Starship Troopers: Heinlein s Verhovenem ožívají…

V roce 1959 napsal Robert Heinlein knihu jménem Starship Troopers, nápadité sci-fi, které se netočilo pouze okolo invaze mimozemských stvoření, ale rovněž okolo tehdejší společenské situace a názorů na budoucnost armádních složek. O úspěchu svědčí nejen prodané knihy, ale i svérázně pojaté Paul Verhovenovo filmové zpracování a konečně i po dlouhé době nejasností počítačové ztvárnění tohoto námětu.
Starship Troopers: Heinlein s Verhovenem ožívají…
V roce 1959 napsal Robert Heinlein knihu jménem Starship Troopers, nápadité sci-fi, které se netočilo pouze okolo invaze mimozemských stvoření, ale rovněž okolo tehdejší společenské situace a názorů na budoucnost armádních složek. O úspěchu svědčí nejen prodané knihy, ale i svérázně pojaté Paul Verhovenovo filmové zpracování a konečně i po dlouhé době nejasností počítačové ztvárnění tohoto námětu.

Ze všeho nejvíce budou Starship Troopers zřejmě připomínat Battlezone a jemu podobné výtvory. Půjde tedy o real-time strategii smíchanou s pořádnou dávkou 3D akce. Celkem by mělo být připraveno dvacet misí, přičemž zhruba první třetina příběhu by se měla striktně držet své knižní předlohy a posléze se osud lidstva a potažmo brouků dostane už jen pod vaši kontrolu bez toho, že byste tušili, kam se vše bude odvíjet. Náplň jednotlivých akcí bude standardně od klasického kill´em all, přes různé eskorty důležitých osob přes zamořené území až po obrané akce, kde se na vaši dočasnou pevnost budou valit nekonečné proudy brouků.

Starship Troopers: Terran AscendancyStarship Troopers: Terran Ascendancy

Každé misi bude předcházet briefing a hlavně také výběr a výbava vašich vojáků. Do každé akce budete moci vzít maximálně tři jednotky, každá po sedmi členech, leč počítejte, že ze začátku budou vaše zdroje a výběr značně omezené. Každý tým se bude dále skládat z jednoho velitele, pěti pěšáků a jednoho specialisty. Zatímco role velitele a pěšáků je poměrně jasná, o zvláštních členech týmů prohodím pár slov. Zatím sice není úplně jasné, kolik druhů a jakých funkcí budou zastávat, ale s několika se již napevno počítá. Předně to bude medik, který bude nevšedně léčit v poli vaše zraněné, pak se dočkáme technika, který bude zvládat nejrůznější opravy výzbroje a výstroje, další bude telepat, který se skvěle hodí k odhalování maskovaných či zahrabaných brouků a prý bude dokonce zvládat i takové věci jako dočasně ovládnout nepřítele a poslat ho proti vlastním řadám. No a posledním známým specialistou je mix rozvědčíka a snipera, oplývající schopnostmi nepozorovaně proniknout do hloubi nepřátelského pole a podávat zprávy o přesunech a úmyslech brouků či jejich nenápadné likvidaci.

Vojáci budou rovněž procházet postupným vývojem a zlepšováním vlastních schopností jako přesnost, rychlost, síla a psychická odolnost, což je zřejmě vlastnost která přijde na řadu mimo jiné i při pohledu na stovky a možná tisíce brouků valící se krajinou přímo na vás. Jak autoři slibují opravdu si dávají záležet na množství nepřátel jak najednou zobrazených na monitoru, tak rozmístěných v okolí, jak asi nejlépe známe z vybraných částí již zmiňovaného stejnojmenného filmu, což by mohlo skvěle přispívat k atmosféře, kdy musíte každou vteřinu počítat s tím, že se okolo vás může roztočit divoké peklo plné krvelačných monster v několika násobné početní převaze.

Starship Troopers: Terran AscendancyStarship Troopers: Terran Ascendancy

Podstatnou částí hry bude rovněž výběr výzbroje a výstroje. Každý voják může nést maximálně dvě zbraně a několik málo zásobníků s náboji či granáty. Útočné prostředky jsou rozděleny do tří kategorií, v první standardní se dočkáme klasických útočných pušek, brokovnic, samopalů a jejich energetických ekvivalentů. Do skupiny nazvané technické zbraně se bude řadit plamenomet a vrhač sítí pro lovení živých exemplářů, které se pak hodí k rozmanitým vědeckým a výzkumným účelům. No a ve skupině nejtěžších picátek najdete rotační kulomet a tolik oblíbené rakety s jadernou hlavicí určené pro masivní destrukci čehokoliv.

Stejně tak jako v knize se rovněž dočkáme power armorů, tedy lehce předimenzovaných oblečků poskytující vám ochranu levnějšího atomového krytu. Bude připraveno hned několik verzí lišící se tloušťkou pancéřování, pohyblivostí, rychlostí a silou přídavných trysek pro řízené skoky.

Starship Troopers: Terran AscendancyStarship Troopers: Terran Ascendancy

Ještě dodám pár slov ke grafice, kde bude sice limitující rozlišení 1024 na 768 v 32 bitech, ale jak jsem se již zmínil, na monitoru bychom se měli dočkat opravdové záplavy objektů a hlavně brouků. S kamerou půjde libovolně otáčet, naklánět a zoomovat, takže si budete moct dopřát libovolnou podívanou na vřavu pod vaším velením.

Rozhodně se musí nechat, že Starship Troopers jsou na dobré cestě stát se dalším přínosným dílkem počítačové zábavy a nám už zbývá doufat jen v to, že autoři dodrží slovo a po neskutečných měsících odkladů nám svůj výtvor představí alespoň do konce roku.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

10 tipů, jak se stát hrdinou v Kingdom Come: Deliverance

10 tipů, jak se stát hrdinou v Kingdom…

České RPG Kingdom Come: Deliverance je zejména z hlediska zvládnutí mechanismů velmi náročnou hrou. Pokud jste hru ještě nepřeprali, možná vám pomohou naše tipy.

8.  3.  2018 | | 17 N/A
LEGENDY: Před 25 lety přišel DOOM a ukázal střílečkám jasný směr

LEGENDY: Před 25 lety přišel DOOM a uk…

Hra DOOM vznikla v roce 1993 a byla to první plnohodnotná 3D střílečka s omezeným třetím rozměrem • Šlo o největší vizuální skok, který se v herním průmyslu kdy povedl • Ze hry se postupně odvodila celá nová kategorie počítačových her.

14.  3.  2018 | | 29 N/A
Spekulace: K vývojářům třetí strany už míří dev kity konzole PS5

Spekulace: K vývojářům třetí strany už…

Spekulace o nadcházející konzoli PS5 se opět začínají rojit. Kdy se ji dočkáme?

8.  3.  2018 | | 10 N/A
Burnout Paradise Remastered: zahraj tu naši (recenze)

Burnout Paradise Remastered: zahraj tu…

Pro někoho dosud nepřekonaný, pro jiné revoluční a adrenalinový. Burnout se vrací a my žhavíme motory.

17.  3.  2018 | | 7 N/A
8 tipů na karetní hry, které kralují svému žánru

8 tipů na karetní hry, které kralují s…

Když se řekne karetní hra, většině lidí se vybaví klasické hry se skutečnými kartami. V digitálním světě ale má tento žánr už také docela početné zastoupení. Pojďme se podívat na ty, které nesmí chybět žádnému milovníkovi karet.

12.  3.  2018 | | 1 N/A
Strategie z alternativní historie Iron Harvest v nových záběrech

Strategie z alternativní historie Iron…

Máte rádi druhou světovou, a přesto byste rádi příchuť mechů? Iron Harvest vám to umožní.

12.  3.  2018 | | 2 N/A
Shadow of the Tomb Raider oficiálně, odhalení se dočkáme v dubnu

Shadow of the Tomb Raider oficiálně, o…

Po včerejším slibu to tu máme oficiálně. Nový Tomb Raider míří na trh a zahrajeme si už v září.

15.  3.  2018 | | 7 N/A
Valve jde opět do her, o Half-Life 3 se ale zatím nemluví

Valve jde opět do her, o Half-Life 3 s…

Kde je Half-Life 3, Team Fortress 3 a Portal 3? Valve dříve vydalo několik skvělých her, ale v poslední době není příliš aktivní. Údajně to chce konečně změnit.

10.  3.  2018 | | 2 N/A