Staňte se rytíři ve Star Wars: Knights of the Old Republic

Přibližně v polovině roku 2000 oznámily společnosti BioWare a LucasArts spolupráci na projektu s názvem Star Wars: Knights of the Old Republic - historicky první RPG hře z prostředí Hvězdných Válek určenou pro platformu PC a konzole příští generace. Dnes vám o tomto titulu přinášíme podrobnější informace a nechybí ani krásné obrázky!
Staňte se rytíři ve Star Wars: Knights of the Old Republic
Přibližně v polovině roku 2000 oznámily společnosti BioWare a LucasArts spolupráci na projektu s názvem Star Wars: Knights of the Old Republic - historicky první RPG hře z prostředí Hvězdných Válek určenou pro platformu PC a konzole příští generace. Dnes vám o tomto titulu přinášíme podrobnější informace a nechybí ani krásné obrázky!

LucasArts v poslední době zastávají politiku nikoliv vývoje her vlastními silami, nýbrž jakéhosi "zadávání zakázek" těm nejlepším v daném oboru - podle toho, který herní žánr chtějí vytvořit. Prokázali to již u Star Wars: Battlegrounds a nyní to opakují u Star Wars: Knights of the Old Republic (dále jen SWKOR). Anžto se totiž má jednat o pravověrné RPG, zadali jeho vývoj těm nejpovolanějším v oboru RPG, totiž studiu BioWare - kteří za sebou mají hlavně oba díly Baldur's Gate.

Star Wars Knights of the Old RepublicStar Wars Knights of the Old Republic

Star Wars Knights of the Old RepublicStar Wars Knights of the Old Republic

Příběh SWKOR se odehrává nějaká čtyři milénia před dějem prvních Star Wars filmů. Autoři hry vytvářejí pro hru zcela originální zápletku, která s nimi nemá, až na prostředí, téměř nic společného. A o co zde půjde? Hlavní těžiště tohoto příběhu bude spočívat v epickém boji řádu Jedi proti zlovolnému Sithu. Při svých putováních prozkoumáte na osm různých světů - některé známé, ale některé zcela nové (Tatooine, Korriban - sídlo Sithu, Jedi akademii na Dantooine, domov Wookiů - Kashyyyk). Hlavním dopravním prostředkem vám pak bude vesmírná loď v mnoha ohledech připomínající Millenium Falcon zovoucí se "Ebon Hawk". Ta bude jakousi vaší operační základnou po celou dobu hraní.

"Hra Star Wars Knights of the Old Republic je určena pro dvě dynamické platformy - Xbox a PC, které jsou obě dokonale vhodné pro nesmírně podmanivý a vysoce akční zážitek, který tato hra nabídne. Jako obvykle je cílem LucasArts rozeznat tu nejlepší platformu pro danou hru. V tomto případě je PC ideálním zázemím zejména díky obrovským zkušenostem, kterými BioWare vládne v oblasti RPG žánru, zatímco Xbox poskytuje obrovskou příležitost pro LucasArts, aby se etablovala jako jedna z hlavních společností dodávajících pro tuto platformu RPG tituly." - Simon Jeffery, prezident LucasArts

SWKOR vás postaví do čela skupinky dobrodruhů a dá vám možnost vytvořit si svou postavu z jedné ze tří dostupných ras a šesti různých tříd (zlosyn, zvěd, voják, lovec pokladů, Ochránce Jedi). Zbytek vaší party (max. dvě postavy) se může skládat ze všeho možného, od přerostlých chlupatých Wookiů až po umělé droidy. Boj bude veden v reálném čase (s možností pauzování), čímž se bude hodně podobat například Baldur's Gate nebo ještě lépe chystanému Dungeon Siege - právě v něm bych viděl se SWKOR mnoho podobností. Pocítíme zde také vliv konzolových her, totiž tzv. minihry. Tedy například poté, co dokončíte nějaký důležitý úkol, neobjeví se videosekvence, jak jsme obvykle zvyklí, ale hra vás posadí kupříkladu do otočného děla a vy budete pár desítek sekund sestřelovat imperiální stíhače. Může jít o příjemné zpestření, ale také by tím mohla hra částečně utrpět - doufejme, že se s tím BioWare vypořádají s elegancí sobě vlastní. Samozřejmostí bude množství NPC postav a předmětů. Zatím není úplně vyjasněné "postavení" Síly, temné a světlé strany. Jisté je, že NPC postavy budou na vaše "vyznání" reagovat různě.

Star Wars Knights of the Old RepublicStar Wars Knights of the Old Republic

Star Wars Knights of the Old RepublicStar Wars Knights of the Old Republic

Technické zpracování se ponese v duchu doby - bude tedy zcela trojrozměrné, viděné z pohledu třetí osoby. Engine SWKOR bude využívat nejnovějších technologií, tedy skoro nejnovějších - je optimalizován pro GeForce 3. Postavy budou oplývat nejen detailními animacemi pohybů těla, ale také obličeje, mimiky a dokonce nebude chybět ani synchronizace pohybu rtů a řeči.

Obrovské vesmírné bitvy ale i souboje menšího měřítka, muže proti muži, exotické lokace, dechberoucí grafika a úžasný hudební doprovod - to je jen málo z toho, na co se ve Star Wars Knights of the Old Republic můžete těšit.

Vydání hry se chystá na konec tohoto roku.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zah…

Občas to vyjde tak, že na hry po vánočních nákupech už prostě nezbude žádný zlaťák. Jak tedy trávit dlouhé zimní večery, když už máte všechno dohrané? Vybrali jsme pár kousků, za které nemusíte dát ani korunu, a i tak se budete královsky bavit.

včera | | 19 N/A
Nejlepší hry pro Playstation 4: deset tipů, které zaručeně dobře zabaví

Nejlepší hry pro Playstation 4: deset …

Letos se pro Playstation urodila spousta herních pecek, v našem vánočním rádci proto z většiny najdete exkluzivní tituly. Nezapomněli jsme ale ani na multiplatformní hry.

30.  11.  2017 |
Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a World in Conflict zcela zdarma

Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a Wo…

Nadílka od Ubisoftu bude v podobě her, které určitě moc dobře znáte. Těšíte se?

5.  12.  2017 | | 2 N/A
Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

6.  12.  2017 | | 21 N/A
7 tipů na nejbrutálnější hry historie, co vám zaručeně spraví chuť

7 tipů na nejbrutálnější hry historie,…

Je libo násilí a hektolitry krve? I to se občas šikne. Pojďte se tedy s námi podívat na ty nejbrutálnější hry, které spatřily světlo světa.

4.  12.  2017 | | 3 N/A
Vybrali jsme nejlepší herní notebooky pod stromeček, zahraje si každý

Vybrali jsme nejlepší herní notebooky …

Pořádný herní notebook seženete za 25 tisíc. Vybrali jsme však i levnější stroje s nutnými kompromisy, nebo naopak děla s cenou ke sta tisícům

9.  12.  2017 | | 11 N/A
Herní agenda: pochmurný listopad plný božích her

Herní agenda: pochmurný listopad plný …

Konec roku se blíží a hráčská komunita se stále těší z nových AAA titulů. Ne v každém případě to ale vyjde a v minulém měsíci jsme zaznamenali pár průšvihů, které se dostaly i mimo herní svět. Nebudeme ale listopad brát tak negativně. Přece jenom se v něm objevilo pár světlých chvil, které byste rozhodně neměli minout.

2.  12.  2017 |
Xbox One vs Xbox One X: grafický pokrok nebo bláboly? (galerie)

Xbox One vs Xbox One X: grafický pokro…

Xbox One X vyšlo nedávno a mezi vylepšeními jasně dominuje grafika. Rozhodli jsme se, že několik her detailně porovnáme v galerii.

29.  11.  2017 | | 30 N/A