Star Merc – pilot vesmírného korábu je tu!

Už dlouhou dobu jsme na Doupěti neměli mezi plnými hrami žádný simulátor nebo alespoň něco, co by jej, byť jen vzdáleně, připomínalo. Dnes potěším všechny, kteří na něco takového čekali - usednete do rychlého letadla a budete brázdit kosmický prostor a mezi tím jej budete plenit od vašich nepřátel a vesmírných pirátů, kteří proti vám nemají nejmenší šanci.
Star Merc – pilot vesmírného korábu je tu!
Vesmírných simulátorů je v dnešní době poskromnu a pokud se už nějaký najde, není určitě zdarma. Já jsem jeden objevil a je celkem i hratelný a zábavný. Není to sice nějaký hit, ale určitě stojí za to si ji zahrát.

Hra Star Merc je spíše akčního ražení, ale jisté prvky simulace jsou v ní zastoupeny – ocitnete se v roli pilota kosmické lodi, tedy spíše takové malé vesmírné stíhačky a na svých toulkách kosmem se utkáváte s vašimi protivníky, kteří vás určitě nikdy nenechají spát a vždy, když na nějaké narazíte, budou se vás snažit sestřelit a jakýmkoli jiným způsobem zničit. Vy se však určitě nedáte - na pomoc tu máte dvojici velmi účinných kulometů (laserometů?).

Hned po začátku hry se ocitáte ve volném prostoru. Zde se ještě vaši nepřátelé nevyskytují a tak se přepnete na kosmickou mapu, kde máte vyznačeny oblasti, kde se vyskytují vaši nepřátelé. Spolu s tím tam také máte popis toho, jak moc jsou vaši nepřátelé silní, kolik jich tam vůbec je apod. Vy kliknete myší na oblast, do které se chcete vydat a vaše cesta začíná – stisknete tlačítko JUMP – a budete přeneseni červí dírou do vámi zvolené oblasti. V červí díře musíte být nadmíru opatrní, protože neudržíte-li se v jejím středu, budete přeneseni úplně do jiné oblasti, než jste chtěli. A tady na vás mohou čekat nepřátelé, kteří budou mnohokrát silnější a bude jich o mnoho více a vy nebudete mít velkou šanci na přežití.

Všechny přístroje skoro v normálu, na radaru dva nepřátelé, kteří brzy půjdou k zemi.Mapa, kde si vybíráte cíl vaší trasy. Dole v rámečku informace o nepřátelích, palivu apod.

Herní obrazovka je ve stylu palubní desky vaší lodi a máte na ní různé monitory, které vám ukazují informace o stavu vaší lodi, kolik máte paliva, jak jsou na tom vaše štíty. Důležitý je rovněž radar – ten monitoruje celou oblast a zobrazuje vám polohu vašich nepřátel, což je velice důležité.

Hra končí v okamžiku, kdy už nemáte žádné štíty, nebo palivo. Efektní je rovněž okamžik, kdy vás sestřelí a vaše kabina vybouchne a vyšlehne plamen. To se mi moc líbilo :-).

U této hry se nebudete zaručeně nudit, a pokud pochopíte její princip, což mi zpočátku dělalo potíže, najdete skvělou zábavu, s níž si budete krátit dlouhé zimní večery. Hra má necelých 500 kb a stáhnout si ji můžete z Doupěte nebo si ji nechat vypálit na VypalCD.

Průlet červí dírou, všechny přístroje zde vypovědí poslušnost.Právě na mě útočí nepřátelský letoun, kterému moc velké šance na život nedávám…

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

včera | | 3 N/A