Star Trek Voyager: Elite Force

„Date… zjisti naši pozici a rozsah škod Voyageru“… „Delta Kvadrant, 70 000 světelných let od planety Země, poškození je nulové“. Takhle nějak by mohla začínat nová epizoda kultovního televizního seriálu Star Trek-takhle nějak ovšem bude začínat připravovaný herní skvost z dílny Raven Software.
Star Trek Voyager: Elite Force
Pokud jste nadšenci jejího televizního bratříčka, budete mít dobrý důvod odebrat se alespoň na chvilku od přijímačů a zkusit využít nesčetných vědomostí této ságy přímo na vašich monitorech. Přece, kdo z nás aspoň jednou nezatoužil po tom, vžít se do role kapitánky Janewayové a převzít zodpovědnost za velení celé posádky Voyageru. Nyní se nám tato možnost nabídne v celé své kráse, a nezbude nám nic jiného, než-li se dostat ze svízelné šlamastiky i za cenu našeho holého, počítačového života. Tentokrát zavítáme při toulkách vesmírnou krajinou do již zmiňovaného Delta Kvadrantu, kde se o naši pozornost postará více než neobvyklé seskupení lodí. Po chvilce úvah se rozhodneme probádat vesmírný „parking“, ale dříve, než za něj stačíme zaplatit, uvízneme ve spleti těchto korábu, bez nároků na zpáteční tiket. Prostě a jednoduše se staneme svědky záhady, jež drží všechna vesmírná plavidla pohromadě, bezmocné a v moci silového působení, jehož zdroj může být právě na jednom z nich. V takovýchto, zdánlivě neřešitelných situacích není Catherine Janewayová a její posádka poprvé…na popud podplukovníka Tuvoka tedy pošle speciálně vycvičený tým do dobrodružství, jehož svědkem se stanete i vy-člen elitní jednotky pod pracovním názvem Hazard Team.

Ať už muž, či žena, budete se muset vypořádat s nebezpečím okolních ras, s jejími zvyklostmi a poněkud odlišným chováním. Samozřejmě ne vždy to jde po dobrém, a tak si vyzkoušíte širokou paletu bojového arsenálu. Nebojte, je na to dostatek prostoru…8 misí s jednotlivými podlevely nás bez krve nenechá. Ale pokud si myslíte, že se obejdete bez notné dávky inteligenčního kvocientu, tak jste docela na omylu. K zdárnému vyřešení těchto spletenců Vám nepostačí jen zbrojní pas a otupělost k boji, avšak sem tam se ocitnete také v situaci, kdy bude celkem marné používat hrubou sílu. Postaví – li se před Vás logický úkol, bude zapotřebí i Vaše šedá kůra mozková, což by tuto hru mohlo řadit kamsi mezi hry jako je Half-Life a jim podobné (ovšem taky nemusí-ještě dost brzo nato, abychom ji s těmito skvosty srovnávali). Celkové hratelnosti a interaktivnosti přispěje také možnost procházet se po Voyageru a jeho částech stejně tak, jako to dělají hrdinové televizní předlohy. Želízkem v ohni bude např. palubní kabina, zbrojní sklad nebo lékařské centrum, kam se bude možno teleportovat vždy, když se ocitneme ve zdravotních nesnázích.

Pokud jsem se ještě nezmiňoval o technické stránce věci…ta by měla být více než bezchybná. Tvůrci vynaložili nemalé finance na licenci enginu Quake III Arena, o němž nelze než prohlásit, že dnes nemá konkurenci. Co se týče hudby, ta bude dalším bonbónkem této first person akce: původní melodie Paramount Pictures přispějí jak věrohodnosti, tak i celkovému prožitku prostředí Star Treku.

Tak nevím jakými superlativy bych měl ještě tento projekt ověnčit, ale jedno je jasné. Spojení mimořádně kvalitní technologie s komerčně velmi úspěšným seriálem by mělo přitáhnout a hlavně pobavit obrovskou masu potenciálních hráčů. Doufám jen, že ne pouze přitáhnout jako velká, černá „komerční“ díra

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Playstation má speciální nabídku na Černý pátek, konzole i hry s velkou slevou

Playstation má speciální nabídku na Če…

Sony oznamuje, že v právě probíhající akci Black Friday nabízí ještě atraktivnější cenové podmínky svých produktů.

21.  11.  2017 |
Hrajeme Star Wars Battlefront II: hvězdné války ve 4K

Hrajeme Star Wars Battlefront II: hvěz…

Zapli jsme Xbox One X a rozhodli se vyzkoušet, jak vypadají Hvězdné Války ve 4K. A víte co? Vypadá to parádně!

15.  11.  2017 | | 6 N/A