Starfield v květnovém updatu vylepší mapy a přidá možnost hrání v 60 FPS na Series X

Todd Howard nás před pár dny v rozhovoru lákal na brzký update pro sci-fi RPG Starfield. Už si ho na vlastní kůži můžete vyzkoušet skrz Steam Betu, naplno se do hry dostane v průběhu května. Kromě menších oprav a vylepšení přidává velmi žádané funkce, které by v ideálním případě měly být součástí hry už od původního vydání.

Jedním z nich jsou propracovanější mapy. Orientovat se ve větších městech bylo vcelku složité a velmi triviální plánek vám s tím moc nepomohl. Nové mapy vypadají přehledně a nemělo by se tedy stávat, že se během cest budete ztrácet. Také přibyla možnost zobrazit si důležité lokace přímo v prostředí hry.

Svoje vesmírné plavidlo si nyní můžete více vyzdobit dle svého gusta. Podobně jako na základnách, i v interiéru lodi lze umísťovat nejrůznější dekorace. Úpravy se pak týkají i samotné hratelnosti. V nastavení najdete možnosti, se kterými si můžete ulehčit některé její aspekty. Anebo je na druhou stranu uděláte obtížnější, pokud je pro vás Starfield v základu nedostatečnou výzvou.

59577cc7-7308-42b5-a8a5-4b041e9c9607489ba641-ea29-4f07-82e0-3f80732926c62ae146d2-2550-41f7-a1ee-5aab0e1edc41

Kromě toho přibyde spousta menších úprav včetně fixů pro řadu úkolů. Pokud jste s některým měli problém, můžete se v kompletním výpisu podívat, jestli je na cestě oprava i pro něj. Pokud už jste se ale dostali na samotný konec a chystáte se na New Game+, tak narazíte na další novinku. Během tohoto procesu si budete moci znovu upravit vzhled a vlastnosti své postavy. Už tedy nemusíte začínat s totožnou podobou stále dokola.

Největší novinka přichází na konzole, konkrétně tedy na Xbox Series X. Při vydání vývojáři tvrdili, že Starfield běží na 30 FPS proto, že je to jejich umělecký záměr. Od svého záměru ale očividně opustili, protože nyní na této konzoli máte možnost hrát na 30, 40 nebo 60 FPS. Vedle toho přibyla také možnost omezení odemknout. Tato varianta společně se 40 FPS je ale dostupná pouze v případě, že máte 120Hz obrazovku s VRR. 

S každým nastavením FPS si vedle toho volíte prioritu pro grafiku, nebo výkon. S prioritou grafiky se bude hra snažit dosáhnout požadovaného frame ratu na nejvyšší rozlišení se všemi detaily, zatímco druhá možnost pracuje s dynamickým rozlišením a snižuje grafické efekty, díky čemuž bude výsledek plynulejší. Bethesda přímo doporučuje u možností s vyšším počtem snímků za vteřinu volit preferenci výkonu. Tohle všechno ale platí pouze na Series X, situace na Series S zůstává stejná.

7255ac12-5c0d-4e1d-b89e-c29f2cc54c75

Na závěr nám kreativní producent Tim Lamb prozradil, co můžeme očekávat v budoucnu. O vydání nástrojů pro tvorbu modifikací už byla řeč dříve a prý se o jejich vydání dozvíme více brzy. Zároveň součástí některého z dalších updatů bude první pozemní vozidlo, se kterým bude prozkoumávání rozlehlých planet určitě pohodlnější.

Váš názor Další článek: Hry zadarmo, nebo se slevou: Farmářský festival a kooperační Orcs Must Die! 3 zdarma

Témata článku: , , , , , ,