Starship Troopers: Heinlein s Verhovenem ožívají…

V roce 1959 napsal Robert Heinlein knihu jménem Starship Troopers, nápadité sci-fi, které se netočilo pouze okolo invaze mimozemských stvoření, ale rovněž okolo tehdejší společenské situace a názorů na budoucnost armádních složek. O úspěchu svědčí nejen prodané knihy, ale i svérázně pojaté Paul Verhovenovo filmové zpracování a konečně i po dlouhé době nejasností počítačové ztvárnění tohoto námětu.
Starship Troopers: Heinlein s Verhovenem ožívají…
V roce 1959 napsal Robert Heinlein knihu jménem Starship Troopers, nápadité sci-fi, které se netočilo pouze okolo invaze mimozemských stvoření, ale rovněž okolo tehdejší společenské situace a názorů na budoucnost armádních složek. O úspěchu svědčí nejen prodané knihy, ale i svérázně pojaté Paul Verhovenovo filmové zpracování a konečně i po dlouhé době nejasností počítačové ztvárnění tohoto námětu.

Ze všeho nejvíce budou Starship Troopers zřejmě připomínat Battlezone a jemu podobné výtvory. Půjde tedy o real-time strategii smíchanou s pořádnou dávkou 3D akce. Celkem by mělo být připraveno dvacet misí, přičemž zhruba první třetina příběhu by se měla striktně držet své knižní předlohy a posléze se osud lidstva a potažmo brouků dostane už jen pod vaši kontrolu bez toho, že byste tušili, kam se vše bude odvíjet. Náplň jednotlivých akcí bude standardně od klasického kill´em all, přes různé eskorty důležitých osob přes zamořené území až po obrané akce, kde se na vaši dočasnou pevnost budou valit nekonečné proudy brouků.

Starship Troopers: Terran AscendancyStarship Troopers: Terran Ascendancy

Každé misi bude předcházet briefing a hlavně také výběr a výbava vašich vojáků. Do každé akce budete moci vzít maximálně tři jednotky, každá po sedmi členech, leč počítejte, že ze začátku budou vaše zdroje a výběr značně omezené. Každý tým se bude dále skládat z jednoho velitele, pěti pěšáků a jednoho specialisty. Zatímco role velitele a pěšáků je poměrně jasná, o zvláštních členech týmů prohodím pár slov. Zatím sice není úplně jasné, kolik druhů a jakých funkcí budou zastávat, ale s několika se již napevno počítá. Předně to bude medik, který bude nevšedně léčit v poli vaše zraněné, pak se dočkáme technika, který bude zvládat nejrůznější opravy výzbroje a výstroje, další bude telepat, který se skvěle hodí k odhalování maskovaných či zahrabaných brouků a prý bude dokonce zvládat i takové věci jako dočasně ovládnout nepřítele a poslat ho proti vlastním řadám. No a posledním známým specialistou je mix rozvědčíka a snipera, oplývající schopnostmi nepozorovaně proniknout do hloubi nepřátelského pole a podávat zprávy o přesunech a úmyslech brouků či jejich nenápadné likvidaci.

Vojáci budou rovněž procházet postupným vývojem a zlepšováním vlastních schopností jako přesnost, rychlost, síla a psychická odolnost, což je zřejmě vlastnost která přijde na řadu mimo jiné i při pohledu na stovky a možná tisíce brouků valící se krajinou přímo na vás. Jak autoři slibují opravdu si dávají záležet na množství nepřátel jak najednou zobrazených na monitoru, tak rozmístěných v okolí, jak asi nejlépe známe z vybraných částí již zmiňovaného stejnojmenného filmu, což by mohlo skvěle přispívat k atmosféře, kdy musíte každou vteřinu počítat s tím, že se okolo vás může roztočit divoké peklo plné krvelačných monster v několika násobné početní převaze.

Starship Troopers: Terran AscendancyStarship Troopers: Terran Ascendancy

Podstatnou částí hry bude rovněž výběr výzbroje a výstroje. Každý voják může nést maximálně dvě zbraně a několik málo zásobníků s náboji či granáty. Útočné prostředky jsou rozděleny do tří kategorií, v první standardní se dočkáme klasických útočných pušek, brokovnic, samopalů a jejich energetických ekvivalentů. Do skupiny nazvané technické zbraně se bude řadit plamenomet a vrhač sítí pro lovení živých exemplářů, které se pak hodí k rozmanitým vědeckým a výzkumným účelům. No a ve skupině nejtěžších picátek najdete rotační kulomet a tolik oblíbené rakety s jadernou hlavicí určené pro masivní destrukci čehokoliv.

Stejně tak jako v knize se rovněž dočkáme power armorů, tedy lehce předimenzovaných oblečků poskytující vám ochranu levnějšího atomového krytu. Bude připraveno hned několik verzí lišící se tloušťkou pancéřování, pohyblivostí, rychlostí a silou přídavných trysek pro řízené skoky.

Starship Troopers: Terran AscendancyStarship Troopers: Terran Ascendancy

Ještě dodám pár slov ke grafice, kde bude sice limitující rozlišení 1024 na 768 v 32 bitech, ale jak jsem se již zmínil, na monitoru bychom se měli dočkat opravdové záplavy objektů a hlavně brouků. S kamerou půjde libovolně otáčet, naklánět a zoomovat, takže si budete moct dopřát libovolnou podívanou na vřavu pod vaším velením.

Rozhodně se musí nechat, že Starship Troopers jsou na dobré cestě stát se dalším přínosným dílkem počítačové zábavy a nám už zbývá doufat jen v to, že autoři dodrží slovo a po neskutečných měsících odkladů nám svůj výtvor představí alespoň do konce roku.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Herní projekt AQP City: když chcete GTA bez GTA

Herní projekt AQP City: když chcete GT…

Grand Theft Auto porodilo nespočet klonů, více i méně úspěšných. AQP ale vypadá jako zcela nový level.

7.  1.  2018 |
8 největších herních zklamání roku 2017

8 největších herních zklamání roku 201…

Minulý rok přinesl hromadu skvělých her, bohužel však také mnoho zklamání. Těchto osm nás zamrzelo nejvíc.

9.  1.  2018 | | 9 N/A
10 největších herních překvapení roku 2017

10 největších herních překvapení roku …

Každý rok nás něčím zklame, zároveň však mnoha věcmi příjemně překvapí. Rok 2017 byl pro herní svět plný překvapení.

11.  1.  2018 | | 3 N/A
Hry roku 2018: pecky, na které se vyplatí zaostřit

Hry roku 2018: pecky, na které se vypl…

Musíte uznat, že minulý rok byl po herní stránce opravdu nabitý. Rok 2018 by ale snad mohl ten loňský ještě předčit. Některé z očekávaných pecek jsme pro vás vybrali, abyste se s námi měli na co těšit.

včera |
Nové hry i na slabém počítači: Vyzkoušejte zdarma Geforce Now pro PC

Nové hry i na slabém počítači: Vyzkouš…

Společnost Nvidia představuje konečně i na PC službu GeForce Now, která vám dovolí hrát i ty nejnovější hry na slabších počítačích.

8.  1.  2018 | | 3 N/A
Playstation 4 v roce 2018: nejočekávanější hry platformy

Playstation 4 v roce 2018: nejočekávan…

Sice jste si u nás nedávno mohli přečíst o očekávaných hrách, tím ale ani zdaleka nekončíme. Letošní rok toho totiž přinese mnohem více než by se mohlo zdát. Začneme s tím, co se v tomto roce dostane na konzoli Playstation 4.

6.  1.  2018 |
DAKAR 18 budou pouštní závody v otevřeném světě pro PC, PS4 a Xbox One

DAKAR 18 budou pouštní závody v otevře…

Pokud jste fandové světového závodu Dakar a rallye vám také není cizí, rozhodně zaostřete na připravovaný projekt.

12.  1.  2018 | | 4 N/A
6 tipů na originální sci-fi pařby, u kterých se nebudete nudit

6 tipů na originální sci-fi pařby, u k…

Sci-fi žánr se opět vrací do formy, a to takovým tempem, že zombie nákazu zahnal do kouta. Jaké vesmírné pecky nás potěšily během posledních pár let?

10.  1.  2018 |