Star Wars: Jedi Academy s efekty Half-Life 2!

Jedi Knight: Jedi Academy - další obyčejně vypadající 3D akce... Alespoň to jsem si myslel do té doby, než jsem vyzkoušel tuto hru s 3D brýlemi eDimensional, které jsou v poslední době stále populárnější. Hra bohužel s brýlemi ve 3D nefunguje, zato speciální beta ovladač firmy eDimensional zapnul nevídané funkce! Posuďte sami ze screenshotů: viděli jste už Jedi Academy takhle?
Star Wars: Jedi Academy s efekty Half-Life 2!

Jedi Knight: Jedi Academy - další obyčejně vypadající 3D akce... Alespoň to jsem si myslel do té doby, než jsem na mém systému (AthlonXP 1800+, Radeon 9700 Pro, Windows XP, DirectX 9) vyzkoušel tuto hru s 3D brýlemi eDimensional, které jsou v poslední době stále populárnější. Hra bohužel s brýlemi ve 3D nefunguje (pokud tedy máte jinou kartu než nVidia, která má speciální Stereo Drivers), zato speciální beta ovladač firmy eDimensional (jedná se o soubor OPENGL32.DLL, který se musí vždy nahrát do adresáře se spustitelným souborem - jde o jakýsi "OPENGL WRAPPER", který převezme stávající GL ovladač a přidá k němu funkce zobrazování pro 3D brýle) zapnul nevídané funkce - vlevo standardní verze, vpravo verze "s efekty".

 

Jak sami vidíte z okolních obrázků, hra pak vypadá jako část Mother Nature z testovacího programu 3DMark03 v demo režimu. Reálné osvětlení pak jakoby z oka vypadlo technologickým videím z Half-Life 2. Pravda, tento režim je zřejmě v Jedi Academy "utajený", ale ovladač k 3D brýlím jej zapne bez dalšího nastavování. Někomu možná bude vadit až příliš "rozmazaný" svět nebo "svítící" postavy, ale ať chcete nebo ne, vypadá to báječně. Ovladač brýlí E-D jsem zkoušel v dalších hrách s Quake 3 engine, ovšem bez podobného výsledku. Zřejmě se musí jednat o novější verzi enginu nebo jde o programátorské umění tvůrců Jedi Academy. Každopádně alespoň z následujících screenshotů můžete vidět, jak budou vypadat hry budoucnosti s "DirectX 9" grafickými kartami:

  

  

  

Pokud máte zakoupeny 3D brýle eDimensional (www.edimensional.com), stačí napsat na e-mail na drivers@eDimensional.com s tím, že vypíšete, kde jste si brýle zakoupili, a firma vám pak zašle beta ovladač pro karty ATI (ovladač přitom není volně šiřitelný!). Poté si můžete sami Jedi Academy vyzkoušet na vaší "DirectX 9" kartě (např. Radeon 9700)... jak nádherně mohou hry vypadat a zároveň běžet rychle...

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zah…

Občas to vyjde tak, že na hry po vánočních nákupech už prostě nezbude žádný zlaťák. Jak tedy trávit dlouhé zimní večery, když už máte všechno dohrané? Vybrali jsme pár kousků, za které nemusíte dát ani korunu, a i tak se budete královsky bavit.

13.  12.  2017 | | 19 N/A
Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a World in Conflict zcela zdarma

Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a Wo…

Nadílka od Ubisoftu bude v podobě her, které určitě moc dobře znáte. Těšíte se?

5.  12.  2017 | | 2 N/A
Nejlepší hry pro Xbox One: 7 tipů na skvělé nové pařby

Nejlepší hry pro Xbox One: 7 tipů na s…

Vánoce jsou za rohem a náš seriál speciálů je u konce. Pro majitele herní konzole Xbox One tady máme několik letošních tipů na dárek.

14.  12.  2017 | | 5 N/A
Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

6.  12.  2017 | | 21 N/A
7 tipů na nejbrutálnější hry historie, co vám zaručeně spraví chuť

7 tipů na nejbrutálnější hry historie,…

Je libo násilí a hektolitry krve? I to se občas šikne. Pojďte se tedy s námi podívat na ty nejbrutálnější hry, které spatřily světlo světa.

4.  12.  2017 | | 3 N/A
Nejlepší hry pro Playstation 4: deset tipů, které zaručeně dobře zabaví

Nejlepší hry pro Playstation 4: deset …

Letos se pro Playstation urodila spousta herních pecek, v našem vánočním rádci proto z většiny najdete exkluzivní tituly. Nezapomněli jsme ale ani na multiplatformní hry.

včera |
Herní agenda: pochmurný listopad plný božích her

Herní agenda: pochmurný listopad plný …

Konec roku se blíží a hráčská komunita se stále těší z nových AAA titulů. Ne v každém případě to ale vyjde a v minulém měsíci jsme zaznamenali pár průšvihů, které se dostaly i mimo herní svět. Nebudeme ale listopad brát tak negativně. Přece jenom se v něm objevilo pár světlých chvil, které byste rozhodně neměli minout.

2.  12.  2017 |
Vybrali jsme nejlepší herní notebooky pod stromeček, zahraje si každý

Vybrali jsme nejlepší herní notebooky …

Pořádný herní notebook seženete za 25 tisíc. Vybrali jsme však i levnější stroje s nutnými kompromisy, nebo naopak děla s cenou ke sta tisícům

9.  12.  2017 | | 11 N/A