Star Trek Voyager: Elite Force

„Date… zjisti naši pozici a rozsah škod Voyageru“… „Delta Kvadrant, 70 000 světelných let od planety Země, poškození je nulové“. Takhle nějak by mohla začínat nová epizoda kultovního televizního seriálu Star Trek-takhle nějak ovšem bude začínat připravovaný herní skvost z dílny Raven Software.
Star Trek Voyager: Elite Force
Pokud jste nadšenci jejího televizního bratříčka, budete mít dobrý důvod odebrat se alespoň na chvilku od přijímačů a zkusit využít nesčetných vědomostí této ságy přímo na vašich monitorech. Přece, kdo z nás aspoň jednou nezatoužil po tom, vžít se do role kapitánky Janewayové a převzít zodpovědnost za velení celé posádky Voyageru. Nyní se nám tato možnost nabídne v celé své kráse, a nezbude nám nic jiného, než-li se dostat ze svízelné šlamastiky i za cenu našeho holého, počítačového života. Tentokrát zavítáme při toulkách vesmírnou krajinou do již zmiňovaného Delta Kvadrantu, kde se o naši pozornost postará více než neobvyklé seskupení lodí. Po chvilce úvah se rozhodneme probádat vesmírný „parking“, ale dříve, než za něj stačíme zaplatit, uvízneme ve spleti těchto korábu, bez nároků na zpáteční tiket. Prostě a jednoduše se staneme svědky záhady, jež drží všechna vesmírná plavidla pohromadě, bezmocné a v moci silového působení, jehož zdroj může být právě na jednom z nich. V takovýchto, zdánlivě neřešitelných situacích není Catherine Janewayová a její posádka poprvé…na popud podplukovníka Tuvoka tedy pošle speciálně vycvičený tým do dobrodružství, jehož svědkem se stanete i vy-člen elitní jednotky pod pracovním názvem Hazard Team.

Ať už muž, či žena, budete se muset vypořádat s nebezpečím okolních ras, s jejími zvyklostmi a poněkud odlišným chováním. Samozřejmě ne vždy to jde po dobrém, a tak si vyzkoušíte širokou paletu bojového arsenálu. Nebojte, je na to dostatek prostoru…8 misí s jednotlivými podlevely nás bez krve nenechá. Ale pokud si myslíte, že se obejdete bez notné dávky inteligenčního kvocientu, tak jste docela na omylu. K zdárnému vyřešení těchto spletenců Vám nepostačí jen zbrojní pas a otupělost k boji, avšak sem tam se ocitnete také v situaci, kdy bude celkem marné používat hrubou sílu. Postaví – li se před Vás logický úkol, bude zapotřebí i Vaše šedá kůra mozková, což by tuto hru mohlo řadit kamsi mezi hry jako je Half-Life a jim podobné (ovšem taky nemusí-ještě dost brzo nato, abychom ji s těmito skvosty srovnávali). Celkové hratelnosti a interaktivnosti přispěje také možnost procházet se po Voyageru a jeho částech stejně tak, jako to dělají hrdinové televizní předlohy. Želízkem v ohni bude např. palubní kabina, zbrojní sklad nebo lékařské centrum, kam se bude možno teleportovat vždy, když se ocitneme ve zdravotních nesnázích.

Pokud jsem se ještě nezmiňoval o technické stránce věci…ta by měla být více než bezchybná. Tvůrci vynaložili nemalé finance na licenci enginu Quake III Arena, o němž nelze než prohlásit, že dnes nemá konkurenci. Co se týče hudby, ta bude dalším bonbónkem této first person akce: původní melodie Paramount Pictures přispějí jak věrohodnosti, tak i celkovému prožitku prostředí Star Treku.

Tak nevím jakými superlativy bych měl ještě tento projekt ověnčit, ale jedno je jasné. Spojení mimořádně kvalitní technologie s komerčně velmi úspěšným seriálem by mělo přitáhnout a hlavně pobavit obrovskou masu potenciálních hráčů. Doufám jen, že ne pouze přitáhnout jako velká, černá „komerční“ díra

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 120 N/A
Kingdom Come: Deliverance je úžasná česká hra, se kterou prožijete středověk

Kingdom Come: Deliverance je úžasná če…

Kingdom Come: Deliverance je nejočekávanější hrou roku 2018. Hra se středověkým námětem čerpá z české historie a slibuje doposud nevídaný herní zážitek založený na tvrdé realitě a precizním zpracování.

5.  2.  2018 | | 75 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

11.  2.  2018 | | 12 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

8.  2.  2018 | | 17 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Jak Kingdom Come redefinuje pojetí soubojů z pohledu první osoby

Jak Kingdom Come redefinuje pojetí sou…

Souboje z pohledu první osoby byly vždy kamenem úrazu mnoha her. Warhorse má na to svůj vlastní přístup.

6.  2.  2018 | | 3 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A