Star Wars: The Old Republic - tady nejste nikdy sami (dojmy)

Být sami v MMORPG zní divně, ale Bioware se tomu vyhýbá - dostanete na povel hromadu společníků, co i něco užitečného vyrobí.

V naší sérii dojmů z aktuálně ukončené bety Star Wars: The Old Republic jsme už probrali orientaci hry na příběh, letmo si přiblížili povolání, která si můžete zvolit, stejně jako se zmínili o vaší vesmírné kocábce. Ta však s sebou přináší nejen možnost létat z planety na planetu, ale také rozšiřuje hru o vaši posádku.

 

Sice i bez lodi se dostanete k prvnímu pomocníkovi, ale až s lodí si budete moci začít vybírat a ovládat jich více. Ten první je příběhem určený podle vaší příslušnosti ke straně konfliktu a třídy. Je tak jasné, že zatímco máte v roli bojovníka nablízko v začátcích k dispozici střílející podporu, tak třeba můj Sith Inquisitor získal pobočníka bojového. Vaše spolubojovníky můžete ovládat jednoduchými příkazy, ale také si třeba pohrát se schopnostmi, které mají samostatně používat.

Příběhová linka

Nejen při boji ale oceníte vašeho pomocníka, protože ke každému z nich se váže nějaký ten příběh rozšiřující pozadí vaší postavy. Je tak možné, že vám budou kecat do rozhovorů, nebo okomentují nějaké to místo na vašich cestách. Občas také prohlásí, že by s vámi rádi mluvili, což je ideální čas na získávání jejich přízně. Nejen, že se něco zajímavého dozvíte, ale navíc vhodnými odpověďmi zase zvýšíte ukazatel náklonnosti vašeho společníka.

star wars the old republic 02.jpgstar wars the old republic 03.jpg

Náklonnost pak můžete zvyšovat i různými dárky a je jasné, že zatímco zabiják více ocení nějakou tu zbraň, případně relikvii, tak spanilá střelkyně vezme spíš za vděk nějakou cetkou. Navíc ale můžete své společníky i vybavovat běžnými předměty od zbraní, přes zbroje, až třeba po různé ušní implantáty - čili podobně, jako vaši postavu. Jednoduše tak uděláte z bojovníka buď tanka, nebo smrtícího zabijáka, co ale neudrží na sobě příšery.

Výrobní linka

To však není zdaleka vše, další využití vašeho partnera je třeba v možnosti prakticky kdykoliv jej poslat prodat nepotřebné předměty z inventáře (pouze ty šedé), nebo jej využít pro některou z profesí. Ty jsou zde nazvané Crew Skills a označení je to přesné, protože se je sice učíte vy, ale vykonávají je za vás pomocníci. Takže zatímco pobíháte divočinou, tak jeden z vašich spolubojovníků vám pomáhá, další vyrábí moderní výdobytky vaší profese a jiný zase vyrazí na misi získat další předměty pro výrobu. Nutno však podotknout, že s sebou můžete mít pouze jednoho, stejně jako pouze jednoho dalšího můžete poslat na nějakou tu misi.

Profese se totiž v podstatě dělí do tří skupin. Základem jsou dovednosti výrobní, tu můžete mít pouze jednu, a pochopitelně slouží k tvorbě nových předmětů podle druhu profese. Najdete zde odborníka na výrobu medikitů a stimulantů, stejně jako zbrojíře, výrobce implantátů a dalších pomůcek dobrodruha. Pak jsou dovednosti sběračské, které používáte přímo v terénu a pomocník sebere támhle krystal, onde zase zbytky mrtvoly, stejně jako pro materiály může být poslán na misi.

Old Republic 03.jpgOld Republic 12.jpg

Právě mise jsou pak jedinou náplní i třetí skupiny dovedností, kdy pošlete pomocníka splnit nějaký úkol a s jistou šancí dostanete nějakou tu odměnu. Různé úkoly a profese přitom přinášejí odlišné odměny, jak v podobě předmětů a surovin, tak třeba i bodů pro světlou a temnou stranu. Každá výrobní profese má přitom dovednosti, co ji doplňují, a jsou tak zajímavé navíc i v začátku, kdy ještě nemáte nasbíráno dost materiálů. Prostě pošlete společníka na misi a materiál vám za chvíli přinese. Jen si musíte dávat pozor, abyste měli dostatek kreditů.

Bojová linie

Zajímavostí je pak i použitelnost vašich výrobků, protože jsou to věci často zajímavé nejen pro vaši postavu, ale i pro společníky. Navíc máte možnost předměty rozebrat na součástky, kdy se vám vrátí část použitých materiálů, ale hlavně máte šanci při tom objevit lepší verzi daného předmětu. Klasicky rozeberete třeba zelený stimulant zlepšující odolnost, naučíte se tak jeho modrou verzi zvyšující odolnost na dvojnásobnou dobu a působící i po smrti. Podobně je tomu i v případě výbavy, kdy sice získané vlastností zůstávají, ale přidávají se nové. Na lepší verze výrobků potřebujete exotické materiály získatelné pouze z misí, čímž se kruh uzavírá.

A uzavírá se tím i minisérie našich dojmů z bety, už příští týden se totiž vrháme vstříc hře samotné a v nejbližší době můžete očekávat důkladnou recenzi. Světelné klávesnice už jsou připravené a svět Star Wars čeká i na vás.

Dostupné pro: PC
Žánr: RPG | MMORPG
Výrobce: BioWare | Webové stránky hry
Začátek prodeje: 22. prosince 2011
Související články
  1. Star Wars: The Old Republic – po galaxii vlastní lodí (dojmy)
  2. Jedi Consular nebo Imperial Agent? Vyberte si stranu.
  3. Star Wars: The Old Republic - světelné meče a blastery (dojmy)
  4. Star Wars: The Old Republic – příběh jako hvězda (dojmy)
  5. Star Wars: The Old Republic má za sebou náročné testování
  6. O Star Wars: The Old Republic nebude v den launche nouze

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

8 největších herních zklamání roku 2017

8 největších herních zklamání roku 201…

Minulý rok přinesl hromadu skvělých her, bohužel však také mnoho zklamání. Těchto osm nás zamrzelo nejvíc.

9.  1.  2018 | | 9 N/A
10 největších herních překvapení roku 2017

10 největších herních překvapení roku …

Každý rok nás něčím zklame, zároveň však mnoha věcmi příjemně překvapí. Rok 2017 byl pro herní svět plný překvapení.

11.  1.  2018 | | 3 N/A
PC v roce 2018: nejočekávanější herní pecky platformy

PC v roce 2018: nejočekávanější herní …

Je tady další várka her, kterým byste v letošním roce měli věnovat pozornost. Bude toho vycházet věru hodně. Zahrajeme si na piráty, upíry nebo třeba stavitele pravěkého parku. A co takhle to celé završit tandemovým útěkem z vězení?

včera | | 8 N/A
Nejprodávanější hry roku 2017, které provětraly peněženky

Nejprodávanější hry roku 2017, které p…

Zajímá vás, které hry byly v loňském roce co do prodejnosti nejúspěšnější? My jsme to zjistili za vás.

15.  1.  2018 | | 3 N/A
DAKAR 18 budou pouštní závody v otevřeném světě pro PC, PS4 a Xbox One

DAKAR 18 budou pouštní závody v otevře…

Pokud jste fandové světového závodu Dakar a rallye vám také není cizí, rozhodně zaostřete na připravovaný projekt.

12.  1.  2018 | | 4 N/A
PlayerUnknown

PlayerUnknown's Battlegrounds: v jedno…

Když ze zkušeností v herní branži vycucáte geniálně jednoduchý koncept, občas to může fungovat. Občas až tak, že se z vašeho projektu stane nejhranější titul na světě. Skoro.

12.  1.  2018 | | 8 N/A
6 tipů na originální sci-fi pařby, u kterých se nebudete nudit

6 tipů na originální sci-fi pařby, u k…

Sci-fi žánr se opět vrací do formy, a to takovým tempem, že zombie nákazu zahnal do kouta. Jaké vesmírné pecky nás potěšily během posledních pár let?

10.  1.  2018 |
Jak by vypadaly současné herní hity v minulém století? (galerie)

Jak by vypadaly současné herní hity v …

Napadlo vás někdy, jak by vlastně vypadaly současné hry, kdyby byly vytvořeny v dobách dávno minulých? My už odpověď známe!

16.  1.  2018 | | 1 N/A