Star Trek Voyager: Elite Force

„Date… zjisti naši pozici a rozsah škod Voyageru“… „Delta Kvadrant, 70 000 světelných let od planety Země, poškození je nulové“. Takhle nějak by mohla začínat nová epizoda kultovního televizního seriálu Star Trek-takhle nějak ovšem bude začínat připravovaný herní skvost z dílny Raven Software.
Star Trek Voyager: Elite Force
Pokud jste nadšenci jejího televizního bratříčka, budete mít dobrý důvod odebrat se alespoň na chvilku od přijímačů a zkusit využít nesčetných vědomostí této ságy přímo na vašich monitorech. Přece, kdo z nás aspoň jednou nezatoužil po tom, vžít se do role kapitánky Janewayové a převzít zodpovědnost za velení celé posádky Voyageru. Nyní se nám tato možnost nabídne v celé své kráse, a nezbude nám nic jiného, než-li se dostat ze svízelné šlamastiky i za cenu našeho holého, počítačového života. Tentokrát zavítáme při toulkách vesmírnou krajinou do již zmiňovaného Delta Kvadrantu, kde se o naši pozornost postará více než neobvyklé seskupení lodí. Po chvilce úvah se rozhodneme probádat vesmírný „parking“, ale dříve, než za něj stačíme zaplatit, uvízneme ve spleti těchto korábu, bez nároků na zpáteční tiket. Prostě a jednoduše se staneme svědky záhady, jež drží všechna vesmírná plavidla pohromadě, bezmocné a v moci silového působení, jehož zdroj může být právě na jednom z nich. V takovýchto, zdánlivě neřešitelných situacích není Catherine Janewayová a její posádka poprvé…na popud podplukovníka Tuvoka tedy pošle speciálně vycvičený tým do dobrodružství, jehož svědkem se stanete i vy-člen elitní jednotky pod pracovním názvem Hazard Team.

Ať už muž, či žena, budete se muset vypořádat s nebezpečím okolních ras, s jejími zvyklostmi a poněkud odlišným chováním. Samozřejmě ne vždy to jde po dobrém, a tak si vyzkoušíte širokou paletu bojového arsenálu. Nebojte, je na to dostatek prostoru…8 misí s jednotlivými podlevely nás bez krve nenechá. Ale pokud si myslíte, že se obejdete bez notné dávky inteligenčního kvocientu, tak jste docela na omylu. K zdárnému vyřešení těchto spletenců Vám nepostačí jen zbrojní pas a otupělost k boji, avšak sem tam se ocitnete také v situaci, kdy bude celkem marné používat hrubou sílu. Postaví – li se před Vás logický úkol, bude zapotřebí i Vaše šedá kůra mozková, což by tuto hru mohlo řadit kamsi mezi hry jako je Half-Life a jim podobné (ovšem taky nemusí-ještě dost brzo nato, abychom ji s těmito skvosty srovnávali). Celkové hratelnosti a interaktivnosti přispěje také možnost procházet se po Voyageru a jeho částech stejně tak, jako to dělají hrdinové televizní předlohy. Želízkem v ohni bude např. palubní kabina, zbrojní sklad nebo lékařské centrum, kam se bude možno teleportovat vždy, když se ocitneme ve zdravotních nesnázích.

Pokud jsem se ještě nezmiňoval o technické stránce věci…ta by měla být více než bezchybná. Tvůrci vynaložili nemalé finance na licenci enginu Quake III Arena, o němž nelze než prohlásit, že dnes nemá konkurenci. Co se týče hudby, ta bude dalším bonbónkem této first person akce: původní melodie Paramount Pictures přispějí jak věrohodnosti, tak i celkovému prožitku prostředí Star Treku.

Tak nevím jakými superlativy bych měl ještě tento projekt ověnčit, ale jedno je jasné. Spojení mimořádně kvalitní technologie s komerčně velmi úspěšným seriálem by mělo přitáhnout a hlavně pobavit obrovskou masu potenciálních hráčů. Doufám jen, že ne pouze přitáhnout jako velká, černá „komerční“ díra


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hráli jsme Valheim: návykovější než plenění

Hráli jsme Valheim: návykovější než plenění

Valheim vzal herní svět útokem. Na první pohled běžná hra o přežití má již miliony prodaných kopií a každým dnem se její popularita zvyšuje. Opravdu stojí za to?

28.  2.  2021 | |6 N/A
Vojtěch Matušinský
SurvivalDojmy
Sony zavře své nejstarší herní studio. Dělalo hry, které západ nechtěl

Sony zavře své nejstarší herní studio. Dělalo hry,…

Autoři Gravity Rushe, Knacku, Shadow of the Colossus nebo hry The Last Guardian končí.

26.  2.  2021 | |9 N/A
Lukáš Václavík
PlayStationSony
Blizzard oznámil předělávku Diablo 2: Resurrected na PC a konzole

Blizzard oznámil předělávku Diablo 2: Resurrected …

Diablo 4 není jediná hra z tohoto univerza, která k nám dorazí.

20.  2.  2021 | |17 N/A
Michal Maliarov
RemasterDiablo 2
Hry zadarmo nebo se slevou: akce na indie hry a Sunless Sea zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na indie hry a Su…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

26.  2.  2021 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Valheim přeskočil hranici 500 tisíc aktivních hráčů a překonal Dotu 2

Valheim přeskočil hranici 500 tisíc aktivních hráč…

Nejnovější vikingská survival hra boří rekordy na celé čáře.

22.  2.  2021 | |1 N/A
Michal Maliarov
SteamByznys
Role Nathana Drakea byla podle Toma Hollanda chyba

Role Nathana Drakea byla podle Toma Hollanda chyba

Tom Holland není s Uncharted filmem příliš spokojený.

3.  3.  2021 | |2 N/A
Martin Havel
UnchartedFilm
Diablo 4 hlásí návrat kultovní třídy Rogue prostřednictvím traileru

Diablo 4 hlásí návrat kultovní třídy Rogue prostře…

Rogue se vrací.

20.  2.  2021 | |2 N/A
Michal Maliarov
DiabloVideo
Legend of Zelda slaví 35. výročí: jak si v průběhu let vedl další velký hit?

Legend of Zelda slaví 35. výročí: jak si v průběhu…

Hry a konzole od Nintenda v letošním roce slaví hned několik významných výročí a první z nich je série Legend of Zelda.

21.  2.  2021 |
Martin Nahodil
TémaNintendo