Staňte se rytíři ve Star Wars: Knights of the Old Republic

Přibližně v polovině roku 2000 oznámily společnosti BioWare a LucasArts spolupráci na projektu s názvem Star Wars: Knights of the Old Republic - historicky první RPG hře z prostředí Hvězdných Válek určenou pro platformu PC a konzole příští generace. Dnes vám o tomto titulu přinášíme podrobnější informace a nechybí ani krásné obrázky!
Staňte se rytíři ve Star Wars: Knights of the Old Republic
Přibližně v polovině roku 2000 oznámily společnosti BioWare a LucasArts spolupráci na projektu s názvem Star Wars: Knights of the Old Republic - historicky první RPG hře z prostředí Hvězdných Válek určenou pro platformu PC a konzole příští generace. Dnes vám o tomto titulu přinášíme podrobnější informace a nechybí ani krásné obrázky!

LucasArts v poslední době zastávají politiku nikoliv vývoje her vlastními silami, nýbrž jakéhosi "zadávání zakázek" těm nejlepším v daném oboru - podle toho, který herní žánr chtějí vytvořit. Prokázali to již u Star Wars: Battlegrounds a nyní to opakují u Star Wars: Knights of the Old Republic (dále jen SWKOR). Anžto se totiž má jednat o pravověrné RPG, zadali jeho vývoj těm nejpovolanějším v oboru RPG, totiž studiu BioWare - kteří za sebou mají hlavně oba díly Baldur's Gate.

Star Wars Knights of the Old RepublicStar Wars Knights of the Old Republic

Star Wars Knights of the Old RepublicStar Wars Knights of the Old Republic

Příběh SWKOR se odehrává nějaká čtyři milénia před dějem prvních Star Wars filmů. Autoři hry vytvářejí pro hru zcela originální zápletku, která s nimi nemá, až na prostředí, téměř nic společného. A o co zde půjde? Hlavní těžiště tohoto příběhu bude spočívat v epickém boji řádu Jedi proti zlovolnému Sithu. Při svých putováních prozkoumáte na osm různých světů - některé známé, ale některé zcela nové (Tatooine, Korriban - sídlo Sithu, Jedi akademii na Dantooine, domov Wookiů - Kashyyyk). Hlavním dopravním prostředkem vám pak bude vesmírná loď v mnoha ohledech připomínající Millenium Falcon zovoucí se "Ebon Hawk". Ta bude jakousi vaší operační základnou po celou dobu hraní.

"Hra Star Wars Knights of the Old Republic je určena pro dvě dynamické platformy - Xbox a PC, které jsou obě dokonale vhodné pro nesmírně podmanivý a vysoce akční zážitek, který tato hra nabídne. Jako obvykle je cílem LucasArts rozeznat tu nejlepší platformu pro danou hru. V tomto případě je PC ideálním zázemím zejména díky obrovským zkušenostem, kterými BioWare vládne v oblasti RPG žánru, zatímco Xbox poskytuje obrovskou příležitost pro LucasArts, aby se etablovala jako jedna z hlavních společností dodávajících pro tuto platformu RPG tituly." - Simon Jeffery, prezident LucasArts

SWKOR vás postaví do čela skupinky dobrodruhů a dá vám možnost vytvořit si svou postavu z jedné ze tří dostupných ras a šesti různých tříd (zlosyn, zvěd, voják, lovec pokladů, Ochránce Jedi). Zbytek vaší party (max. dvě postavy) se může skládat ze všeho možného, od přerostlých chlupatých Wookiů až po umělé droidy. Boj bude veden v reálném čase (s možností pauzování), čímž se bude hodně podobat například Baldur's Gate nebo ještě lépe chystanému Dungeon Siege - právě v něm bych viděl se SWKOR mnoho podobností. Pocítíme zde také vliv konzolových her, totiž tzv. minihry. Tedy například poté, co dokončíte nějaký důležitý úkol, neobjeví se videosekvence, jak jsme obvykle zvyklí, ale hra vás posadí kupříkladu do otočného děla a vy budete pár desítek sekund sestřelovat imperiální stíhače. Může jít o příjemné zpestření, ale také by tím mohla hra částečně utrpět - doufejme, že se s tím BioWare vypořádají s elegancí sobě vlastní. Samozřejmostí bude množství NPC postav a předmětů. Zatím není úplně vyjasněné "postavení" Síly, temné a světlé strany. Jisté je, že NPC postavy budou na vaše "vyznání" reagovat různě.

Star Wars Knights of the Old RepublicStar Wars Knights of the Old Republic

Star Wars Knights of the Old RepublicStar Wars Knights of the Old Republic

Technické zpracování se ponese v duchu doby - bude tedy zcela trojrozměrné, viděné z pohledu třetí osoby. Engine SWKOR bude využívat nejnovějších technologií, tedy skoro nejnovějších - je optimalizován pro GeForce 3. Postavy budou oplývat nejen detailními animacemi pohybů těla, ale také obličeje, mimiky a dokonce nebude chybět ani synchronizace pohybu rtů a řeči.

Obrovské vesmírné bitvy ale i souboje menšího měřítka, muže proti muži, exotické lokace, dechberoucí grafika a úžasný hudební doprovod - to je jen málo z toho, na co se ve Star Wars Knights of the Old Republic můžete těšit.

Vydání hry se chystá na konec tohoto roku.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

10 tipů, jak se stát hrdinou v Kingdom Come: Deliverance

10 tipů, jak se stát hrdinou v Kingdom…

České RPG Kingdom Come: Deliverance je zejména z hlediska zvládnutí mechanismů velmi náročnou hrou. Pokud jste hru ještě nepřeprali, možná vám pomohou naše tipy.

8.  3.  2018 | | 17 N/A
LEGENDY: Před 25 lety přišel DOOM a ukázal střílečkám jasný směr

LEGENDY: Před 25 lety přišel DOOM a uk…

Hra DOOM vznikla v roce 1993 a byla to první plnohodnotná 3D střílečka s omezeným třetím rozměrem • Šlo o největší vizuální skok, který se v herním průmyslu kdy povedl • Ze hry se postupně odvodila celá nová kategorie počítačových her.

14.  3.  2018 | | 29 N/A
Playstation 5: datum vydání, výkon a vše, co víme o příští herní konzoli

Playstation 5: datum vydání, výkon a v…

Playstation 5 ještě možná neukázal ani palec u nohy, to ale neznamená, že o nim nic nevíme. Pojďme se podívat na to, co je známo.

včera | | 59 N/A
Burnout Paradise Remastered: zahraj tu naši (recenze)

Burnout Paradise Remastered: zahraj tu…

Pro někoho dosud nepřekonaný, pro jiné revoluční a adrenalinový. Burnout se vrací a my žhavíme motory.

17.  3.  2018 | | 7 N/A
Spekulace: K vývojářům třetí strany už míří dev kity konzole PS5

Spekulace: K vývojářům třetí strany už…

Spekulace o nadcházející konzoli PS5 se opět začínají rojit. Kdy se ji dočkáme?

8.  3.  2018 | | 10 N/A
8 tipů na karetní hry, které kralují svému žánru

8 tipů na karetní hry, které kralují s…

Když se řekne karetní hra, většině lidí se vybaví klasické hry se skutečnými kartami. V digitálním světě ale má tento žánr už také docela početné zastoupení. Pojďme se podívat na ty, které nesmí chybět žádnému milovníkovi karet.

12.  3.  2018 | | 1 N/A
Strategie z alternativní historie Iron Harvest v nových záběrech

Strategie z alternativní historie Iron…

Máte rádi druhou světovou, a přesto byste rádi příchuť mechů? Iron Harvest vám to umožní.

12.  3.  2018 | | 2 N/A
Shadow of the Tomb Raider oficiálně, odhalení se dočkáme v dubnu

Shadow of the Tomb Raider oficiálně, o…

Po včerejším slibu to tu máme oficiálně. Nový Tomb Raider míří na trh a zahrajeme si už v září.

15.  3.  2018 | | 7 N/A