Star Wars: The Old Republic - světelné meče a blastery (dojmy)

Nejen vykecáváním živ je dobrodruh, a to platí i pro svět Star Wars. Vzhůru do boje a světelné klacky s sebou.

Už jste si mohli přečíst něco o příbězích, které vám přináší Star Wars: The Old Republic, ale tato epická dramata se často neobejdou bez pořádného boje. Ať už je to charakteristické bzučení světelných mečů, výboje blesků Síly, nebo střelba blasterů a raketometů, se vším se v The Old Republic setkáte.

 

Tvůrcům se podařilo vytvořit pro každou ze čtyř základních tříd vlastní bojový systém, který se však spolu s ostatními pěkně doplňuje. Třeba takový Sith Warrior nabírá body zuřivosti, pomocí nichž pak používá v průběhu boje stále mocnější dovednosti. A protože se každá třída dělí na dvě pokročilé, u Warriora se můžete stát buď tankem, nebo melee dps se dvěma světelnými meči. Připravte se po hlavě skočit do boje a roztočit se jak smršť ve víření světelných čepelí.

star wars the old republic 07.jpg

Podobně je na tom i Jedi Knight, což je vlastně ekvivalent na světlé straně Síly. Dovednosti nejsou však stejné, i když u některých se mění pouze názvy, ikonky a efekty, pak jiné jsou originální a dostupné pouze na dané straně Síly.

Síla vás provází

Větší rozdíl pak skrývají pokročilé verze Jedi Consulara a Sith Inquisitora, přičemž vždy používají jako zdroj pro své dovednosti Sílu. Na jedné straně však stojí specializace na léčení a útoky na dálku, kdy po nepřátelích vrháte jeden výboj elektřiny za druhým, omračujete je a necháváte se svíjet v šílenství.

star wars the old republic 01.jpgstar wars the old republic 02.jpg

V rámci léčení pak máte k dispozici kouzla různého účinku, ale i doby sesílání, nebo třeba klasické obranné bubliny. A pokud už k vám někdo přijde blízko, tak pořád v jedné ruce vesele třímáte světelné párátko, se kterým řadu protivníků v pohodě vykostíte.

Zato Jedi Shadow a Sith Assassin se specializují na boj nablízko s oboustrannou světelnou tyčí. Jako příjemný bonus k tomu má i schopnosti proplížit se nepozorovaně za záda nepřátel a stále si zachovává i základní dovednosti umožňující jak znehybnit jeho cíl, tak v případě potřeby vrhat na dálku blesky.

Jde to i bez vidliček

I když budou nejspíš nejoblíbenější povolání se světelnými meči a nadpřirozenými schopnostmi, určitě se najde místo i pro ostatní. Mají totiž dostatečně zajímavé bojové mechaniky, které umožňují zcela odlišný styl hraní.

star wars the old republic 03.jpgstar wars the old republic 04.jpg

Bounty Hunter a Trooper totiž musí hospodařit s teplem, které vydávají jejich zbraně a jetpacky. Čím více střílí speciálními výstřely, tím pomaleji se také teplo vyzařuje do okolí a je potřeba udržovat rozumné tempo, kdy sice nepřátele pohodlně zabíjíte, ale přírůstek zbytkového tepla stačíte vyzařováním pokrýt. Samozřejmě, že se najdou i schopnosti umožňující zbavit se jednou za čas tepla rychleji, což v soubojích s bossy budete využívat s radostí.

Originální je pak boj i za Smugglera a Imperial Agenta, kdy vás čeká možnost skrývat se za překážky. Nejen, že se tak vyhnete zranění od střelby protivníků, ale navíc za překážkami máte k dispozici speciální schopnosti. K jejich používání pak potřebujete energii, která je v principu velmi podobná měření teploty u vojáka, jen v opačném směru. Zda se pak rozhodnete pomáhat spíše poblíž boje a léčit při tom spolubojovníky, nebo odstřelovat nepřátele pěkně z dálky, to už je jen na vás.

star wars the old republic 05.jpgstar wars the old republic 06.jpg

Ať už si vyberete kteroukoliv z rolí, musíte aspoň v betě počítat s tím, že ji tvůrci ještě aspoň dva týdny budou ladit. Zároveň je však už teď vidět, že přichystali pro každého něco, zajímavé jsou pak i společné dovednosti pro všechna povolání. Jedná se o možnost během až patnácti vteřin doplnit životy a potřebné zdroje (v případě teploty spíš vypustit v efektním plameni), nebo buff pro celou partu, který se podle třídy postavy mění. V boji je to pak další prvek, jak se jednotliví hrdinové doplňují, cože je příjemné.

Dostupné pro: PC
Žánr: RPG | MMORPG
Výrobce: BioWare | Webové stránky hry
Začátek prodeje: 22. prosince 2011
Související články
  1. Star Wars: The Old Republic – příběh jako hvězda (dojmy)
  2. Star Wars: The Old Republic má za sebou náročné testování
  3. O Star Wars: The Old Republic nebude v den launche nouze
  4. MMO Wildstar připomíná mix Star Wars a WoW. A líbí se nám. (dojmy z GC)

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Herní projekt AQP City: když chcete GTA bez GTA

Herní projekt AQP City: když chcete GT…

Grand Theft Auto porodilo nespočet klonů, více i méně úspěšných. AQP ale vypadá jako zcela nový level.

včera |
8 největších herních zklamání roku 2017

8 největších herních zklamání roku 201…

Minulý rok přinesl hromadu skvělých her, bohužel však také mnoho zklamání. Těchto osm nás zamrzelo nejvíc.

9.  1.  2018 | | 9 N/A
10 největších herních překvapení roku 2017

10 největších herních překvapení roku …

Každý rok nás něčím zklame, zároveň však mnoha věcmi příjemně překvapí. Rok 2017 byl pro herní svět plný překvapení.

11.  1.  2018 | | 3 N/A
Hry roku 2018: pecky, na které se vyplatí zaostřit

Hry roku 2018: pecky, na které se vypl…

Musíte uznat, že minulý rok byl po herní stránce opravdu nabitý. Rok 2018 by ale snad mohl ten loňský ještě předčit. Některé z očekávaných pecek jsme pro vás vybrali, abyste se s námi měli na co těšit.

17.  1.  2018 |
Nové hry i na slabém počítači: Vyzkoušejte zdarma Geforce Now pro PC

Nové hry i na slabém počítači: Vyzkouš…

Společnost Nvidia představuje konečně i na PC službu GeForce Now, která vám dovolí hrát i ty nejnovější hry na slabších počítačích.

8.  1.  2018 | | 3 N/A
Playstation 4 v roce 2018: nejočekávanější hry platformy

Playstation 4 v roce 2018: nejočekávan…

Sice jste si u nás nedávno mohli přečíst o očekávaných hrách, tím ale ani zdaleka nekončíme. Letošní rok toho totiž přinese mnohem více než by se mohlo zdát. Začneme s tím, co se v tomto roce dostane na konzoli Playstation 4.

6.  1.  2018 |
Nejprodávanější hry roku 2017, které provětraly peněženky

Nejprodávanější hry roku 2017, které p…

Zajímá vás, které hry byly v loňském roce co do prodejnosti nejúspěšnější? My jsme to zjistili za vás.

15.  1.  2018 | | 3 N/A
DAKAR 18 budou pouštní závody v otevřeném světě pro PC, PS4 a Xbox One

DAKAR 18 budou pouštní závody v otevře…

Pokud jste fandové světového závodu Dakar a rallye vám také není cizí, rozhodně zaostřete na připravovaný projekt.

12.  1.  2018 | | 4 N/A