Startopia Utopia Etiopia - Huuuuuuuu!

První bylo tuším stařičké SimCity a pak se po jeho obrovském úspěchu začalo simulovat úplně všechno, od zábavních parků, farem až po nejnovější a asi nejúchylnější simulaci rodiny, a i když se může zdát, že pomyslná studnice nápadů je vyčerpaná, Startopia přichází přece jenom trochu s něčím jiným. Místo různých pozemských statků si budete své místo hledat na vesmírné stanici.
Startopia Utopia Etiopia - Huuuuuuuu!
První bylo tuším stařičké SimCity a pak se po jeho obrovském úspěchu začalo simulovat úplně všechno, od zábavních parků, farem až po nejnovější a asi nejúchylnější simulaci rodiny, a i když se může zdát, že pomyslná studnice nápadů je vyčerpaná, Startopia přichází přece jenom trochu s něčím jiným. Místo různých pozemských statků si budete své místo hledat na vesmírné stanici.

Začnete samozřejmě s malým kouskem ohromného kolosu stanice a vaším úkolem je zastavit ji co nejideálnějšími „atrakcemi“ pro rozmanitou mimozemšťanskou zvířenu, která vám za to patřičně zaplatí. Celkem se střetnete se zástupci více jak desítky ras, přičemž každé vyhovuje něco jiného, někdo rád hlučnou hudbu, někdo hodně pití, každý si zkrátka libuje v něčem jiném. Krom peněz, které se vám budou pozvolna hromadit v kasičce, vaši vesmírní přátelé ale nabízí i své služby. Opět se každý hodí pro něco jiného, takže aby nevznikaly zmatky, připravil jsem krátkou charakteristiku těch zřejmě nejhlavnějších ras.

Polvakian Gem Slug - se řadí mezi honosnou šlechtu celé galaxie, libují si v přepychu, jídle, zábavě a dobré pohoštění dokáží královsky ocenit.

Karmarama - nejvíce připomínají zkouřené hipíky, šíří kolem sebe klid a mír a přidávají tím na produktivitě a dobré náladě celé spolčenosti.

Dahanese Sirens - zřejmě dnešní discofilové zmutovali do zcela nové rasy, která se vyznačuje potřebou hodně hlasité hudby, blikajících světel a tanečních parketů, a která se postará i o zábavu dalších mimotvorů. Ovšem při nadměrné koncentraci jejich zábava začne lehce přerůstat v anarchii a šílenství, které se rozhodně vyplatí držet pod kontrolou.

Zedem Monk - tak trochu pravý opak Sirenů (spíš možná i Sirén). Všichni jsou zástupci sekty Boha Slunce a potrpí si na klidných místech pro meditace a rozpravu s jinými národy, kterým mimoděk dokáží poskytnout duchovní útěchu. Leč opět se vyvarujte jejich přemnožení neboť pak budete muset čelit šíleným fanatikům.

Kasvagorian - příkladní válečníci, kterým když poskytnete dostatek příležitostí k odreagování, odvádějí výtečnou práci jako pořádkové síly a bez problémů udrží vaší oblast v klidu a bez násilností.

Grey - Šediváci budou zřejmě nejpočetněji zastoupenou rasou, která je jakousi obdobou vesmírných turistů, takže znamenají hromadný a nenáročný přísun finančních prostředků.

Thyorian Grekka Targ - Národ všetečných slídilů, zvědů a špionů, kteří se bezvadně hodí pro nepříliš čistý konkurenční boj, leč mějte na paměti, že pokud nepracují pro vás, určitě pracují pro někoho jiného.

Droids - plechovky různé velikosti, zálib a funkcí, které občas trpí drobet destruktivními poruchami.

Groulien Salt Hog - pracovní síla k pohledání, nenároční, přizpůsobiví a jejich hodně, co víc si přát.

Turakken - diagnóza: kutil domácí. Tihle dvouhlaví tvorečkové jsou badatelé, vědci a šikovní řemeslnící v jedné osobě a jejich spolupráce patří ke klíčovým prvkům celé hry, ovšem mějte pro ně vždy připravenou nějakou práci v záloze nebo vám začnou vaší horko těžko vypiplanou stanici „vylepšovat“.

StartopiaStartopia

Jak jsem již nakousl o něco výše, důležitou částí hry bude vynalézání a vývoj nových stánků a atrakcí, jídel, léků a bůhví čeho ještě pro uspokojování potřeb vaší klientely a rovněž neméně důležitá bude interakce s vašimi soupeři. Krom klasického obchodování, ozbrojených potyček a špionáže se v klidu může dostat i na takové akce jako otrávení zásilky jídla nebo i početná skupina krys v patřičných místech může ztropit dobrou paniku.

Na celou hrací plochu bude plně 3D pohled s možností prozkoumat ty nejzapadlejší zákoutí pěkně z blízka a za běžného denního provozu, leč grafika, soudě podle několika málo screenshotů, které se mi podařilo ulovit, zrovna nevypadá úplně nejlépe, ale snad to Startopia dožene jinými klady.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 123 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

21.  2.  2018 | | 15 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

21.  2.  2018 | | 18 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |
Monster Hunter World: pořádné lovecké RPG (recenze)

Monster Hunter World: pořádné lovecké …

Kultovní Monster Hunter se vrací pravděpodobně v nejlepším dílu série.

15.  2.  2018 | | 5 N/A