Star Wars: The Old Republic - tady nejste nikdy sami (dojmy)

Být sami v MMORPG zní divně, ale Bioware se tomu vyhýbá - dostanete na povel hromadu společníků, co i něco užitečného vyrobí.

V naší sérii dojmů z aktuálně ukončené bety Star Wars: The Old Republic jsme už probrali orientaci hry na příběh, letmo si přiblížili povolání, která si můžete zvolit, stejně jako se zmínili o vaší vesmírné kocábce. Ta však s sebou přináší nejen možnost létat z planety na planetu, ale také rozšiřuje hru o vaši posádku.

 

Sice i bez lodi se dostanete k prvnímu pomocníkovi, ale až s lodí si budete moci začít vybírat a ovládat jich více. Ten první je příběhem určený podle vaší příslušnosti ke straně konfliktu a třídy. Je tak jasné, že zatímco máte v roli bojovníka nablízko v začátcích k dispozici střílející podporu, tak třeba můj Sith Inquisitor získal pobočníka bojového. Vaše spolubojovníky můžete ovládat jednoduchými příkazy, ale také si třeba pohrát se schopnostmi, které mají samostatně používat.

Příběhová linka

Nejen při boji ale oceníte vašeho pomocníka, protože ke každému z nich se váže nějaký ten příběh rozšiřující pozadí vaší postavy. Je tak možné, že vám budou kecat do rozhovorů, nebo okomentují nějaké to místo na vašich cestách. Občas také prohlásí, že by s vámi rádi mluvili, což je ideální čas na získávání jejich přízně. Nejen, že se něco zajímavého dozvíte, ale navíc vhodnými odpověďmi zase zvýšíte ukazatel náklonnosti vašeho společníka.

star wars the old republic 02.jpgstar wars the old republic 03.jpg

Náklonnost pak můžete zvyšovat i různými dárky a je jasné, že zatímco zabiják více ocení nějakou tu zbraň, případně relikvii, tak spanilá střelkyně vezme spíš za vděk nějakou cetkou. Navíc ale můžete své společníky i vybavovat běžnými předměty od zbraní, přes zbroje, až třeba po různé ušní implantáty - čili podobně, jako vaši postavu. Jednoduše tak uděláte z bojovníka buď tanka, nebo smrtícího zabijáka, co ale neudrží na sobě příšery.

Výrobní linka

To však není zdaleka vše, další využití vašeho partnera je třeba v možnosti prakticky kdykoliv jej poslat prodat nepotřebné předměty z inventáře (pouze ty šedé), nebo jej využít pro některou z profesí. Ty jsou zde nazvané Crew Skills a označení je to přesné, protože se je sice učíte vy, ale vykonávají je za vás pomocníci. Takže zatímco pobíháte divočinou, tak jeden z vašich spolubojovníků vám pomáhá, další vyrábí moderní výdobytky vaší profese a jiný zase vyrazí na misi získat další předměty pro výrobu. Nutno však podotknout, že s sebou můžete mít pouze jednoho, stejně jako pouze jednoho dalšího můžete poslat na nějakou tu misi.

Profese se totiž v podstatě dělí do tří skupin. Základem jsou dovednosti výrobní, tu můžete mít pouze jednu, a pochopitelně slouží k tvorbě nových předmětů podle druhu profese. Najdete zde odborníka na výrobu medikitů a stimulantů, stejně jako zbrojíře, výrobce implantátů a dalších pomůcek dobrodruha. Pak jsou dovednosti sběračské, které používáte přímo v terénu a pomocník sebere támhle krystal, onde zase zbytky mrtvoly, stejně jako pro materiály může být poslán na misi.

Old Republic 03.jpgOld Republic 12.jpg

Právě mise jsou pak jedinou náplní i třetí skupiny dovedností, kdy pošlete pomocníka splnit nějaký úkol a s jistou šancí dostanete nějakou tu odměnu. Různé úkoly a profese přitom přinášejí odlišné odměny, jak v podobě předmětů a surovin, tak třeba i bodů pro světlou a temnou stranu. Každá výrobní profese má přitom dovednosti, co ji doplňují, a jsou tak zajímavé navíc i v začátku, kdy ještě nemáte nasbíráno dost materiálů. Prostě pošlete společníka na misi a materiál vám za chvíli přinese. Jen si musíte dávat pozor, abyste měli dostatek kreditů.

Bojová linie

Zajímavostí je pak i použitelnost vašich výrobků, protože jsou to věci často zajímavé nejen pro vaši postavu, ale i pro společníky. Navíc máte možnost předměty rozebrat na součástky, kdy se vám vrátí část použitých materiálů, ale hlavně máte šanci při tom objevit lepší verzi daného předmětu. Klasicky rozeberete třeba zelený stimulant zlepšující odolnost, naučíte se tak jeho modrou verzi zvyšující odolnost na dvojnásobnou dobu a působící i po smrti. Podobně je tomu i v případě výbavy, kdy sice získané vlastností zůstávají, ale přidávají se nové. Na lepší verze výrobků potřebujete exotické materiály získatelné pouze z misí, čímž se kruh uzavírá.

A uzavírá se tím i minisérie našich dojmů z bety, už příští týden se totiž vrháme vstříc hře samotné a v nejbližší době můžete očekávat důkladnou recenzi. Světelné klávesnice už jsou připravené a svět Star Wars čeká i na vás.

Dostupné pro: PC
Žánr: RPG | MMORPG
Výrobce: BioWare | Webové stránky hry
Začátek prodeje: 22. prosince 2011
Související články
  1. Star Wars: The Old Republic – po galaxii vlastní lodí (dojmy)
  2. Jedi Consular nebo Imperial Agent? Vyberte si stranu.
  3. Star Wars: The Old Republic - světelné meče a blastery (dojmy)
  4. Star Wars: The Old Republic – příběh jako hvězda (dojmy)
  5. Star Wars: The Old Republic má za sebou náročné testování
  6. O Star Wars: The Old Republic nebude v den launche nouze

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: co hrát na cestách?

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: c…

Hrajete rádi na mobilním telefonu? Nechte si od nás doporučit několik kousků pro letošní rok.

17.  4.  2018 | | 8 N/A
4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřitelným smyslem pro detail

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřit…

Far Cry 5 nás v mnohém příjemně překvapil, především ale nabídl nádherné pískoviště na hraní. A nic to nepodpořit tak, jako 4K rozlišení.

11.  4.  2018 | | 18 N/A
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

21.  4.  2018 | | 36 N/A
God of War: severská výprava (recenze)

God of War: severská výprava (recenze)

Populární rubač bohů se vrací, aby nám dokázal, že neztratil nic ze svého lesku. Jak dopadl Kratos nové generace?

20.  4.  2018 | | 32 N/A
Playstation 5: datum vydání, výkon a vše, co víme o příští herní konzoli

Playstation 5: datum vydání, výkon a v…

Playstation 5 ještě možná neukázal ani palec u nohy, to ale neznamená, že o nim nic nevíme. Pojďme se podívat na to, co je známo.

24.  4.  2018 | | 239 N/A
Cyberpunk 2077 na ostro: frakce, hrdinové a pestrý svět

Cyberpunk 2077 na ostro: frakce, hrdin…

Kromě pěkného CG filmečku jsme stále z Cyberpunku 2077 neviděli vůbec nic. S přibližující se E3 se ale začaly objevovat opravdu zajímavé informace. Co všechno o megalomanském projektu víme?

22.  4.  2018 | | 7 N/A
Herní agenda: dubnová nálož pecek

Herní agenda: dubnová nálož pecek

Březen nás navnadil na začínající jarní sezónu plnou skvělých titulů a duben pokračuje ve stejném duchu. Opět se nám na herním trhu objevila různorodá sorta her, mezi kterými si jistě dokážete vybrat ať už hrajete na jakékoliv platformě.

18.  4.  2018 | | 2 N/A
Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, trvalo to necelý měsíc

Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, t…

Ubisoft si své hry snaží hlídat, hackeři jsou ale neúprostní.

16.  4.  2018 | | 11 N/A