Star Wars Rogue Squadron 2 – GameCube útočí

GameCube bude mít jako jeden z nástupních titulů vůbec nejlepší hru na motivy Hvězdných válek, jakou kdy svět viděl. Bez všech těch hloupostí z Epizody I, klasická série Star Wars doslova ožije v takovém provedení, jaké jsme neviděli ani v původní filmové trilogii, natož v nějaké hře.
Star Wars Rogue Squadron 2 – GameCube útočí
GameCube bude mít jako jeden z nástupních titulů vůbec nejlepší hru na motivy Hvězdných válek, jakou kdy svět viděl. Bez všech těch hloupostí z Epizody I, klasická série Star Wars doslova ožije v takovém provedení, jaké jsme neviděli ani v původní filmové trilogii, natož v nějaké hře.

Rogue Leader: Rogue Squadron 2 jsou skutečnými Hvězdnými válkami na konzoli. S titulem, jako je tento, nemůže nástup netrpělivě očekávaného mocného stroje nové generace od Nintenda zklamat. Tentokrát to nebude žádná hloupost, spíchnutá horkou jehlou (Battle For Naboo), tohle budou Star Wars kompletně s Lukem Skywalkerem, starými známými X-Wingy a Tie-Fightery, které si to spolu budou rozdávat v takových bitvách, jaké jim doposud žádný hardware neumožnil – desítky a desítky se jich budou potýkat nad Hvězdou smrti, která byla pro jednu úroveň hry kompletně znovu vytvořena podle původních návrhů a náčrtů pro film, s každou jednou věžičkou a dělem – a pochopitelně také s oblíbeným kaňonem, bojovat se bude i ve famózním oblačném městě, kterému se autoři videoher pro jistotu doposud vyhýbali. Jen se podívejte pořádně na screenshoty, jak neuvěřitelně detailně to vypadá. Když sedíte v kokpitu svého stroje, můžete použít jednu z analogových páček k otáčení hlavou a kromě dokonalého interiéru lodi si můžete prohlédnout všechno to dění kolem vás, které bude mnohem více velkolepé a opravdové, než tomu bylo doposud. O překonání nedávno vydaného úspěšného Star Wars Starfightera na PS2 nikdo nepochybuje.

Star Wars Rogue SquadronStar Wars Rogue Squadron

Factor 5 právě dokončují tento velkolepý projekt a slibují využití nesčetných technických možností nového hardware, které přivede na obrazovky podívanou, jakou jsme naposledy viděli v kině. Mezi sliby zazněl například ten o větším množství aktivních nepřátel na obrazovce, než se doposud objevilo v jakékoliv střílečce (velmi odvážné tvrzení), největších plavidlech, jaká jsme kdy měli možnost ve Star Wars hře ostřelovat (tomu bych věřil, stačí se podívat na obrázek X-Wingu míjejícího trysky křižníku) a přitom samozřejmé rychlosti a plynulosti navzdory celým oddílům X-Wingů rebelů bojujících v zuřivých přestřelkách s hejny stíhaček Impéria. Zkrátka demonstrace schopností GameCube, jak má být.

Hratelnost má zaručit i dokonale rozvržené ovládání s možností měnit formaci vašich wingmanů prostým poklepáním na směrové tlačítko, otevírání a zavírání X-křídel stiskem shiftu a nebo volného otáčení hlavou za letu, jak již bylo zmíněno.

Hra má sledovat příběhové linie klasické trilogie, zavést nás na oblíbená místa a do dobře známých významných bitev, v nichž budou účinkovat všichni oblíbení hrdinové a stroje. Zkrátka a dobře, Rogue Squadron vezme vše, díky čemu se klasika stala klasikou a oblékne to do takového hávu, že se fanoušci hodně zapotí s nošením papíru nebo železa do sběrny, aby si vydělali na konzoli, bez které nebudou moci dále žít.

Hvězdné války se nám vracejí tak, jak jsme se o nich ani neodvažovali snít. Těšíte se?

Star Wars Rogue SquadronStar Wars Rogue Squadron

Star Wars Rogue SquadronStar Wars Rogue Squadron

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Playstation má speciální nabídku na Černý pátek, konzole i hry s velkou slevou

Playstation má speciální nabídku na Če…

Sony oznamuje, že v právě probíhající akci Black Friday nabízí ještě atraktivnější cenové podmínky svých produktů.

21.  11.  2017 |
Hrajeme Star Wars Battlefront II: hvězdné války ve 4K

Hrajeme Star Wars Battlefront II: hvěz…

Zapli jsme Xbox One X a rozhodli se vyzkoušet, jak vypadají Hvězdné Války ve 4K. A víte co? Vypadá to parádně!

15.  11.  2017 | | 6 N/A