Starship Troopers: Heinlein s Verhovenem ožívají…

V roce 1959 napsal Robert Heinlein knihu jménem Starship Troopers, nápadité sci-fi, které se netočilo pouze okolo invaze mimozemských stvoření, ale rovněž okolo tehdejší společenské situace a názorů na budoucnost armádních složek. O úspěchu svědčí nejen prodané knihy, ale i svérázně pojaté Paul Verhovenovo filmové zpracování a konečně i po dlouhé době nejasností počítačové ztvárnění tohoto námětu.
Starship Troopers: Heinlein s Verhovenem ožívají…
V roce 1959 napsal Robert Heinlein knihu jménem Starship Troopers, nápadité sci-fi, které se netočilo pouze okolo invaze mimozemských stvoření, ale rovněž okolo tehdejší společenské situace a názorů na budoucnost armádních složek. O úspěchu svědčí nejen prodané knihy, ale i svérázně pojaté Paul Verhovenovo filmové zpracování a konečně i po dlouhé době nejasností počítačové ztvárnění tohoto námětu.

Ze všeho nejvíce budou Starship Troopers zřejmě připomínat Battlezone a jemu podobné výtvory. Půjde tedy o real-time strategii smíchanou s pořádnou dávkou 3D akce. Celkem by mělo být připraveno dvacet misí, přičemž zhruba první třetina příběhu by se měla striktně držet své knižní předlohy a posléze se osud lidstva a potažmo brouků dostane už jen pod vaši kontrolu bez toho, že byste tušili, kam se vše bude odvíjet. Náplň jednotlivých akcí bude standardně od klasického kill´em all, přes různé eskorty důležitých osob přes zamořené území až po obrané akce, kde se na vaši dočasnou pevnost budou valit nekonečné proudy brouků.

Starship Troopers: Terran AscendancyStarship Troopers: Terran Ascendancy

Každé misi bude předcházet briefing a hlavně také výběr a výbava vašich vojáků. Do každé akce budete moci vzít maximálně tři jednotky, každá po sedmi členech, leč počítejte, že ze začátku budou vaše zdroje a výběr značně omezené. Každý tým se bude dále skládat z jednoho velitele, pěti pěšáků a jednoho specialisty. Zatímco role velitele a pěšáků je poměrně jasná, o zvláštních členech týmů prohodím pár slov. Zatím sice není úplně jasné, kolik druhů a jakých funkcí budou zastávat, ale s několika se již napevno počítá. Předně to bude medik, který bude nevšedně léčit v poli vaše zraněné, pak se dočkáme technika, který bude zvládat nejrůznější opravy výzbroje a výstroje, další bude telepat, který se skvěle hodí k odhalování maskovaných či zahrabaných brouků a prý bude dokonce zvládat i takové věci jako dočasně ovládnout nepřítele a poslat ho proti vlastním řadám. No a posledním známým specialistou je mix rozvědčíka a snipera, oplývající schopnostmi nepozorovaně proniknout do hloubi nepřátelského pole a podávat zprávy o přesunech a úmyslech brouků či jejich nenápadné likvidaci.

Vojáci budou rovněž procházet postupným vývojem a zlepšováním vlastních schopností jako přesnost, rychlost, síla a psychická odolnost, což je zřejmě vlastnost která přijde na řadu mimo jiné i při pohledu na stovky a možná tisíce brouků valící se krajinou přímo na vás. Jak autoři slibují opravdu si dávají záležet na množství nepřátel jak najednou zobrazených na monitoru, tak rozmístěných v okolí, jak asi nejlépe známe z vybraných částí již zmiňovaného stejnojmenného filmu, což by mohlo skvěle přispívat k atmosféře, kdy musíte každou vteřinu počítat s tím, že se okolo vás může roztočit divoké peklo plné krvelačných monster v několika násobné početní převaze.

Starship Troopers: Terran AscendancyStarship Troopers: Terran Ascendancy

Podstatnou částí hry bude rovněž výběr výzbroje a výstroje. Každý voják může nést maximálně dvě zbraně a několik málo zásobníků s náboji či granáty. Útočné prostředky jsou rozděleny do tří kategorií, v první standardní se dočkáme klasických útočných pušek, brokovnic, samopalů a jejich energetických ekvivalentů. Do skupiny nazvané technické zbraně se bude řadit plamenomet a vrhač sítí pro lovení živých exemplářů, které se pak hodí k rozmanitým vědeckým a výzkumným účelům. No a ve skupině nejtěžších picátek najdete rotační kulomet a tolik oblíbené rakety s jadernou hlavicí určené pro masivní destrukci čehokoliv.

Stejně tak jako v knize se rovněž dočkáme power armorů, tedy lehce předimenzovaných oblečků poskytující vám ochranu levnějšího atomového krytu. Bude připraveno hned několik verzí lišící se tloušťkou pancéřování, pohyblivostí, rychlostí a silou přídavných trysek pro řízené skoky.

Starship Troopers: Terran AscendancyStarship Troopers: Terran Ascendancy

Ještě dodám pár slov ke grafice, kde bude sice limitující rozlišení 1024 na 768 v 32 bitech, ale jak jsem se již zmínil, na monitoru bychom se měli dočkat opravdové záplavy objektů a hlavně brouků. S kamerou půjde libovolně otáčet, naklánět a zoomovat, takže si budete moct dopřát libovolnou podívanou na vřavu pod vaším velením.

Rozhodně se musí nechat, že Starship Troopers jsou na dobré cestě stát se dalším přínosným dílkem počítačové zábavy a nám už zbývá doufat jen v to, že autoři dodrží slovo a po neskutečných měsících odkladů nám svůj výtvor představí alespoň do konce roku.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Je potřeba mít hardware nové generace, říká Sony o Playstation 5

Je potřeba mít hardware nové generace,…

Společnost Sony potvrdila, že již pracuje na další generaci herního hardwaru.

10.  10.  2018 | | 24 N/A
Fotografové vyrazili do Řecka, nafotili nádherné snímky v AC Odyssey

Fotografové vyrazili do Řecka, nafotil…

Stejně jako Origins i Odyssey nabízí propracovaný fotorežim. A umělecké kousky na sebe nenechaly dlouho čekat!

8.  10.  2018 | | 7 N/A
Sony dnes startuje program odměn pro členy PS Plus

Sony dnes startuje program odměn pro č…

Ten rozšiřuje řadu výhod pro členy PS Plus o další skvělé slevy a nabídky od našich lokálních partnerů.

14.  10.  2018 |
7 tipů na bláznivé hry, které překvapí i zabaví

7 tipů na bláznivé hry, které překvapí…

Což takhle dát si oddych? Což takhle zahrát si něco trochu méně seriózního?

10.  10.  2018 | | 2 N/A
Zabíjení bezbranných hráčů ve Fallout 76 vás přijde draho

Zabíjení bezbranných hráčů ve Fallout …

Zabíjet bezbranné se ve Falloutu 76 moc nevyplatí.

10.  10.  2018 | | 5 N/A