Star Wars: Jedi Academy s efekty Half-Life 2!

Jedi Knight: Jedi Academy - další obyčejně vypadající 3D akce... Alespoň to jsem si myslel do té doby, než jsem vyzkoušel tuto hru s 3D brýlemi eDimensional, které jsou v poslední době stále populárnější. Hra bohužel s brýlemi ve 3D nefunguje, zato speciální beta ovladač firmy eDimensional zapnul nevídané funkce! Posuďte sami ze screenshotů: viděli jste už Jedi Academy takhle?
Star Wars: Jedi Academy s efekty Half-Life 2!

Jedi Knight: Jedi Academy - další obyčejně vypadající 3D akce... Alespoň to jsem si myslel do té doby, než jsem na mém systému (AthlonXP 1800+, Radeon 9700 Pro, Windows XP, DirectX 9) vyzkoušel tuto hru s 3D brýlemi eDimensional, které jsou v poslední době stále populárnější. Hra bohužel s brýlemi ve 3D nefunguje (pokud tedy máte jinou kartu než nVidia, která má speciální Stereo Drivers), zato speciální beta ovladač firmy eDimensional (jedná se o soubor OPENGL32.DLL, který se musí vždy nahrát do adresáře se spustitelným souborem - jde o jakýsi "OPENGL WRAPPER", který převezme stávající GL ovladač a přidá k němu funkce zobrazování pro 3D brýle) zapnul nevídané funkce - vlevo standardní verze, vpravo verze "s efekty".

 

Jak sami vidíte z okolních obrázků, hra pak vypadá jako část Mother Nature z testovacího programu 3DMark03 v demo režimu. Reálné osvětlení pak jakoby z oka vypadlo technologickým videím z Half-Life 2. Pravda, tento režim je zřejmě v Jedi Academy "utajený", ale ovladač k 3D brýlím jej zapne bez dalšího nastavování. Někomu možná bude vadit až příliš "rozmazaný" svět nebo "svítící" postavy, ale ať chcete nebo ne, vypadá to báječně. Ovladač brýlí E-D jsem zkoušel v dalších hrách s Quake 3 engine, ovšem bez podobného výsledku. Zřejmě se musí jednat o novější verzi enginu nebo jde o programátorské umění tvůrců Jedi Academy. Každopádně alespoň z následujících screenshotů můžete vidět, jak budou vypadat hry budoucnosti s "DirectX 9" grafickými kartami:

  

  

  

Pokud máte zakoupeny 3D brýle eDimensional (www.edimensional.com), stačí napsat na e-mail na drivers@eDimensional.com s tím, že vypíšete, kde jste si brýle zakoupili, a firma vám pak zašle beta ovladač pro karty ATI (ovladač přitom není volně šiřitelný!). Poté si můžete sami Jedi Academy vyzkoušet na vaší "DirectX 9" kartě (např. Radeon 9700)... jak nádherně mohou hry vypadat a zároveň běžet rychle...

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

10 tipů, jak se stát hrdinou v Kingdom Come: Deliverance

10 tipů, jak se stát hrdinou v Kingdom…

České RPG Kingdom Come: Deliverance je zejména z hlediska zvládnutí mechanismů velmi náročnou hrou. Pokud jste hru ještě nepřeprali, možná vám pomohou naše tipy.

8.  3.  2018 | | 17 N/A
LEGENDY: Před 25 lety přišel DOOM a ukázal střílečkám jasný směr

LEGENDY: Před 25 lety přišel DOOM a uk…

Hra DOOM vznikla v roce 1993 a byla to první plnohodnotná 3D střílečka s omezeným třetím rozměrem • Šlo o největší vizuální skok, který se v herním průmyslu kdy povedl • Ze hry se postupně odvodila celá nová kategorie počítačových her.

14.  3.  2018 | | 29 N/A
Burnout Paradise Remastered: zahraj tu naši (recenze)

Burnout Paradise Remastered: zahraj tu…

Pro někoho dosud nepřekonaný, pro jiné revoluční a adrenalinový. Burnout se vrací a my žhavíme motory.

17.  3.  2018 | | 7 N/A
Spekulace: K vývojářům třetí strany už míří dev kity konzole PS5

Spekulace: K vývojářům třetí strany už…

Spekulace o nadcházející konzoli PS5 se opět začínají rojit. Kdy se ji dočkáme?

8.  3.  2018 | | 10 N/A
8 tipů na karetní hry, které kralují svému žánru

8 tipů na karetní hry, které kralují s…

Když se řekne karetní hra, většině lidí se vybaví klasické hry se skutečnými kartami. V digitálním světě ale má tento žánr už také docela početné zastoupení. Pojďme se podívat na ty, které nesmí chybět žádnému milovníkovi karet.

12.  3.  2018 | | 1 N/A
Strategie z alternativní historie Iron Harvest v nových záběrech

Strategie z alternativní historie Iron…

Máte rádi druhou světovou, a přesto byste rádi příchuť mechů? Iron Harvest vám to umožní.

12.  3.  2018 | | 2 N/A
Shadow of the Tomb Raider oficiálně, odhalení se dočkáme v dubnu

Shadow of the Tomb Raider oficiálně, o…

Po včerejším slibu to tu máme oficiálně. Nový Tomb Raider míří na trh a zahrajeme si už v září.

15.  3.  2018 | | 7 N/A
Valve jde opět do her, o Half-Life 3 se ale zatím nemluví

Valve jde opět do her, o Half-Life 3 s…

Kde je Half-Life 3, Team Fortress 3 a Portal 3? Valve dříve vydalo několik skvělých her, ale v poslední době není příliš aktivní. Údajně to chce konečně změnit.

10.  3.  2018 | | 2 N/A