Starship Troopers: Heinlein s Verhovenem ožívají…

V roce 1959 napsal Robert Heinlein knihu jménem Starship Troopers, nápadité sci-fi, které se netočilo pouze okolo invaze mimozemských stvoření, ale rovněž okolo tehdejší společenské situace a názorů na budoucnost armádních složek. O úspěchu svědčí nejen prodané knihy, ale i svérázně pojaté Paul Verhovenovo filmové zpracování a konečně i po dlouhé době nejasností počítačové ztvárnění tohoto námětu.
Starship Troopers: Heinlein s Verhovenem ožívají…
V roce 1959 napsal Robert Heinlein knihu jménem Starship Troopers, nápadité sci-fi, které se netočilo pouze okolo invaze mimozemských stvoření, ale rovněž okolo tehdejší společenské situace a názorů na budoucnost armádních složek. O úspěchu svědčí nejen prodané knihy, ale i svérázně pojaté Paul Verhovenovo filmové zpracování a konečně i po dlouhé době nejasností počítačové ztvárnění tohoto námětu.

Ze všeho nejvíce budou Starship Troopers zřejmě připomínat Battlezone a jemu podobné výtvory. Půjde tedy o real-time strategii smíchanou s pořádnou dávkou 3D akce. Celkem by mělo být připraveno dvacet misí, přičemž zhruba první třetina příběhu by se měla striktně držet své knižní předlohy a posléze se osud lidstva a potažmo brouků dostane už jen pod vaši kontrolu bez toho, že byste tušili, kam se vše bude odvíjet. Náplň jednotlivých akcí bude standardně od klasického kill´em all, přes různé eskorty důležitých osob přes zamořené území až po obrané akce, kde se na vaši dočasnou pevnost budou valit nekonečné proudy brouků.

Starship Troopers: Terran AscendancyStarship Troopers: Terran Ascendancy

Každé misi bude předcházet briefing a hlavně také výběr a výbava vašich vojáků. Do každé akce budete moci vzít maximálně tři jednotky, každá po sedmi členech, leč počítejte, že ze začátku budou vaše zdroje a výběr značně omezené. Každý tým se bude dále skládat z jednoho velitele, pěti pěšáků a jednoho specialisty. Zatímco role velitele a pěšáků je poměrně jasná, o zvláštních členech týmů prohodím pár slov. Zatím sice není úplně jasné, kolik druhů a jakých funkcí budou zastávat, ale s několika se již napevno počítá. Předně to bude medik, který bude nevšedně léčit v poli vaše zraněné, pak se dočkáme technika, který bude zvládat nejrůznější opravy výzbroje a výstroje, další bude telepat, který se skvěle hodí k odhalování maskovaných či zahrabaných brouků a prý bude dokonce zvládat i takové věci jako dočasně ovládnout nepřítele a poslat ho proti vlastním řadám. No a posledním známým specialistou je mix rozvědčíka a snipera, oplývající schopnostmi nepozorovaně proniknout do hloubi nepřátelského pole a podávat zprávy o přesunech a úmyslech brouků či jejich nenápadné likvidaci.

Vojáci budou rovněž procházet postupným vývojem a zlepšováním vlastních schopností jako přesnost, rychlost, síla a psychická odolnost, což je zřejmě vlastnost která přijde na řadu mimo jiné i při pohledu na stovky a možná tisíce brouků valící se krajinou přímo na vás. Jak autoři slibují opravdu si dávají záležet na množství nepřátel jak najednou zobrazených na monitoru, tak rozmístěných v okolí, jak asi nejlépe známe z vybraných částí již zmiňovaného stejnojmenného filmu, což by mohlo skvěle přispívat k atmosféře, kdy musíte každou vteřinu počítat s tím, že se okolo vás může roztočit divoké peklo plné krvelačných monster v několika násobné početní převaze.

Starship Troopers: Terran AscendancyStarship Troopers: Terran Ascendancy

Podstatnou částí hry bude rovněž výběr výzbroje a výstroje. Každý voják může nést maximálně dvě zbraně a několik málo zásobníků s náboji či granáty. Útočné prostředky jsou rozděleny do tří kategorií, v první standardní se dočkáme klasických útočných pušek, brokovnic, samopalů a jejich energetických ekvivalentů. Do skupiny nazvané technické zbraně se bude řadit plamenomet a vrhač sítí pro lovení živých exemplářů, které se pak hodí k rozmanitým vědeckým a výzkumným účelům. No a ve skupině nejtěžších picátek najdete rotační kulomet a tolik oblíbené rakety s jadernou hlavicí určené pro masivní destrukci čehokoliv.

Stejně tak jako v knize se rovněž dočkáme power armorů, tedy lehce předimenzovaných oblečků poskytující vám ochranu levnějšího atomového krytu. Bude připraveno hned několik verzí lišící se tloušťkou pancéřování, pohyblivostí, rychlostí a silou přídavných trysek pro řízené skoky.

Starship Troopers: Terran AscendancyStarship Troopers: Terran Ascendancy

Ještě dodám pár slov ke grafice, kde bude sice limitující rozlišení 1024 na 768 v 32 bitech, ale jak jsem se již zmínil, na monitoru bychom se měli dočkat opravdové záplavy objektů a hlavně brouků. S kamerou půjde libovolně otáčet, naklánět a zoomovat, takže si budete moct dopřát libovolnou podívanou na vřavu pod vaším velením.

Rozhodně se musí nechat, že Starship Troopers jsou na dobré cestě stát se dalším přínosným dílkem počítačové zábavy a nám už zbývá doufat jen v to, že autoři dodrží slovo a po neskutečných měsících odkladů nám svůj výtvor představí alespoň do konce roku.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 11 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Call of Duty: WWII - válka se nikdy nezmění (recenze)

Call of Duty: WWII - válka se nikdy ne…

Call of Duty se po dlouhé době opět vrací na domácí půdu, přitom se ale snaží zůstat moderní. Jak mu to vychází?

6.  11.  2017 | | 11 N/A
Městská akce Watch Dogs je na PC zdarma, stahujte!

Městská akce Watch Dogs je na PC zdarm…

Pokud jste ještě nedali prvním dílu této série šanci, nyní už nemáte žádný důvod akci nevyzkoušet.

7.  11.  2017 | | 2 N/A
Playstation trofeje začínají mít smysl, dostanete za ně kredity

Playstation trofeje začínají mít smysl…

Pokud patříte mezi lovce trofejí na konzoli Playstation, vaše snažení dost možná nabere výraznější obrysy.

6.  11.  2017 | | 10 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 11 N/A