Star Wars Rogue Squadron 2 – GameCube útočí

GameCube bude mít jako jeden z nástupních titulů vůbec nejlepší hru na motivy Hvězdných válek, jakou kdy svět viděl. Bez všech těch hloupostí z Epizody I, klasická série Star Wars doslova ožije v takovém provedení, jaké jsme neviděli ani v původní filmové trilogii, natož v nějaké hře.
Star Wars Rogue Squadron 2 – GameCube útočí
GameCube bude mít jako jeden z nástupních titulů vůbec nejlepší hru na motivy Hvězdných válek, jakou kdy svět viděl. Bez všech těch hloupostí z Epizody I, klasická série Star Wars doslova ožije v takovém provedení, jaké jsme neviděli ani v původní filmové trilogii, natož v nějaké hře.

Rogue Leader: Rogue Squadron 2 jsou skutečnými Hvězdnými válkami na konzoli. S titulem, jako je tento, nemůže nástup netrpělivě očekávaného mocného stroje nové generace od Nintenda zklamat. Tentokrát to nebude žádná hloupost, spíchnutá horkou jehlou (Battle For Naboo), tohle budou Star Wars kompletně s Lukem Skywalkerem, starými známými X-Wingy a Tie-Fightery, které si to spolu budou rozdávat v takových bitvách, jaké jim doposud žádný hardware neumožnil – desítky a desítky se jich budou potýkat nad Hvězdou smrti, která byla pro jednu úroveň hry kompletně znovu vytvořena podle původních návrhů a náčrtů pro film, s každou jednou věžičkou a dělem – a pochopitelně také s oblíbeným kaňonem, bojovat se bude i ve famózním oblačném městě, kterému se autoři videoher pro jistotu doposud vyhýbali. Jen se podívejte pořádně na screenshoty, jak neuvěřitelně detailně to vypadá. Když sedíte v kokpitu svého stroje, můžete použít jednu z analogových páček k otáčení hlavou a kromě dokonalého interiéru lodi si můžete prohlédnout všechno to dění kolem vás, které bude mnohem více velkolepé a opravdové, než tomu bylo doposud. O překonání nedávno vydaného úspěšného Star Wars Starfightera na PS2 nikdo nepochybuje.

Star Wars Rogue SquadronStar Wars Rogue Squadron

Factor 5 právě dokončují tento velkolepý projekt a slibují využití nesčetných technických možností nového hardware, které přivede na obrazovky podívanou, jakou jsme naposledy viděli v kině. Mezi sliby zazněl například ten o větším množství aktivních nepřátel na obrazovce, než se doposud objevilo v jakékoliv střílečce (velmi odvážné tvrzení), největších plavidlech, jaká jsme kdy měli možnost ve Star Wars hře ostřelovat (tomu bych věřil, stačí se podívat na obrázek X-Wingu míjejícího trysky křižníku) a přitom samozřejmé rychlosti a plynulosti navzdory celým oddílům X-Wingů rebelů bojujících v zuřivých přestřelkách s hejny stíhaček Impéria. Zkrátka demonstrace schopností GameCube, jak má být.

Hratelnost má zaručit i dokonale rozvržené ovládání s možností měnit formaci vašich wingmanů prostým poklepáním na směrové tlačítko, otevírání a zavírání X-křídel stiskem shiftu a nebo volného otáčení hlavou za letu, jak již bylo zmíněno.

Hra má sledovat příběhové linie klasické trilogie, zavést nás na oblíbená místa a do dobře známých významných bitev, v nichž budou účinkovat všichni oblíbení hrdinové a stroje. Zkrátka a dobře, Rogue Squadron vezme vše, díky čemu se klasika stala klasikou a oblékne to do takového hávu, že se fanoušci hodně zapotí s nošením papíru nebo železa do sběrny, aby si vydělali na konzoli, bez které nebudou moci dále žít.

Hvězdné války se nám vracejí tak, jak jsme se o nich ani neodvažovali snít. Těšíte se?

Star Wars Rogue SquadronStar Wars Rogue Squadron

Star Wars Rogue SquadronStar Wars Rogue Squadron

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

K boji proti lootboxům se připojují další země, nechybí ani ČR

K boji proti lootboxům se připojují da…

20.  9.  2018 | | 29 N/A
Foto režim Spider-Mana je úžasný. Podívejte se, co tvoří hráči ze světa

Foto režim Spider-Mana je úžasný. Podí…

Nejen, že je nový Spider-Man pro PS4 skvělou adaptací komiksu. Ještě přináší i boží foto režim.

13.  9.  2018 | | 8 N/A
Za malý poměr hráček si může herní průmysl sám, říká Alžběta Trojanová

Za malý poměr hráček si může herní prů…

11.  9.  2018 | | 15 N/A
F1 2018: věrohodné pálení pneumatik (recenze)

F1 2018: věrohodné pálení pneumatik (r…

Codemasters jsou mistři závodních her a letošní ročník formulí patří k tomu nejlepšímu. Skoro.

16.  9.  2018 | | 3 N/A
Žádost o ruku ve Spider-Manovi neklapla, pár se rozešel před vydáním

Žádost o ruku ve Spider-Manovi neklapl…

Fanoušek poprosil Insomniac o možnost požádat přítelkyni o ruku velmi originálním způsobem. Vývojář vyhověl a nevědomky vytvořil jeden z nejsmutnějších easter eggů.

12.  9.  2018 | | 3 N/A