Star Wars Rogue Squadron 2 – GameCube útočí

GameCube bude mít jako jeden z nástupních titulů vůbec nejlepší hru na motivy Hvězdných válek, jakou kdy svět viděl. Bez všech těch hloupostí z Epizody I, klasická série Star Wars doslova ožije v takovém provedení, jaké jsme neviděli ani v původní filmové trilogii, natož v nějaké hře.
Star Wars Rogue Squadron 2 – GameCube útočí
GameCube bude mít jako jeden z nástupních titulů vůbec nejlepší hru na motivy Hvězdných válek, jakou kdy svět viděl. Bez všech těch hloupostí z Epizody I, klasická série Star Wars doslova ožije v takovém provedení, jaké jsme neviděli ani v původní filmové trilogii, natož v nějaké hře.

Rogue Leader: Rogue Squadron 2 jsou skutečnými Hvězdnými válkami na konzoli. S titulem, jako je tento, nemůže nástup netrpělivě očekávaného mocného stroje nové generace od Nintenda zklamat. Tentokrát to nebude žádná hloupost, spíchnutá horkou jehlou (Battle For Naboo), tohle budou Star Wars kompletně s Lukem Skywalkerem, starými známými X-Wingy a Tie-Fightery, které si to spolu budou rozdávat v takových bitvách, jaké jim doposud žádný hardware neumožnil – desítky a desítky se jich budou potýkat nad Hvězdou smrti, která byla pro jednu úroveň hry kompletně znovu vytvořena podle původních návrhů a náčrtů pro film, s každou jednou věžičkou a dělem – a pochopitelně také s oblíbeným kaňonem, bojovat se bude i ve famózním oblačném městě, kterému se autoři videoher pro jistotu doposud vyhýbali. Jen se podívejte pořádně na screenshoty, jak neuvěřitelně detailně to vypadá. Když sedíte v kokpitu svého stroje, můžete použít jednu z analogových páček k otáčení hlavou a kromě dokonalého interiéru lodi si můžete prohlédnout všechno to dění kolem vás, které bude mnohem více velkolepé a opravdové, než tomu bylo doposud. O překonání nedávno vydaného úspěšného Star Wars Starfightera na PS2 nikdo nepochybuje.

Star Wars Rogue SquadronStar Wars Rogue Squadron

Factor 5 právě dokončují tento velkolepý projekt a slibují využití nesčetných technických možností nového hardware, které přivede na obrazovky podívanou, jakou jsme naposledy viděli v kině. Mezi sliby zazněl například ten o větším množství aktivních nepřátel na obrazovce, než se doposud objevilo v jakékoliv střílečce (velmi odvážné tvrzení), největších plavidlech, jaká jsme kdy měli možnost ve Star Wars hře ostřelovat (tomu bych věřil, stačí se podívat na obrázek X-Wingu míjejícího trysky křižníku) a přitom samozřejmé rychlosti a plynulosti navzdory celým oddílům X-Wingů rebelů bojujících v zuřivých přestřelkách s hejny stíhaček Impéria. Zkrátka demonstrace schopností GameCube, jak má být.

Hratelnost má zaručit i dokonale rozvržené ovládání s možností měnit formaci vašich wingmanů prostým poklepáním na směrové tlačítko, otevírání a zavírání X-křídel stiskem shiftu a nebo volného otáčení hlavou za letu, jak již bylo zmíněno.

Hra má sledovat příběhové linie klasické trilogie, zavést nás na oblíbená místa a do dobře známých významných bitev, v nichž budou účinkovat všichni oblíbení hrdinové a stroje. Zkrátka a dobře, Rogue Squadron vezme vše, díky čemu se klasika stala klasikou a oblékne to do takového hávu, že se fanoušci hodně zapotí s nošením papíru nebo železa do sběrny, aby si vydělali na konzoli, bez které nebudou moci dále žít.

Hvězdné války se nám vracejí tak, jak jsme se o nich ani neodvažovali snít. Těšíte se?

Star Wars Rogue SquadronStar Wars Rogue Squadron

Star Wars Rogue SquadronStar Wars Rogue Squadron

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 123 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

21.  2.  2018 | | 15 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

21.  2.  2018 | | 18 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |
Monster Hunter World: pořádné lovecké RPG (recenze)

Monster Hunter World: pořádné lovecké …

Kultovní Monster Hunter se vrací pravděpodobně v nejlepším dílu série.

15.  2.  2018 | | 5 N/A