy jsou jednoduché, ale letecké bitvy dávají dostatek prostoru pro taktiku a hlavně jsou velmi zábavné. Dobře vypadá i grafická stránka hry stavějící na cel-shade stylizaci.

Air Patrol 02.jpgAir Patrol 03.jpg
Air Patrol 04.jpg Air Patrol 05.jpg

Ostatně, přesvědčte se sami. Hra je na App Store ke stažení zdarma. Nabízí tutoriál a část britské kampaně (zbytek je za 0,89 eura). Další kampaně si můžete koupit za 1,79 eura za jednu (v nabídce je ještě americká, francouzská a německá), za 0,89 eura si můžete pořídit esa – reálné letce se speciálními manévry a letadly. A ještě tu jsou vylepšení, díky kterým si instantně můžete vyléčit zraněné letce a podobně.

Zdroj: Polygon

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

včera | | 3 N/A