Star Trek Voyager: Elite Force

„Date… zjisti naši pozici a rozsah škod Voyageru“… „Delta Kvadrant, 70 000 světelných let od planety Země, poškození je nulové“. Takhle nějak by mohla začínat nová epizoda kultovního televizního seriálu Star Trek-takhle nějak ovšem bude začínat připravovaný herní skvost z dílny Raven Software.
Star Trek Voyager: Elite Force
Pokud jste nadšenci jejího televizního bratříčka, budete mít dobrý důvod odebrat se alespoň na chvilku od přijímačů a zkusit využít nesčetných vědomostí této ságy přímo na vašich monitorech. Přece, kdo z nás aspoň jednou nezatoužil po tom, vžít se do role kapitánky Janewayové a převzít zodpovědnost za velení celé posádky Voyageru. Nyní se nám tato možnost nabídne v celé své kráse, a nezbude nám nic jiného, než-li se dostat ze svízelné šlamastiky i za cenu našeho holého, počítačového života. Tentokrát zavítáme při toulkách vesmírnou krajinou do již zmiňovaného Delta Kvadrantu, kde se o naši pozornost postará více než neobvyklé seskupení lodí. Po chvilce úvah se rozhodneme probádat vesmírný „parking“, ale dříve, než za něj stačíme zaplatit, uvízneme ve spleti těchto korábu, bez nároků na zpáteční tiket. Prostě a jednoduše se staneme svědky záhady, jež drží všechna vesmírná plavidla pohromadě, bezmocné a v moci silového působení, jehož zdroj může být právě na jednom z nich. V takovýchto, zdánlivě neřešitelných situacích není Catherine Janewayová a její posádka poprvé…na popud podplukovníka Tuvoka tedy pošle speciálně vycvičený tým do dobrodružství, jehož svědkem se stanete i vy-člen elitní jednotky pod pracovním názvem Hazard Team.

Ať už muž, či žena, budete se muset vypořádat s nebezpečím okolních ras, s jejími zvyklostmi a poněkud odlišným chováním. Samozřejmě ne vždy to jde po dobrém, a tak si vyzkoušíte širokou paletu bojového arsenálu. Nebojte, je na to dostatek prostoru…8 misí s jednotlivými podlevely nás bez krve nenechá. Ale pokud si myslíte, že se obejdete bez notné dávky inteligenčního kvocientu, tak jste docela na omylu. K zdárnému vyřešení těchto spletenců Vám nepostačí jen zbrojní pas a otupělost k boji, avšak sem tam se ocitnete také v situaci, kdy bude celkem marné používat hrubou sílu. Postaví – li se před Vás logický úkol, bude zapotřebí i Vaše šedá kůra mozková, což by tuto hru mohlo řadit kamsi mezi hry jako je Half-Life a jim podobné (ovšem taky nemusí-ještě dost brzo nato, abychom ji s těmito skvosty srovnávali). Celkové hratelnosti a interaktivnosti přispěje také možnost procházet se po Voyageru a jeho částech stejně tak, jako to dělají hrdinové televizní předlohy. Želízkem v ohni bude např. palubní kabina, zbrojní sklad nebo lékařské centrum, kam se bude možno teleportovat vždy, když se ocitneme ve zdravotních nesnázích.

Pokud jsem se ještě nezmiňoval o technické stránce věci…ta by měla být více než bezchybná. Tvůrci vynaložili nemalé finance na licenci enginu Quake III Arena, o němž nelze než prohlásit, že dnes nemá konkurenci. Co se týče hudby, ta bude dalším bonbónkem této first person akce: původní melodie Paramount Pictures přispějí jak věrohodnosti, tak i celkovému prožitku prostředí Star Treku.

Tak nevím jakými superlativy bych měl ještě tento projekt ověnčit, ale jedno je jasné. Spojení mimořádně kvalitní technologie s komerčně velmi úspěšným seriálem by mělo přitáhnout a hlavně pobavit obrovskou masu potenciálních hráčů. Doufám jen, že ne pouze přitáhnout jako velká, černá „komerční“ díra

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

17.  6.  2018 | | 2 N/A
V God of War je tajemství, které ještě nikdo neobjevil, tvrdí studio

V God of War je tajemství, které ještě…

Podle kreativního ředitele studia Santa Monica, Coryho Barloga, je v God of War stále ještě ukryté něco, co zatím nikdo z více než pěti milionů hráčů na světě neodhalil.

4.  6.  2018 | | 6 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

17.  6.  2018 | | 1 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Battlefield V se chlubí novým trailerem a slibuje režim Battle Royale

Battlefield V se chlubí novým trailere…

9.  6.  2018 | | 2 N/A
Skvělá akční parodie Totally Accurate Battlegrounds dočasně zdarma

Skvělá akční parodie Totally Accurate …

Je to free, tak proč to nezkusit.

7.  6.  2018 |
Agony: přehnaně odporné (recenze)

Agony: přehnaně odporné (recenze)

Kdo ví, třeba každý z nás jednou skončí v pekle. A pokud to tam vypadá jako v Agony, rozhodně se nemáme na co těšit.

7.  6.  2018 | | 3 N/A
E3 2018: drby a klepy aneb co čekat na největším herním veletrhu

E3 2018: drby a klepy aneb co čekat na…

Letošní E3 bude velké. A bude stát za to.

9.  6.  2018 | | 12 N/A